Прехвърляне към съдържание

Снимка

Снимате и на по-ниска резолюция-как?

• Моля, влезте, за да отговорите
3 отговора по тази тема

#1 antishoC

antishoC

Тайно ставам вещица...

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 458 мнения

Публикувано: 11 November 2010 - 21:37

Понеже си загубих стария фотоапарат ми се наложи да си взема друг-Sony DSC-W270, но имам проблем. В момента, като си кача снимките на компа, са ограмни-2.72 МВ и нагоре :crosseyes1: Налага ми се с програма да ги намалявам след като са вече на РС. Въпросът е, има ли начин да ги намаля от самия фотоапарат / до 400кб/ Няма да се авявам на фотоконкурси и по-често ще ми трябват по-малки снимки, които да мога да си качвам или пращам без проблем,т-е удобни за разпространение. 1280 х 1024 пиксела примерно биха ми били напълно достатъчни. Гледам снимките от стария Pentax са били 1024 х 768 и са си съвсем прилични.Все ми се струва, че и в самия фотоапарат трябва да има такава функция за намаляне на пикселите още при самото снимане Надявам се някой, който има същия фотоапарат, или разбира повечко да ми помогне :blush:

#2 isaakhim

isaakhim

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 255 мнения

Публикувано: 11 November 2010 - 22:19

Фотоапарата е доста добър. Ето тук има ревю. Със сигурност има опция в менюто за избор на каква резолюция да се снима. Апаратът е с 12 мегапиксела. Ти снимаш на максимална резолюция, затова и файловете са толкова големи. Избери да снимаш на по-ниска резолюция. Аз ти препоръчвам въпреки всичко поне по-важните снимки да ги снимаш на максимална, а след това винаги можеш да си ги намалиш с подходящ софтуер. Ако ти се наложи да си копираш примерно някоя снимка на голям формат, тогава ще видиш огромната разлика в качеството на тази, която е снимана на максимална резолюция. Подобно е както при компресията на музиката. Колкото повече, толкова по зле и връщане назад няма. Но ти си решаваш.
CPU: Core 2 Duo E6600 @3400MHz (9 x 378) | CPU Cooler: Prolimatech Megahalems | MB: Asus P5B | RAM: A-Data 2x1GB DDR2 800MHz Dual Channel | Video: Radeon X1950 Pro 256MB | Audio: Creative Audigy 2 ZS | Monitor: LG F920P 19" CRT | HDD: Hitachi 320GB 7200rpm SATA-II; SAMSUNG 320GB 7200rpm SATA-II | DVD-RW: Asus DRW-24B3LT Serial ATA; LG HL-DT-ST GSA-4163B | PSU: Corsair TX650w | Router: TP-LINK TL-WR340N | OS: Windows 7 Ultimate x86

#3 rokoo

rokoo

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 210 мнения

Публикувано: 12 November 2010 - 07:56

Виж упътването ТУК и ще разбереш как да си решиш проблема.

#4 klepoa

klepoa

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 28 мнения

Публикувано: 22 January 2014 - 16:00

в настройките трябва да има размер и качество на снимката

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители