Jump to content

Помощ син екран


miazmatik

Препоръчан пост

Здравейте както си работи лаптопа ми излиза син екран със следния надпис- A problem has been detected an windows has been shut down to prevent damage to your computer-DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL!

Проблема се получава през ден два не много често, но не мога да разбера за какъв драйвър става дума и какво да правя?

С windows xp sp3 съм,ще съм благодарен на помощ и също ще подам цялата нужна информация,която е необходима!

Дано получа помощ!

0

Link to comment
Сподели другаде

Кажи какви са температурите на компонентите и захранващите напрежения.

На синия екран обикновено има още доста информация, можеш поне номера на грешката да напишеш (0x0...).

Можеш да тестваш паметта за грешки, поне това да изключиш (или потвърдиш) като вариант.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря като го изкара пак ще запиша номера на грешката.

Как да тествам паметта за грешки?

Ето инфо за температурите ще дам още ако е непълно

http://prikachi.com/images/52/2773052a.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Надявам се, че няма да бъде проблем, ако се включа в коментара по темата.

 

За тестване на RAM-паметта може да използвате това. Температурите на компонентите ми се виждат високи. Въпреки това ще е добре да споделите каква е вашата конфигурация, тъй като за различните модели компоненти, критичните температури са различни. Не е предоставена и пълна информация за захранващите напрежения - липсва информацията за 12V и 5V линии.

Редактиран от Forgoten
Link to comment
Сподели другаде

Благодаря всяка помощ е добре дошла

Ще ползвам препоръчшаното от вас и ще пиша пак.

За съжаление не мога да се ориентирам как да стартирам програмата.

Свалям я но по нататък не ми е ясно ако трябва да се запише на диск нямам а и не съм записвал никога дискове та ще е проблем:(

 

ми кажете е еверест каде да търся нужната информация щото се бъркам

за конфигурацията това дали е добре

http://prikachi.com/images/105/2773105N.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Тук има прекрасно ръководство за работа с ImgBurn. В ръководството има описан запис на Image файл върху диск - това, което Ви е нужно. След успешен запис на Memtest86+ върху диска, рестартирате системата. Ако вашият BIOS е настроен да зарежда първо от дисковото устройство, то тестването ще започне веднага. Ако след един, два часа тестване няма информация за грешки, то се приема, че паметта е в добро състояние.

Ако вашият BIOS е настроен да зарежда информация директно от твърдия диск, ще се наложи да направите необходимите настройки.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...