Jump to content

Самоизключване на външен твърд диск


Препоръчан пост

Здравейте

 

От няколко дни имам поблем с външен твърд диск Seagate FreeAgent Drive 500 gb. С операционна система Windows 7 Ultimate съм.

Проблемът се появи отскоро. Дискът го имам от 4 години. Стартирам уиндовса и всичко е наред, а след няколко минути външният диск се самоизключва. Първо си помислих че се е скапал, но го изпробвах на лаптопа и си работеше в продължение на часове, без никакъв проблем. Включвайки го отново на моят компютър, проблемът си беше същият. Просто изведнъж изчезва от разделът 'Моят компютър'. Пробвах да сменя USB-то, но пак същото. Може би тук е мястото да спомена, че имам проблем и с вторият ми външен диск-същият модел, но 1 терабайт. Той пък ми създава проблеми при стартирането на компютъра. По-точно, когато е включен в USB-то, компютърът изобщо не се стартира, а замръзва още с първоначалния екран, преди стартиращият екран. Вече от една година, за да си включа компютъра, вадя втория външен диск от USB-то и когато компютърът ми е стартиран го включвам. Ето че и при двата външни диска имам проблеми, макар и различни по естество. Стигам до извода, че проблема е в компютъра ми. Интересното е, че включвайки 2 диска на много по-старият ми и немощен компютър, дисковете си работят едновременно и двата нормално. А при настоящият ми-нито един. Много ви моля, помонете ми! Ако желаете други данни, пишете какво е нужно да пиша още, тъй като не съм много наясно.

Благодаря ви предварително!

post-8565-002620100 1293114817_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Ами понеже няма кой да ми помогне, преинсталирах компютъа. Проблемът със самоизключващият се външен диск е решен. Проблемът със вторият диск остава същият. Все пак ако някой може да ме посъветва относно него, ще ви бъда много благодарна.
Link to comment
Сподели другаде

Направили сте прибързано решение. Проблемът с първия твърд диск можеше да се разреши, без да се достигне до преинсталиране на операционната система.

 

Относно втория Ви въпрос. Кое устройство е зададено за First Boot Device в BIOS? Системата забива или се стига до екран, при който процесът на зареждане на операционната система не може да продължи?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...