Jump to content

Препоръчан пост

...виж как съм си решил проблема със скенера си HP3400C

http://forums.softvi...D0%B4-windows7/

....при теб "последния драйвер" от режим ХР ..ще е друг файл ,но принципа същия.

По подобен начин инсталирах драйвера - зададох му да е съвместим с Winows 7, след което го инсталирах. За съжаление обаче, това е само драйвер и липсва какъвто и да е софтуер в Program Files под името HP.

 

П.П. Защо си задал да е съвместим с XP SP2, след като искаш да го инсталираш на Winows 7?

Сам намерих в сайта на HP (сега не го откривам), че някои драйвери за Vista могат да се използват за Winows 7, след като им се смени съвместимостта с желаната система.

 

П.П.П. Между другото, освен че сканираното е доста светло, някак си протича, все едно скенера се мъчи - чете го доста бавно. Обаче както казах, когато натисна компчето "копирай", копираното се и е съвсем наред - като оригинала.

Link to comment
Сподели другаде

...може би защото драйверите са стари (за ХР) и на производителя не му се занимава по-вече за ъпдейт

... информацията взех от тук

http://www.picvalley.net/u/2832/14497748928350248721313214064sAtEZDOf9LJPr9TNWTeI_m.JPG

...и да не преминаваш в режим на виртуален ХР

Link to comment
Сподели другаде

...може би защото драйверите са стари (за ХР) и на производителя не му се занимава по-вече за ъпдейт

Ясно, но повече ми изглежда логично, на старите драйвери да им са зададе съвместимост с Winows 7. Т.е., ако даден драйвер е създаден за XP, трябва да му се смени съвместимостта с 7 за да може да се инсталира.

Това е драйвера, който е инсталиран. Него ми дава за този принтер. Явно някакъв универсален. Принтера ми е HP Color LaserJet CM1017 MFP. Да пробвам ли с друг? С кой?

Link to comment
Сподели другаде

...извинявай не споря: при теб може да е "нелогично" но при мен(а и не само)-е факт ...и ти предложих да опиташ,при мен саморазархивиращия се файл под windows7 не "тръгва"..
Link to comment
Сподели другаде

...извинявай не споря: при теб може да е "нелогично" но при мен(а и не само)-е факт ...и ти предложих да опиташ,при мен саморазархивиращия се файл под windows7 не "тръгва"..

И аз не споря, просто ми е чудно... :crosseyes1:

И така. Ако добре разбирам, предлагаш да деинсталирам драйверите, да задам на този който ти показах в горния пост, съвместимост с XP SP2 и отново да го инсталирам (ако Winows позволи)?

Твоя проблем описан в другата тема, какъв беше - че не си намерил драйвери за Winows 7 или не си могъл да сканираш?

Link to comment
Сподели другаде

...между другото ползвам служебно мултифункционално устройство(но е черно-бяло) и....

-когато сканирам или принтирам - О.К

-когато копирам -трябва от устройството да си избера "текст"..."текст/фото" или "фото"(и то ВСЕКИ път -защото след "време "се връща на defolt) ,

ако е текст в режим "фото"-текста е блед

ако е снимка в режим "текст"- образите и пейзажите излизат "черни"-нищо не се вижда

...а при теб е различно...

Link to comment
Сподели другаде

Така. Получи се, но до някъде.

Постъпих както е описано в това упътване (за него споменах пред вчера, че не го откривам). Всичко протече нормално, с изключение на разпознаването на USB кабела - откри устройството, но инсталацията спря на 5/6 стъпка и така 20 мин., след което изписа, че не открива кабела. Въпреки това, принтера работи. Използвах вградения в Winows софтуер. Сканирането е с добро качество, въпреки, че протича малко бавно.

При опит обаче да отворя HP Solution Center ми дава следната грешка:

post-485-0-34468800-1313307282_thumb.jpg

 

При това както казах, чрез вградения в Winows софтуер работи. Пробвах всичките 6 порта в компютъра - без успех.

Някаква идея?

Link to comment
Сподели другаде

Днес реших да деинсталирам всичко свързано с HP и да го инсталирам (като предварително почистя) отново.

Проблем настава отново при разпознаването на кабела, респект. на принтера.

Съмнява ме, да не би проблема да е свързан с автоматичното инсталиране на драйвери, което прави Windows при включване на външно устройство. Въпреки, че съм задал "да не инсталира", при включване на принтера (и не само него), автоматично ги инсталира.

post-485-0-10149700-1313492516_thumb.jpg post-485-0-23732500-1313492545_thumb.jpg

 

Явно тогава настава някакво биене между драйверите и инсталацията не може да протече нормално.

Link to comment
Сподели другаде

Опитай да деинсталираш всичко на НР и да започнеш инсталацията, без да включваш принтера (по време на инсталацията ще се покаже съобщение за включването на принтера).
Link to comment
Сподели другаде

Опитай да деинсталираш всичко на НР и да започнеш инсталацията, без да включваш принтера (по време на инсталацията ще се покаже съобщение за включването на принтера).

Точно това правя, но като включа принтера, Windows започва автоматично да инсталира драйвери, въпреки че съм му забранил.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...