Jump to content

Въпрос за Malwarebytes' Anti-Malware


Препоръчан пост

Имам Анти-малваре ( Anti-Malware) и работи отлично досега! В последно време (от 2-3 дни) от лентата за бързо стартиране излиза съобщителни балони от Анти-малваре, пише някорко пъти : успешно блокиране достъп до вредноносни страници с номерата на IP- адреси!

Записах номерите на IP- адресите в сайта Find IP Address geolocatoon и установих, че те идват от Китай, близо до Хонг-Хонг!

Какво означава това?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 73
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

1. Пълното име на програмата е Malwarebytes' Anti-Malware.2

2. Това е част от IP защитата на програмата, която блокира достъпа до IP адреси, които може да са опасни и може да съдържат зловреден код.

Link to comment
Сподели другаде

Добре, кой ми изпраща съобщенията? От сървъра на Malwarebytes' Anti-Malware или от самата програма в моя компютър? Днес продължава да получавам съобщенията през 10 - 15 минути.

Аз въобще не съм търсил някаква информация от Китай. IP-адресите на зловредните страници са от там! Може би, в Китай има население над 1 милиард жители, следователно има стотици хиляди хакери!?

Link to comment
Сподели другаде

Най-вероятно имаш някаква програма, която създава връзки към компютри в Китай - най-често някакъв P2P софтуер, но може и браузър. Ако си сигурен, че системата ти е чиста от зловреден софтуер и тази защита дразни/пречи, можеш да я деактивираш.

Достатъчно помощ за човек, който по всяка вероятност използва пиратска версия на програмата.

Link to comment
Сподели другаде

Имам още два въпроси!

Взех от www.....( правилата на softvisia не ми позволява да напиша точния линк или уеб-страница) номерата на

"ID" и "KEY" за регистрация в Malwarebites`Anti-Malware 1.46 (пълна версия)!

Всичките функции на програмата работят отлично без проблеми в моя компютър от 14 ноември 2010 г. откакто съм взел номерата от www....!

Браузърът ми е Bing (не е китайски). Не ползвам търсачките Google, Ask, Dir, Chrome и други.

Нямам това нещо "Р2Р".

Системата в моя компютър е чиста, така ми докладват Avira и IObit Security 360.

И така, въпросите ми са : Откъде да знам, това пиратска версия ли е? И ако е пиратска ще има ли някакви последствия?

Link to comment
Сподели другаде

По мое скромно мнение пиратска програма се свързва с пачове и кракове!Това че имаш ключ по втория начин съвсем не прави програмата пиратска-напротив тя си е пълноценна и може да я свалиш от най-офиц.място!  :giggle:Пиратски е само ключът. :haha:
Link to comment
Сподели другаде

:giggle:Пиратски е само ключът. :haha:

 

Което,ще рече:

 

Ако не си заплащал за лиценза на MBAM, значи е пиратски.

 

Не мога да разбера,що се занимаваш с глупости,безплатната версия на Malwarebytes Anti-Malware е великолепна за контролни сканирания.

Link to comment
Сподели другаде

По мое скромно мнение пиратска програма се свързва с пачове и кракове!Това че имаш ключ по втория начин съвсем не прави програмата пиратска-напротив тя си е пълноценна и може да я свалиш от най-офиц.място!  :giggle:Пиратски е само ключът. :haha:

 

 

Нищо лично !!!

 

...ама по мое скромно мнение, някой хора са непресъхващ извор на щуротии :haha:

Link to comment
Сподели другаде

Това са моите любими програми за "охрана и поддръжка" на компютъра ми!

Всичките те са с пълна версия.

Моят компютър е от 2006 год. и досега не е имал проблеми благодарение на тези програми!

От 2006 год. до днес съм преисталирал само два пъти Windows XP или веднъж на 1,5 година.

Мисля, че е достатъчно...

post-16827-058601700 1290334880_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Това са моите любими програми за "охрана и поддръжка" на компютъра ми!

Всичките те са с пълна версия.

Моят компютър е от 2006 год. и досега не е имал проблеми благодарение на тези програми!

От 2006 год. до днес съм преисталирал само два пъти Windows XP или веднъж на 1,5 година.

Мисля, че е достатъчно...

 

 

Ако изхвърлиш 70% от програмите, може да започнеш и по-рядко да прейнсталираш ;)

Link to comment
Сподели другаде

За протокола: "пълни версии" не значи "легални версии". Не е едно и също.

 

Относно програмите:

- IObit Security 360 е в общи линии безполезна програма; справяше се прилично, докато крадяха дефиниции от MBAM, но след като ги премахнаха програмата им се превърна в боза;

- SecurityKISS Tunnel не виждам как помага при защитата срещу зловреден код;

- CCleaner не е лоша, но не всички нейни функции са особено нужни;

- "Само за проверка!" (HijackThis) беше доста добър инструмент, но от едно време насам е прекалено слаб, за да е реално полезен;

- ComboFix е доста мощен инструмент, който обаче не бива да се използва за профилактично сканиране и предназначен да се използва само от запознати специалисти и основно в крайни случаи;

- RootkitRevealer също не е особено надеждна програма за засичане на рууткити, а и е по-сложна за работа;

- Revo Uninstall - в общи линии не върши по-добра работа от нормалните деинсталации на програмите от контролния панел;

- Emsisoft HiJackFree - каквото казах за HijackThis важи и за тази;

- Doctor Spyware Cleaner - общо взето фалшива програма за откриване на зловреден код, създадена колкото потребителят да си я инсталира и с нея да инсталира и toolbar; програмата не лови нищо;

- останалите програми за оптимизация и почистване на регистратурата са напълно безполезни и дори потенциално опасни. Нуждата от оптимизация и почистване е общо взето мит.

Link to comment
Сподели другаде

А коя е причината за избор за ползване на платената версия на Malwarebytes' Anti-Malware? Наличният валиден ключ ли? Не бих я инсталирал точно заради честите съобщения за успешно блокиран достъп до вредноносни страници с техните IP- адреси! Това ме дразни.

Програмката и безплатната Авира осигуряват заедно обща незадоволителна защитеност в реално време, тъй като липсва IDS/HIPS подсигуряване. Многото блокирани връзки доказват това. А колко ли са пропуснати и за тях няма съобщения? Нещата ще са доста по-добре - ако към безплатната Авира се добави примерно Online Armor Free и се ползва периодично безплатната MBAM.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...