Jump to content

Търся Плеър (ASX)


Препоръчан пост

Хора помагайте... Полудявам вече ... Искам плеър чрез който безпроблемно да гледам телевизия през iptv.bg ... И преди да сте наскачали..ДА ПРОВАЙДЪРА МИ ПОДДЪРЖА ВЪПРОСНИЯ САЙТ ... та на проблема... въпросния стрийминг е в ASX формат... Който си изненада установих, че не мога да гледам . Ще обобщя опитите ми до сега:

 

Медия Плеър - ТУК Всичко е ОК... Има картина има звук. Докато не ми блокира компютъра.. Странното е, че системата ми нещо не се разбира с този плеър и при опит да гледам с него компютъра ми забива (на принципа когато тогава) единствено ресет оправя нещата.

Пробвал съм всички версии от класик до 11... Щайгата ми не е слаба 4 ядрен процесор HD видео карта и т.н.

 

КМплеър- ето го и любимият ми плеър. Никога не ме е предавал освен с това пусто IPTV... Видеото тръгна, но звук няма... филтри звукови потоци какво ли не базиках без успех.С последна версия съм...

 

ВЛЦплеър- Тук всичко ОК... Има картина има звук... Само, че сещате се, случва се някой ви пише по скайп примерно минимизирате плеъра отговаряте и т.н. Е да, но след две три подобни изпълнения ВЛЦ-то крашва... Картината изчезва остава само звук и дори не мога да изключа плеъра по стандартния начин ... Само Task Manager оправя работата...

 

ГОМплеър- Нито картина нито звук...

 

MIRO-Нито картина нито звук...

 

SMплеър-Нито картина нито звук...

 

Winamp- Единствено тук нямам проблеми (за сега :D)... Но базовите видео възможности на уинампа не ме устройват...

 

Приемам всякакви идеи??? :crosseyes1:

 

PS- С Windows XP SP3 съм

Link to comment
Сподели другаде

Попринцип както Windows Media Player, така Winamp, GOM Player и VLC би трябвало да отварят безпроблемно този тип файлове. Разширението .ASX е текстови файл, който е предназначен, чрез URL, да показва местоположението на даден файл, било то аудио или видео.

При срив на някоя от програмите, излиза ли някаква информация за грешка или системата просто "замръзва"? Какви кодеци са инсталирани на системата? Сканирано ли е за зловореден код?

Link to comment
Сподели другаде

Попринцип както Windows Media Player, така Winamp, GOM Player и VLC би трябвало да отварят безпроблемно този тип файлове. Разширението .ASX е текстови файл, който е предназначен, чрез URL, да показва местоположението на даден файл, било то аудио или видео.

При срив на някоя от програмите, излиза ли някаква информация за грешка или системата просто "замръзва"? Какви кодеци са инсталирани на системата? Сканирано ли е за зловореден код?

 

Кажи речи всеки месец сменям антивирусната превантивно.. Минал съм през AVG, Kaspersky,NOD, Spyware Doctor, Avira, Avast, в момента съм с NORTON Internet Security + MalwareBytes AntiMalware... Кодеци K-lite Mega Codec Pack... Когато крашне VLC-то екрана му става бял но звука си върви... щом натисна Хикса и прогарамата забива (звука започва да се повторя като от развалено CD) ... При Медия Плеър картината замръзва отново започва да се повтаря звука с тая разлика, че целия комп забива... Единствено ресет оправя нещата... GOM -нито картина нито звук уж... Общо взето никакви предупредителни прозорци не излизат...

 

ПС: Туко що пробвах поредния плеър POTPlayer- :D Бях готов да се обзаложа, че резултата ще същия... :) Но има някакъв напредък тук картината седи забила на първия кадър... Звук няма... :(

Link to comment
Сподели другаде

Пробвай с JetAudio, мой дългогодишен любимец. Не претендирам, че ще помогне, но нищо не губиш да пробваш - потърси си по-стара версия (6.2.6...), че новите нещо...  :no: Редактиран от stanilabg
Link to comment
Сподели другаде

Опитай да деинсталираш всякакви кодеци и player-и, които си инсталирал допълнително; след това инсталирай Night_Raven Codec Pack и VLC. 90% съм сигурен, че проблема ти е точно от кодеците.
Link to comment
Сподели другаде

Опитай да деинсталираш всякакви кодеци и player-и, които си инсталирал допълнително; след това инсталирай Night_Raven Codec Pack и VLC. 90% съм сигурен, че проблема ти е точно от кодеците.

 

ОК изглежда имаме заподозрян:

 

http://img152.imageshack.us/img152/6896/klite.jpg

 

Това ми изкарва при опит да ги деинсталирам... Явно са се омазали... Идеи как да ги махна ?

Пробвах с Your Uninstaller не става...

 

Странното е, че нямам проблеми с видео файловете... Всичко си върви ток и жица..

Link to comment
Сподели другаде

Това съобщение кога го получаваш, какво точно се опитваш да деинсталираш?

Опитай деинсталация в Safe Mode; опитай да инсталираш същата програма с нейния си инсталатор.

Link to comment
Сподели другаде

Това съобщение кога го получаваш, какво точно се опитваш да деинсталираш?

Опитай деинсталация в Safe Mode; опитай да инсталираш същата програма с нейния си инсталатор.

При стартиране на UNINS000 или както там беше фаила в папката на K-Lite ... Опитах и по-двата начина още вчера същата работа ... яко се е омазал... въпроса е, че не ми идват идеи как да го махна коректно :blink:

Link to comment
Сподели другаде

Искате да кажете, че при опит за деинсталация на съответния софтуер в Safe Mode и при повторно негово инсталиране, няма абсолютно никакви резулати. Повторната инсталация завършва ли напълно или се появява някаква грешка? Изпробван ли е вариант с инсталация на по-нова/по-стара версия на K-Lite Codec Pack?
Link to comment
Сподели другаде

Искате да кажете, че при опит за деинсталация на съответния софтуер в Safe Mode и при повторно негово инсталиране, няма абсолютно никакви резулати. Повторната инсталация завършва ли напълно или се появява някаква грешка? Изпробван ли е вариант с инсталация на по-нова/по-стара версия на K-Lite Codec Pack?

 

Повторната инсталация казва, че трябва да бъде премахната предходната. ("желаете ли да премахнете предходната инсталация бла бла бла") Като кликнеш на ОК пак изкарва същото съобщение... единствения начин според мен ще е с ръчно премахване на кодеците което не ми изглежда много сигурно... Повреден е самия uninstaler на пакета... Всеки от горепосочените методи ползва този uninstaler как очаквате да работи ??? Попаднах на това програмче http://www.videohelp.com/tools/DXMan ... Само не ми е ясно как да маркирам всички кодеци за да им дам remove... Това май се използва за решаване на конкретен проблем с конкретен кодек т.е. няма да свърши работа в моя случай...

Link to comment
Сподели другаде

Пробвай с този инструмент CodecTweakTool - намира и отстранява повредени кодеци. Кликаш на бутона fixes  и потвърждаваш.

Аз съм използвал по стара версия, която изглежда различно от тази, т.е. не съм запознат с останалите възможности на програмата, но ако искаш разгледай и другите опции, ако не се оправи от първия път. 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...