Jump to content

Проблем със служебен компютър


Препоръчан пост

Проблемът е следния. Служебните ни компютри са доста мощни и нови, говорим за: Intel Core i5 2.67Ghz, 4GB RAM, 1GB Video и т.н. За по-малко от година този компютър от летяща машина се превърна в някакъв правец и чашата преля, когато мозилата започна да забива. Премахнах всякакви програмки които биха затормозили компютъра както и преинсталирах мозилата но тя все така продължава да забива и дразни все повече.

Единият ми колега се изявява като някакъв хакер и имам чуството че само инсталира разни идиотщини но не мога да намеря какво пипа по PC-то, но е факт че откакто почна да сяда на това определено PC стана по бавен и муден.

 

Какво бихте ми препоръчали да направя за да го върна към най-силните му години така да се каже хехех :)

 

Незнам дали има значение но съм с уиндоус 7...

Link to comment
Сподели другаде

Мисля, че тази тема ще Ви бъде от полза. Тук са обяснени основните правила, които трябва да се спазват, при поддръжката на операционната система.

 

  • Дефрагментация на твърдия диск ;
  • Премахване на всички ненужни програми, инсталирани на операционната система ;
  • Почистване на временни системни/интернет файлове. За целта могат да се използва допълнителен софтуер. Препоръчвам ATF Cleaner ;
  • Преглед и редакция на StartUp списъка на операционната система, посредством msconfig или чрез допълнителен софтуер, като Autoruns ;
  • Използване на антивирусен софтуер, обновен до последна версия на програмата ;
  • Използване на AntiSpy програми, като SUPERAntiSpyware Free и/или Malwarebytes` Anti-Malware ;
  • Дезинфекция на вашата система, посредством Panda USB Vaccine ;

Това е малка част от нещата, които трябва да се спазват при поддържане на една операционна система.

Link to comment
Сподели другаде

Направете си профил с парола и сложете парола на Администраторският акаунт, за да не може колегата ти да пипа, където не му е работата. Да си гледа в своята паница.

Дайте и едно логче от DDS(прикачен в поста ми)

Файлът е напълно чист, спрете антивирусната си програма, докатo програмката работи, за да избегнем евентуални конфликти.

dds.zip

Ще се появят 2 лога-DDS.txt и Attach.txt, в 2 отворени прозореца на Notepad.

Съхранете ги и ги прикачете.

БЕЗ Copy/Paste, защото темата става километрична!

Може и също логче от AutoRuns да приложите, макар инструментчетата да се припокриват частично.

От повече проверки глава не боли.

п.п Само допълвам колегата. Неговите думи важат толкова, колкото и моите, а казаните неща се припокриват минимално.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...