Jump to content

Забиване и рестартиране на РС


kitaen

Препоръчан пост

Здравейте,имам проблем с лаптоп или по-точно операционната система или кой знае какво!?Забелязах,че при работа с Corel Draw компютъра не запаметява файловете и при опит за изключване ОС се рестартира и обработваните файлове изчезват все едно нищо не съм правил.Помислих,че е от Корела,но и с WORD е същото.Пробвах преинсталация на Корел ,но забива и все се саморестартира,пускам NOD за вируси,забива и се саморестартира.Успях да снимам съобщението за грешка,пише,че е възможно да е от новоинсталирани програми или хардуер,но каквото и да пробвам да деинсталирам забива и се саморестартира.Благодаря предварително.post-17709-091562100 1290811804_thumb.jpg
Link to comment
Сподели другаде

Опитах да инсталирам програмата Advanced system care,но също ми дава грешка и не стартира... :( .Давайте някакви съвети да изпробвам други програмки...не искам да преинсталирам уиндоуса,това в краен случай.
Link to comment
Сподели другаде

Под Safe Mode , опитал ли си да видиш , дали ще се рестартира .Пусни Chkdsk /f /r на системния дял . Също така изтегли този файл и го стартирай.Качи лога който ше се създаде .
Link to comment
Сподели другаде

Добре е да изпълниш изискванията на колегите. От кога се забелязва това състояние, след инсталирането на Корел дроу или превди това. Хубаво е да си спомниш след инсталацията на какво се е проявил този проблем.

 

 

 

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Интересното е ,че просто се появи без причина,Корела го ползвам отдавна,не съм инсталирал нови програми.Каквато и операция да направя-изтриване или копиране на файлове,след забиване и саморестартиране файловете които съм изтрил са на същото място,а тези ,които съм качил от флашката не са т.е.не приема команди,също при изключване често се саморестартира вместо да изключи.В момента работя като отварям файла директно от флашката и го запаметявам пак там-по този начин няма проблеми.Ще изпробвам горните указания,благодаря.
Link to comment
Сподели другаде

Под Safe Mode , опитал ли си да видиш , дали ще се рестартира .Пусни Chkdsk /f /r на системния дял . Също така изтегли този файл и го стартирай.Качи лога който ше се създаде .

Прикачвам лога от MBRCheck.На мен нищо не ми говори това и не разбрах точно това Chkdsk/f/r къде се пуска.Ако може по-подробни указания като за напреднал начинаещMBRCheck_11.28.10_13.49.30.txt

 

Според мен ще е добра идея да се направи опит да се сканира с Dr.Web CureIt!.

Ами като пусна Dr.Web също отказва,забива и рестартира.Възможно ли е да е проблем с паметта,защото ми изписва:beginning dump of physical memory.

Link to comment
Сподели другаде

Лога изглежда чист .

Изтегли HDDScan от тук -> http://hddguru.com/download/software/HDDScan/HDDScan_v31.zip .

1. Разархивирай и стартирай HDDScan.exe .

2. От Task избираш Surface Test .

3. В новоотворения прозорез избираш Verify .

4. Даваш Add Test .

5. Задачата се добавя долу , след двукратно кликване с мишката в/у нея се показва друг прозорец на който избираш средния таб - Map .

6. Чакаш да свърши сканирането , като отдясно има легенда с цветовете на секторите .

 

Ако има Bads сектори - това е причината за рестартите .В този случай сваляш най-добре Sea Tools -> http://www.seagate.com/ww/v/index.jsp?locale=en-US&name=SeaTools&vgnextoid=720bd20cacdec010VgnVCM100000dd04090aRCRD , има указания как се работи с него .Но нека първо да видим дали има лоши сектори , пък тогава ще му мислим .

Link to comment
Сподели другаде

Лога изглежда чист .

Изтегли HDDScan от тук -> http://hddguru.com/download/software/HDDScan/HDDScan_v31.zip .

1. Разархивирай и стартирай HDDScan.exe .

2. От Task избираш Surface Test .

3. В новоотворения прозорез избираш Verify .

4. Даваш Add Test .

5. Задачата се добавя долу , след двукратно кликване с мишката в/у нея се показва друг прозорец на който избираш средния таб - Map .

6. Чакаш да свърши сканирането , като отдясно има легенда с цветовете на секторите .

 

Ако има Bads сектори - това е причината за рестартите .В този случай сваляш най-добре Sea Tools -> http://www.seagate.com/ww/v/index.jsp?locale=en-US&name=SeaTools&vgnextoid=720bd20cacdec010VgnVCM100000dd04090aRCRD , има указания как се работи с него .Но нека първо да видим дали има лоши сектори , пък тогава ще му мислим .

За радост няма лоши сектори,даде bads-0,но за съжаление проблема остава,други предложения?

Link to comment
Сподели другаде

Дай снимка от HWMonitor, за да видим температури и напрежения.

 

Спри всички излишни и ненужни програми и процеси. Изтегли Rootkit Unhooker LE (преименувана нарочно). Стартирай я. Ако се появи прозорец със заглавие "Warning - Integrity checking", кликни OK, след което потвърди отново с OK. В програмата иди на подпрозорец Report, кликни бутон Scan и кликни OK. Изчакай да се извърши сканирането. От меню File избери Save Report и запази файла на удобно място. Копирай съдържанието му в следващия си коментар или прикачи самия файл.

Link to comment
Сподели другаде

Дай снимка от HWMonitor, за да видим температури и напрежения.

 

Спри всички излишни и ненужни програми и процеси. Изтегли Rootkit Unhooker LE (преименувана нарочно). Стартирай я. Ако се появи прозорец със заглавие "Warning - Integrity checking", кликни OK, след което потвърди отново с OK. В програмата иди на подпрозорец Report, кликни бутон Scan и кликни OK. Изчакай да се извърши сканирането. От меню File избери Save Report и запази файла на удобно място. Копирай съдържанието му в следващия си коментар или прикачи самия файл.

HWMonitor-дава грешка Error 299:Only part of a ReadProcessMemory or WriteProcessMemory Request was completed.Подобни или същите грешки дава при опит да инсталирам и други програми.Report.txtТова рапорта от другата.Ще чакам отговор и благодаря предварително.

Link to comment
Сподели другаде

HWMonitor-дава грешка Error 299:Only part of a ReadProcessMemory or WriteProcessMemory Request was completed.Подобни или същите грешки дава при опит да инсталирам и други програми.Report.txtТова рапорта от другата.Ще чакам отговор и благодаря предварително.

Здрасти!

Според мен ако успееш да пуснеш сейф моде с мрежа , пусни http://www.bitdefender.com/scanner/online/free.html имаш няколко процеса активни които не трябва да ги имаш.Битдифендър ме е изкарвал от големи каши.

Пробвай и успех.

 

ПС. Забравих да ти кажа ,че този линк трябва да го отвориш с интернет експлорер!

Link to comment
Сподели другаде

Здрасти!

Според мен ако успееш да пуснеш сейф моде с мрежа , пусни http://www.bitdefender.com/scanner/online/free.html имаш няколко процеса активни които не трябва да ги имаш.Битдифендър ме е изкарвал от големи каши.

Пробвай и успех.

 

ПС. Забравих да ти кажа ,че този линк трябва да го отвориш с интернет експлорер!

В Safe Mode дава грешка и не може да се инсталира bitdefender,пробвах на настолния всичко си става както трябва.Същата грешка горе:"Only part of..."дава и при Dr Web.Проблема е ,че не приема команди дори и в Save Mode дава грешки и като реши пак се саморестартира и се връща в нормален режим.Пуснах NOD,който имам на PC-то в Save Mode не стартира.Възможно ли е да пусна Bitdefender от настолния да сканира лаптопа(всичките проблеми стават там),но двата не са в мрежа и не ми е много ясно как да ги вържа.

Link to comment
Сподели другаде

В Safe Mode дава грешка и не може да се инсталира bitdefender,пробвах на настолния всичко си става както трябва.Същата грешка горе:"Only part of..."дава и при Dr Web.Проблема е ,че не приема команди дори и в Save Mode дава грешки и като реши пак се саморестартира и се връща в нормален режим.Пуснах NOD,който имам на PC-то в Save Mode не стартира.Възможно ли е да пусна Bitdefender от настолния да сканира лаптопа(всичките проблеми стават там),но двата не са в мрежа и не ми е много ясно как да ги вържа.

 

Мога да ти препоръчам една много хубава програма казва се HiJack This , но ако решиш да я ползваш много внимавай и питай за всичко , защото е много мощна и няма да разбереш кога си махнал нещо много важно за уина. Ако си я намериш като я пуснещ дай един скриин шот да видиме какво интересно има :).

Link to comment
Сподели другаде

Мога да ти препоръчам една много хубава програма казва се HiJack This , но ако решиш да я ползваш много внимавай и питай за всичко , защото е много мощна и няма да разбереш кога си махнал нещо много важно за уина. Ако си я намериш като я пуснещ дай един скриин шот да видиме какво интересно има :).

Къде да я търся?Пробвах на 3-4 места,няма я.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...