Jump to content

Помощ по сайт


Препоръчан пост

Здравейте. Значи трябва ми малко помощ. Искам да прибавя към сайт-а си един Кирлизатор (май така се казваше), за да може да се пише на български в чат бокс-а и във форум-а! Сайтът е на е107 с-ма. Също така искам да има и една опция ( май беше както в Замунда) да се сменя скин-а на самата тема ( от червен на зелен, от син на лилав... ) предполагам ме разбирате. Незнам дали става с някакъв модул, плъгин, настройка или нещо друго, или пък трябва да си го има заложено в самата тема, и за това търся помощта ви! Друг проблем ми е онлайн менюто - кои потребители са онлайн, кои са били за последно онлайн, колко гости и т.н. Има някакво, но или аз немога да го настроя или просто това са му възможните опции. До момента с това срещам затруднения, да се надяваме да нямам други, а ако има такива не смятам да пускам нова тема а да ползвам тази. Ако можете да ми кажете от къде да сваля тези неща (ако се свалят) кратко обяснение да дадете за инсталация и т.н, ако го няма описано другаде де! Очаквам отговоите ви, ако някой може да ми помогне!

 

С уважение: Lunichko

Link to comment
Сподели другаде

За целта ще ти трябва някои php програмист който ще иска някакви пари. А ако си решил да се занимаваш с изграждане и поддръжка на сайтове най-добре започни да учиш как става това, има доста сайтове с безплатни уроци като за начало.

 

П.П. Не залагай на готовите системи - има трърде много експлойти за тях.

Link to comment
Сподели другаде

"от син на лилав" пинизът става с два CSS-файла, които се контролират от джава-скрипт, в добавка препоръката за php-скриптове, работата става сериозна.

успех

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
Значи искам да ви попитам ... трябва ми модул, който да показва кой е онлайн ( с ник) и кой кога за последно е бил онлайн. В смисъл модул някакъв,като сайта е на joomla система. Някой може ли да помогне?
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Хора нов проблем.. опитах един офрум за тази с-ма joomla, обаче имаше дефект. Сега си сложих phpbb3 за форум, обаче немога се орпавя с настройките му :blush: В смисъл че немога да си инсталирам модулите.. нз как.. .иксам да сменя и тем плейт-а.. но и това нз как. Свалих си FTP клиент, сложих избраните темплейти обаче не ми ги дава нормално... някой може ли да ми хелпне с това? Ако някой се навие съм готов да заплатя скромната сума от 20 лв за усилието което е положил.
Link to comment
Сподели другаде

Хора нов проблем.. опитах един офрум за тази с-ма joomla, обаче имаше дефект. Сега си сложих phpbb3 за форум, обаче немога се орпавя с настройките му :blush: В смисъл че немога да си инсталирам модулите.. нз как.. .иксам да сменя и тем плейт-а.. но и това нз как. Свалих си FTP клиент, сложих избраните темплейти обаче не ми ги дава нормално... някой може ли да ми хелпне с това? Ако някой се навие съм готов да заплатя скромната сума от 20 лв за усилието което е положил.

Модулите се инсталират ръчно.

До колкото знам, имаше разработка на автоматичен инсталатор за тях, но и тя трябва да се инсталира ръчно преди това.

Относно темите-Теглиш ги, инсталираш ти през ACP-то, както самата тема, така и нейният Image Set и след това си готов.

Ако няма български image set, създаваш нова поддиректория, кръщаваш я bg и хакаш картинките от английския image set.

Работил съм отдавна с PHPBB...

Link to comment
Сподели другаде

Еми немога да се справя, и за това ви търся помощта. Пробвах и не успях, а парите съм ги предложил, понеже ми трябва да се оправи по бързо, че сам го влача сумати време. Ако има желаещ, ще предосатвя Тийм вюър да влезне да ми го направи.
Link to comment
Сподели другаде

  • 8 months later...

Реших да пиша тук, за да не пускам нова тема. АКо има проблем се извинявам и ще направя нова тема.

Направих си [url=https://sites.google.com/site/ma6inatabg/]ТОВА[/url] сайтчe. Имам намерение да си купя домейн и да го прикача към сайта, за да стане нормален адрес, а не като този, че няма запомняне :). Но искам няколко неща:

 

- да сложа място за коментари под публикация или снимка, но не на всички страници, а само на тези, които аз искам. На [url=http://www.dnes.bg/mish-mash/2011/08/31/70-godishen-e-nai-vyzrastniiat-chovek-prepluval-lamansha.127762]ТОЗИ[/url] сайт най-отдолу има такова поле.

 

- искам да си запазя сайта по някакъв начин, така че ако стане нещо да мога да си го върна за 1 мин. Има ли начин да си сваля данните (публкации, теми, цветове, шрифтове, ...) под формата на файл или по някакъв друг начин да eksport-на сайта?

 

- има ли начин да добавя някоя функция: място за реклама, брояч колко пъти е посещаван, опция "Харесвам" и "Не харесвам", часовник или някоя друга, за да му вдъхна живот :).

Link to comment
Сподели другаде

....

- да сложа място за коментари под публикация или снимка, но не на всички страници, а само на тези, които аз искам. На ТОЗИ сайт най-отдолу има такова поле.

....

 

http://www.youtube.com/watch?v=mP91Gegub3o

Link to comment
Сподели другаде

Ааа, на мен това не ми беше излязло. Чак сега се появи :(.

 

Прегледах и добавих, но много некачествено излизат тия коментари :(. Има ли начин да изтегля скрипт и да го копирам някъде в сайта ми или друг вариант?

Link to comment
Сподели другаде

Появи се и друг проблем. Всиките ми менюта са на английски, а навсякъде съм задал езикът да е български. По някое време се оправя само, но от 2 дена е само на английски :(. Също така една иконка на Google Translate стои долу вдясно на страницата, а скоро я нямаше. Каквото и да правя не мога да я махна :(.
Link to comment
Сподели другаде

Всичко ти е на БГ, може би инструментите ти са на английски, но самата страница си е на майченият-роден български.

Все пак е Google и опцията за превод е по желание на посетителя, ако не разбира в случая БГ, ще може да си я преведе на английски, например. Пробвах няколко HTML-кода за тъй наречения comment box - пак си става gadget.

 

П.П. В повечето безплатни сайтове за блог има възможност за поставяне на коментар

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...