Jump to content

Снимате и на по-ниска резолюция-как?


antishoC

Препоръчан пост

Понеже си загубих стария фотоапарат ми се наложи да си взема друг-Sony DSC-W270, но имам проблем. В момента, като си кача снимките на компа, са ограмни-2.72 МВ и нагоре :crosseyes1: Налага ми се с програма да ги намалявам след като са вече на РС. Въпросът е, има ли начин да ги намаля от самия фотоапарат / до 400кб/ Няма да се авявам на фотоконкурси и по-често ще ми трябват по-малки снимки, които да мога да си качвам или пращам без проблем,т-е удобни за разпространение. 1280 х 1024 пиксела примерно биха ми били напълно достатъчни. Гледам снимките от стария Pentax са били 1024 х 768 и са си съвсем прилични.Все ми се струва, че и в самия фотоапарат трябва да има такава функция за намаляне на пикселите още при самото снимане Надявам се някой, който има същия фотоапарат, или разбира повечко да ми помогне :blush:
Link to comment
Сподели другаде

Фотоапарата е доста добър. Ето тук има ревю. Със сигурност има опция в менюто за избор на каква резолюция да се снима. Апаратът е с 12 мегапиксела. Ти снимаш на максимална резолюция, затова и файловете са толкова големи. Избери да снимаш на по-ниска резолюция. Аз ти препоръчвам въпреки всичко поне по-важните снимки да ги снимаш на максимална, а след това винаги можеш да си ги намалиш с подходящ софтуер. Ако ти се наложи да си копираш примерно някоя снимка на голям формат, тогава ще видиш огромната разлика в качеството на тази, която е снимана на максимална резолюция. Подобно е както при компресията на музиката. Колкото повече, толкова по зле и връщане назад няма. Но ти си решаваш.
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...