Прехвърляне към съдържание

Снимка

Въпрос за правене на сайт.

• Моля, влезте, за да отговорите
22 отговора по тази тема

#1 ozic

ozic

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1070 мнения

Публикувано: 26 October 2010 - 04:19

Не знам как да си формулирам точно въпроса затова ще обясня какво съм направил и ще ми кажете какво ми трябва. Почнах да играя една игра. Написах ръководство за нея, има и няколко снимки. Когато някой има въпрос искам да му дам линк и да прочете каквото го интерсува, да види снимките. За целта ми трябва някой безплатен хостинг или както се казва. Ако сайта го кръстя igrata няма проблем адреса да е igrata.dir.bg, igrata.host.bg., ... Английски не знам и за предпочитане да е български сайта. Имам си елемнтарна представа от HTML и предполагам ще мога да вмъкна банер. Ако става лесно мога и сам да си направя сайта, мога да използвам и готова матрица (мисля, че така се казваше). Просто ми трябва изчистена страница: без реклами, без флашанимации, без сложни украси. Мога да сложа 2-3 бутона. А ако някой ден напредна с правенето на сайтове да мога да го развия като поставя разни неща, реклами, кача повече информация, снимки, клип.

#2 vesodimov

vesodimov

Русенец

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1579 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 26 October 2010 - 11:18

http://www.1gb.bg/
След като си направиш регистрация и тя бъде потвърдена получаваш предостатъчно място за твоето начинание и възможност да инсталираш каквото и колкото си поискаш. Успех !

Още интересни неща - ТУК.
Публикувано изображение

#3 panevdd

panevdd

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 3004 мнения
  • Живущ в:Сунгурларе
  • Интереси:Икономика, Информационни технологии, Пчеларство

Публикувано: 26 October 2010 - 15:38

Ако ще правиш нещо еднократно, (почти) всеки хостинг ще ти свърши работа - изработваш си нещо на HTML, Flash или каквото може да се качи на хостинга. Този вариант обаче не е удобен, ако планираш по-нататъшно развитие на проекта.
Ако ще се занимаваш по-сериозно, можеш да си избереш някаква CMS система и да потърсиш хостинг, който да я поддържа.
Публикувано изображение Публикувано изображение
Не съществува такова нещо като абсолютна обективност. Затова ползвам Google, Wikipedia, търсачката на форума, чета някои съвети и правилата на форума.

#4 Profruit

Profruit

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 282 мнения

Публикувано: 30 October 2010 - 10:54

Не знам как да си формулирам точно въпроса затова ще обясня какво съм направил и ще ми кажете какво ми трябва. Почнах да играя една игра. Написах ръководство за нея, има и няколко снимки. Когато някой има въпрос искам да му дам линк и да прочете каквото го интерсува, да види снимките. За целта ми трябва някой безплатен хостинг или както се казва. Ако сайта го кръстя igrata няма проблем адреса да е igrata.dir.bg, igrata.host.bg., ... Английски не знам и за предпочитане да е български сайта. Имам си елемнтарна представа от HTML и предполагам ще мога да вмъкна банер. Ако става лесно мога и сам да си направя сайта, мога да използвам и готова матрица (мисля, че така се казваше). Просто ми трябва изчистена страница: без реклами, без флашанимации, без сложни украси. Мога да сложа 2-3 бутона. А ако някой ден напредна с правенето на сайтове да мога да го развия като поставя разни неща, реклами, кача повече информация, снимки, клип.

Ясно и уменията са ти оскъдни.
Първото нещо е директно подминаваш всякакви безплатни хостове. Фучиш покрай тях като порше. Безплатните хостове са загуба на време и нерви, и за никакъв чеп не стават. Те са скопени и осакатени. Имат лимит на трафика, лимит на файлови разширения, лимит на скриптове. Гасят по свое хрумване, без предизвестие. Някои (българските) са невидими извън България. С две думи - заклеваш се в черепа на Нерон, че никога повече няма да помисляш за безплатни хостове. Повече защо считам безплатните за чиста гнус, тук.

Има обаче два безплатни варианта, които са извън презрението ми. Това е wordpress.com. Регистрираш се там и получваш моментален работещ блог на база wordpress. С малка импровизация може да го докараш да прилича на сайт, а не на виртуален дневник. Разполагаш с набор от 16 шаблона и джаджи в админ панела. Можеш да тъпчеш html код в статията си. Пример.

Има следните минуси: Не можеш да въртиш своя реклама (не съм сигурен и говоря с задна дата от преди година). Не можеш да добавяш нови шаблони или видоизменяш текущия.

Плюсове. Моментален безплатен сайт с отлично SEO. Добавяш си статията на първа страница и развърташ сайта.

Втория вариант е най-удачен. Това е Blogger на Google. Тук нещата за мен са по-смислени и по-мощни. Можеш да въртиш произволна реклама. Твоя, чужда или от Google. Отлично SEO, все пак Google се грижи за своите чеда. Може да тъпчеш HTML-код и джава скриптове (AJAX, MooTools, jQuery). Ако владееш XHTML можеш да създадеш свой уникален шаблон и да го използваш. Нещо повече, има богата база с шаблони и всеки момент можеш да смениш с нов. Пълна свобода с две думи и най-вече ползваш сървърите на Google, които са 27 000 на брой. Мощни и издържащи на натоварване. Можеш да си купиш домейн име и да го насочиш към Blogger и да стане ozic.com, например.

успех
Публикувано изображение

#5 ekosse

ekosse

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 42 мнения
  • Интереси:от всичко по-малко,и от нищо много

Публикувано: 30 October 2010 - 16:50

Ето и още едно предложение от Google-sites.google.com.Тук също можеш да си направиш собствен сайт безплатно.Ползва се регистрацията от gmail.com.Освен това ползваш и останалите услуги на Google.

#6 ozic

ozic

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1070 мнения

Публикувано: 19 April 2011 - 18:37

Това със сайта отпадна, но ми поръчаха друго да направя ... Мой познат има някакви неща за продаване: компютър, PS, PSP, телевизор, ... Иска да сложи снимки и информация за стоките и данни за контакт с него в сайт, блог или нещо такова и да праща линка. Хората да могат да го гледат свободно (без регистрация) и който иска да се свърже с него и да си купи нещо. Предложения?

#7 vesodimov

vesodimov

Русенец

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1579 мнения

Публикувано: 19 April 2011 - 23:30

ЕТО ТОВА става много лесно. Направих го на Word за 3 минути.
Публикувано изображение

#8 ozic

ozic

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1070 мнения

Публикувано: 20 April 2011 - 02:59

Ясно, но как да го сложа като линк, така че да го вижда всеки?

#9 vesodimov

vesodimov

Русенец

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1579 мнения

Публикувано: 20 April 2011 - 07:47

Ясно, но как да го сложа като линк, така че да го вижда всеки?

Така, както съм направил. В случая линкът към страницата е http://nemitrebetova.hit.bg/ и е видим от всякъде. Създадох интернет страница с исканото от мен съдържание и я качих на безплатен сървър. Ако искаш мога да помогна при направата на страницата. Няма проблем с това. Само драсни ЛС да се разберем. Поздрави :hesthebest:
Публикувано изображение

#10 IVAN

IVAN

Мечорат Пухашвили

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4642 мнения

Публикувано: 21 April 2011 - 19:44

Научаваш базови неща по HTML ( http://vissy.hit.bg/html.html и http://www.w3schools...tml/default.asp ) и правиш едно сепло сайтче, където можеш да качиш в Hit.bg или други безплатни хостинги.

#11 ozic

ozic

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1070 мнения

Публикувано: 25 April 2011 - 23:57

Благодаря :).

#12 Гост_newnickname_*

Гост_newnickname_*
  • Guests

Публикувано: 26 April 2011 - 08:56

Аз лично се запознах с HTML оттук - HTML СПРАВОЧНИК

А за безплатни форуми и блогове ползвах - Bulgarianforum.net

Мнението беше редактирано от mazarin: 26 April 2011 - 08:58

#13 ekosse

ekosse

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 42 мнения
  • Интереси:от всичко по-малко,и от нищо много

Публикувано: 26 April 2011 - 10:34

Може да погледнеш и този сайт http://nau4i.me/ на мен ми беше доста полезен.

#14 finalista

finalista

космонавт

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 239 мнения
  • Живущ в:орбитална станция
  • Интереси:Програмиране под DELPHI + FIREBIRD, PHP и MySQL

Публикувано: 02 May 2011 - 17:00

Регистрирах се в 1gb.bg, но при опт да се логна, излиза надпис, че не мие вярно потребителското име или паролата.
Регистрирах се в hit.bg, качих файловете, обаче при опит за download на .rar файл, вместо да сваля, се опитва да ми го отвори - много жалко ..

#15 Гост_newnickname_*

Гост_newnickname_*
  • Guests

Публикувано: 02 May 2011 - 17:44

Тука можете да си направите безплатно сайт - Glog.dir.bg

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители