Jump to content

Забива,изключва и 1-2 дни не се включва


Препоръчан пост

Здравейте,

Четох за подобни проблеми,но не и конкретно за моя.

Преди година компютърът ми започна да се изключва сам (дори в процес на покой), и след 10-20 мин. почивка се включваше.

После положението се влоши и го преинсталирахме.След месец проблема започна отново-забиваше веднага след включване и му трябваше поне няколко часа за да се включи отново.Извикахме специалист, той го тества за всевъзможни неща, каза, че това е вирус и го преинсталира отново. Пак работи около месец и отново същото.

Изпратихме го на ремонт и ни казаха, че проблема е от захранването. Смениха захранването:пак месец без проблем и после същото.

След това аз го преинсталирах и досещате се...........същото.

Сега работи най-много 24 часа и забива. При рестарт на първият досовски надпис се чува как "издиша" и край. Последният път му трябваха 2 дни почивка.Тръгна, направи някаква проверка и се включи за около ден и пак същото.

 

Някой може ли да помогне? Искам да знам къде е проблема........да го занеса на ремонт и да кажа сменете ми еди кое си........, защото ми писна от "специалисти"!

 

Благодаря предварително!

Link to comment
Сподели другаде

При рестарт на първият досовски надпис се чува как "издиша" и край.

Опиши това малко по-подробно - какъв по-точно е звука, какво се вижда на екрана?

 

Добре е да тестваш компонентите на системата и да провериш температурите и напреженията; напиши нещо и за компонентите (дъно, твърд диск, памет, захранване).

Link to comment
Сподели другаде

Те са сменили захранването, ама вероятно са сложили същото, което вероятно е евтино (това ти трябва да кажеш) и е менте в този случай. Трябва да се види какво е като се отвори кутията. Ако си нямаш понятие от тези неща обаче, едва ли по форуми ще се оправиш. Може и някакъв зловреден код да си пипнала (както му викат "вирус"). Трябва да се провери и състоянието на твърдия диск. Като начало пусни една проверка за зловреден код с програмите Malwarebytes' Anti-Malware и SUPERAntiSpyware Free.
Link to comment
Сподели другаде

Сканирай с Malwarebytes' Anti-Malware и SUPERAntiSpyware Free. Ако вече имаш програмите, провери дали имаш последните версии и ако нямаш, премахни твоите и инсталирай най-новите. Ако тепърва инсталираш програмите, след инсталацията те ще предложат да се обновят автоматично, съгласи се. В противен случай обнови дефинициите им ръчно.

 

За Malwarebytes' Anti-Malware:

- стартирай програмата;

- избери Perform quick scan (Бързо сканиране) и кликни бутон Scan (Сканиране);

- след като приключи сканирането, ако не са открити заплахи, ще се отвори автоматично текстов файл (който можеш да затвориш) и програмата ще те уведоми, че не е открила нищо, след което можеш да кликнеш бутон OK и да я затвориш;

- ако са открити заплахи, кликни бутон OK и после Show results (Покажи резултатите);

- кликни бутон Remove Selected (Премахни избраните);

- ще се появи текстов файл (дневник/лог), копирай съдържанието му тук.

 

За SUPERAntiSpyware:

- стартирай програмата;

- кликни бутон Scan your Computer (Сканиране на компютъра);

- вляво избери само дял C:, а вдясно избери Perform Complete Scan (Извърши пълно сканиране);

- кликни Next и изчакай програмата да сканира;

- кликни OK на съобщението;

- ако има засечени заплахи, кликни Next, за да се премахнат гадинките, OK на потвърждението и накрая Finish;

- кликни бутон Preferences... (Настройки) и иди на подпрозорец Statistics/Logs (Дневници), маркирай последния лог по дата и кликни бутон View Log... (Покажи дневника);

- копирай съдържанието му тук.

 

Ако е нужен рестарт при някое от сканиранията, се съгласи и рестартирай веднага.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за помощта!

Когато успея да го включа ще пиша какво е станало с проверката.

Сега пиша от друг компютър.

 

Захранването струваше 40 лв., нямам представа каква марка е и по него не пише нищо.

 

Под "издиша" имам предвид, че се чува звук като "вууууууп"(все едно намаля оборотите на работа) и тогава забива.

 

Специалиста, който дойде каза, че има 2 лоши сектора на ТД , но не било проблем.

Link to comment
Сподели другаде

Това е резултата:

 

 

SUPERAntiSpyware Scan Log

http://www.superantispyware.com

 

Generated 02/22/2011 at 06:47 PM

 

Application Version : 4.49.1000

 

Core Rules Database Version : 6442

Trace Rules Database Version: 4254

 

Scan type : Complete Scan

Total Scan Time : 00:13:35

 

Memory items scanned : 536

Memory threats detected : 0

Registry items scanned : 7386

Registry threats detected : 0

File items scanned : 16720

File threats detected : 8

 

Adware.Tracking Cookie

C:\Users\Емо\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Cookies\емо@doubleclick[1].txt

ia.media-imdb.com [ C:\Users\Емо\AppData\Roaming\Macromedia\Flash Player\#SharedObjects\CN6GKTHW ]

media.jaludo.com [ C:\Users\Емо\AppData\Roaming\Macromedia\Flash Player\#SharedObjects\CN6GKTHW ]

secure-it.imrworldwide.com [ C:\Users\Емо\AppData\Roaming\Macromedia\Flash Player\#SharedObjects\CN6GKTHW ]

 

Adware.MyWebSearch/FunWebProducts

C:\USERS\Емо\DOWNLOADS\POPULARSCREENSAVERS(2).EXE

C:\USERS\Емо\DOWNLOADS\POPULARSCREENSAVERS.EXE

C:\USERS\Емо\DOWNLOADS\ZWINKY(2).EXE

C:\USERS\Емо\DOWNLOADS\ZWINKY.EXE

Link to comment
Сподели другаде

Ако системата забива още по време на инициализацията на устройствата и/или отказва да стартира ВЪОБЩЕ, значи трябва да е хардуерен проблем. Най-вероятно захранването или дънната платка се заяждат. Колко са сменили захранването във въпросния сервиз не е ясно, но ако наистина е сменено, значи е по-вероятно да е от дънната платка, защото е малко вероятно друго захранване да създава точно същия проблем, дори и да е калпаво като цяло. На първо време можеш да огледаш дънната платка за подути и/или изтекли кондензатори.
Link to comment
Сподели другаде

Ако системата забива още по време на инициализацията на устройствата и/или отказва да стартира ВЪОБЩЕ, значи трябва да е хардуерен проблем. Най-вероятно захранването или дънната платка се заяждат. Колко са сменили захранването във въпросния сервиз не е ясно, но ако наистина е сменено, значи е по-вероятно да е от дънната платка, защото е малко вероятно друго захранване да създава точно същия проблем, дори и да е калпаво като цяло. На първо време можеш да огледаш дънната платка за подути и/или изтекли кондензатори.

Забива също и на Start Windows Normally и на логото на Microsoft,преди да стартира,ако въобще стигне до там. Ако забие още в началото ми пише,"диска чете настъпила грешка".

Относно захранването съм сигурна, че е сменено.

Подути или изтекли кондензатори няма.

 

Защо не сложиш паметта на друг слот говоря за (RAM).Сложи я на друг слот и виж дали проблема ще се появява отново.

Не ми е много ясно относно РАМ паметта.

Ако отново прави проблем ще трябва да сменям РАМ платката ли или ще означава, че проблема е софтуерен?

Link to comment
Сподели другаде

НЕЕЕ Отворете компютура тоест махнете кутията и ттрябва да видите товаpost-18114-022110100 1298399897_thumb.jpg.

 

Това съм го правила. Няма ефект.

Аз реших, че трябва да я сложа на друг компютър. :)

Link to comment
Сподели другаде

Под "издиша" имам предвид, че се чува звук като "вууууууп"(все едно намаля оборотите на работа) и тогава забива.

 

Специалиста, който дойде каза, че има 2 лоши сектора на ТД , но не било проблем.

Моето мнение е, че най-вероятната причина за проблемите е твърдия диск. То и един лош сектор, който се намира в началото на твърдия диск и където най-вероятно е инсталирана операционната система, е достатъчен за описаните проблеми. Говоря от опит. Ако е логически, може да се изолира с Low Level Format. Ако е физически и е в началото на твърдия диск, може да направиш един неголям дял, колкото да включи лошия(ите) сектор(и) и да не го използваш. Но най-добре при наличие на лоши сектори го сменяй. Всяка записана информация, която попадне върху такъв сектор е загубена. Може да го тестваш с HD Tune.

Link to comment
Сподели другаде

На Benchmark не могат да се отчетат грешките, само се вижда скоростта на трансфер и времето за достъп. Графиката въпреки всичко не е въобще добре. По принцип не трябва да има такъв спад. Дай снимки от Health и Error Scan (след като програмата приключи с проверката, разбира се).

Не е нужно да снимаш с фотоапарат. Прочети тази тема как се прави screenshot. Към края на темата The Nightmare е дал линк и към една малка безплатна програма за целта.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...