Jump to content

Съвет за нова видео карта : )


Препоръчан пост

ATI е мъртва, няма такава фирма вече. Остана като AMD. petrov7875, би ли съобщил повече подробности около ъпгрейдваната конфигурация - процесор, дъно, количество оперативна памет и захранващ блок?
Link to comment
Сподели другаде

ATI е мъртва, няма такава фирма вече. Остана като AMD. petrov7875, би ли съобщил повече подробности около ъпгрейдваната конфигурация - процесор, дъно, количество оперативна памет и захранващ блок?

 

Да,но повечето се ориентират като им кажеш ATI аз поне с такова впечатления съм останал

Link to comment
Сподели другаде

Еее благодаря за бързото съдействие,лично предпочитам ATI.Имал съм много проблеми с NVIDIA.Временно съм с Intel Celeron 430 1.8ghz,защото ми изгоря двуядрения.Захранването е 450W,4 GB RAM (800mhz),дъното е Asus P5KPL-VM.Видеото няма да се ползва много за игри,но искам да си вървят добре новичките игри : ) PC-то бачка с Win 7 Ultimate.
Link to comment
Сподели другаде

Принципно си в грешка за NVIDIA, но както и да е - щом си харесваш AMD... После да няма оплаквания само от драйверите на AMD, че те там са доста некадърни, а и не щат да ги оправят. Масово плюват по форумите драйверите им и въпреки това продължават да си купуват същите карти със същите проблеми... за да има какво да обсъждат. Та да се върнем на въпроса за захранването - 450 W, ама какво по-точно, тук е важния момент. Да не е някое евтино "но-нейм" китайско менте?...
Link to comment
Сподели другаде

Принципно си в грешка за NVIDIA, но както и да е - щом си харесваш AMD... После да няма оплаквания само от драйверите на AMD, че те там са доста некадърни, а и не щат да ги оправят. Масово плюват по форумите драйверите им и въпреки това продължават да си купуват същите карти със същите проблеми... за да има какво да обсъждат. Та да се върнем на въпроса за захранването - 450 W, ама какво по-точно, тук е важния момент. Да не е някое евтино "но-нейм" китайско менте?...

Китайско е :D CODEGEN 450W,захранването е на 4-5 месеца.Направих набързо една снимчица : )

post-14279-043496100 1296252425_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

А! Тука сега стана голям фал. Това захранване не само, че може да отдаде най-много половината от написаната върху него мощност, но е и опасно за здравето на компютъра като цяло. То би могло да понесе само по-маломощни видеокарти от порядъка на цена докъм 150 лв. или докъм 70-80 W като консумация. Искам да подчертая, че замяната му с нещо по-добро е силно желателна. Например може да се намери едно захранване Fortron 400-500 W на цена около 65-80 лв. и видеокарта Sapphire HD 5670, която е доста добра за игра за около 137 лв. с 512 MB VRAM.
Link to comment
Сподели другаде

А! Тука сега стана голям фал. Това захранване не само, че може да отдаде най-много половината от написаната върху него мощност, но е и опасно за здравето на компютъра като цяло. То би могло да понесе само по-маломощни видеокарти от порядъка на цена докъм 150 лв. или докъм 70-80 W като консумация. Искам да подчертая, че замяната му с нещо по-добро е силно желателна. Например може да се намери едно захранване Fortron 400-500 W на цена около 65-80 лв. и видеокарта Sapphire HD 5670, която е доста добра за игра за около 137 лв. с 512 MB VRAM.

Захранвания имам около 10-15 утре ще проверя дали имам нещо по-добро : )

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,на скоро се срещам с един проблем..увеличаване на иконите и изписва проблем с виедо карта,пред някой ден рестартирах лап топа...излезна не син екран,ми в левия горен ъгъл ми изписа "ако това се случва за първи път рестартирайте компа,опасност за разваляне.ако нее за първи път,изклучете компа и опитайте Сейв моуд F8 преди да се вклучи компа и изписва че некакви драйвери липсват,грешка некакви цифри абе хал хабер си немам.следващия път ще направя принт скрийн..ще кача снимк,ако някой се сеща за какво става въпрос да каже.дали видео картата е издала багажа,или някой драйвер липсва.Графичната е интегрирана(вградена)на интел...Intel graphics media accelerator driver for mobile.Благодарско
Link to comment
Сподели другаде

Intel Celeron 530 @ 1.73 GHz

1gb RAM Accer Extensa 5220.достатъчно лие това.

 

Обяснението на проблема е адски неясно. Моля, обясни го отново, но този път подробно и ясно.

http://img25.imageshack.us/img25/2648/10122010001.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Гледам че това е от поредицата гадни сини екрани без никаква информация само информация за грешката.Ако може напиши грешката че нищо не виждам от тази снимка.Това от колко време го дава?

Мисля че е грешка от рам паметта ама не съм сигурен дай грешката и ще се опитаме да разбереме от какво е.

Link to comment
Сподели другаде

незнам как да напиша,ако знам каде е грешката ще търся ли помош от тук.значи преди да стане така,първо мисе прецаква резолюцията на екрана,иконите стават големи,картинката на дисплея с черти.понеже забива е този момент компа,исклучвамго от копчето..вклучвам го на ново и не може дасе до край да искара и се показва този прозорец в горния ляв ъгъл.следващия път като стане така ще се опитам по ясно дави достава информацията.иначе два пъти гое направила докато съм играл игра...
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...