Jump to content

Въпрос за правене на сайт.


Препоръчан пост

Не знам как да си формулирам точно въпроса затова ще обясня какво съм направил и ще ми кажете какво ми трябва. Почнах да играя една игра. Написах ръководство за нея, има и няколко снимки. Когато някой има въпрос искам да му дам линк и да прочете каквото го интерсува, да види снимките. За целта ми трябва някой безплатен хостинг или както се казва. Ако сайта го кръстя igrata няма проблем адреса да е igrata.dir.bg, igrata.host.bg., ... Английски не знам и за предпочитане да е български сайта. Имам си елемнтарна представа от HTML и предполагам ще мога да вмъкна банер. Ако става лесно мога и сам да си направя сайта, мога да използвам и готова матрица (мисля, че така се казваше). Просто ми трябва изчистена страница: без реклами, без флашанимации, без сложни украси. Мога да сложа 2-3 бутона. А ако някой ден напредна с правенето на сайтове да мога да го развия като поставя разни неща, реклами, кача повече информация, снимки, клип.
Link to comment
Сподели другаде

http://www.1gb.bg/

След като си направиш регистрация и тя бъде потвърдена получаваш предостатъчно място за твоето начинание и възможност да инсталираш каквото и колкото си поискаш. Успех !

 

Още интересни неща - ТУК.

Link to comment
Сподели другаде

Ако ще правиш нещо еднократно, (почти) всеки хостинг ще ти свърши работа - изработваш си нещо на HTML, Flash или каквото може да се качи на хостинга. Този вариант обаче не е удобен, ако планираш по-нататъшно развитие на проекта.

Ако ще се занимаваш по-сериозно, можеш да си избереш някаква CMS система и да потърсиш хостинг, който да я поддържа.

Link to comment
Сподели другаде

Не знам как да си формулирам точно въпроса затова ще обясня какво съм направил и ще ми кажете какво ми трябва. Почнах да играя една игра. Написах ръководство за нея, има и няколко снимки. Когато някой има въпрос искам да му дам линк и да прочете каквото го интерсува, да види снимките. За целта ми трябва някой безплатен хостинг или както се казва. Ако сайта го кръстя igrata няма проблем адреса да е igrata.dir.bg, igrata.host.bg., ... Английски не знам и за предпочитане да е български сайта. Имам си елемнтарна представа от HTML и предполагам ще мога да вмъкна банер. Ако става лесно мога и сам да си направя сайта, мога да използвам и готова матрица (мисля, че така се казваше). Просто ми трябва изчистена страница: без реклами, без флашанимации, без сложни украси. Мога да сложа 2-3 бутона. А ако някой ден напредна с правенето на сайтове да мога да го развия като поставя разни неща, реклами, кача повече информация, снимки, клип.

Ясно и уменията са ти оскъдни.

Първото нещо е директно подминаваш всякакви безплатни хостове. Фучиш покрай тях като порше. Безплатните хостове са загуба на време и нерви, и за никакъв чеп не стават. Те са скопени и осакатени. Имат лимит на трафика, лимит на файлови разширения, лимит на скриптове. Гасят по свое хрумване, без предизвестие. Някои (българските) са невидими извън България. С две думи - заклеваш се в черепа на Нерон, че никога повече няма да помисляш за безплатни хостове. Повече защо считам безплатните за чиста гнус, тук.

 

Има обаче два безплатни варианта, които са извън презрението ми. Това е wordpress.com. Регистрираш се там и получваш моментален работещ блог на база wordpress. С малка импровизация може да го докараш да прилича на сайт, а не на виртуален дневник. Разполагаш с набор от 16 шаблона и джаджи в админ панела. Можеш да тъпчеш html код в статията си. Пример.

 

Има следните минуси: Не можеш да въртиш своя реклама (не съм сигурен и говоря с задна дата от преди година). Не можеш да добавяш нови шаблони или видоизменяш текущия.

 

Плюсове. Моментален безплатен сайт с отлично SEO. Добавяш си статията на първа страница и развърташ сайта.

 

Втория вариант е най-удачен. Това е Blogger на Google. Тук нещата за мен са по-смислени и по-мощни. Можеш да въртиш произволна реклама. Твоя, чужда или от Google. Отлично SEO, все пак Google се грижи за своите чеда. Може да тъпчеш HTML-код и джава скриптове (AJAX, MooTools, jQuery). Ако владееш XHTML можеш да създадеш свой уникален шаблон и да го използваш. Нещо повече, има богата база с шаблони и всеки момент можеш да смениш с нов. Пълна свобода с две думи и най-вече ползваш сървърите на Google, които са 27 000 на брой. Мощни и издържащи на натоварване. Можеш да си купиш домейн име и да го насочиш към Blogger и да стане ozic.com, например.

 

успех

Link to comment
Сподели другаде

Ето и още едно предложение от Google-sites.google.com.Тук също можеш да си направиш собствен сайт безплатно.Ползва се регистрацията от gmail.com.Освен това ползваш и останалите услуги на Google.
Link to comment
Сподели другаде

  • 5 months later...
Това със сайта отпадна, но ми поръчаха друго да направя ... Мой познат има някакви неща за продаване: компютър, PS, PSP, телевизор, ... Иска да сложи снимки и информация за стоките и данни за контакт с него в сайт, блог или нещо такова и да праща линка. Хората да могат да го гледат свободно (без регистрация) и който иска да се свърже с него и да си купи нещо. Предложения?
Link to comment
Сподели другаде

Ясно, но как да го сложа като линк, така че да го вижда всеки?

Така, както съм направил. В случая линкът към страницата е http://nemitrebetova.hit.bg/ и е видим от всякъде. Създадох интернет страница с исканото от мен съдържание и я качих на безплатен сървър. Ако искаш мога да помогна при направата на страницата. Няма проблем с това. Само драсни ЛС да се разберем. Поздрави :hesthebest:

Link to comment
Сподели другаде

Научаваш базови неща по HTML ( http://vissy.hit.bg/html.html и http://www.w3schools.com/html/default.asp ) и правиш едно сепло сайтче, където можеш да качиш в Hit.bg или други безплатни хостинги.
Link to comment
Сподели другаде

Регистрирах се в 1gb.bg, но при опт да се логна, излиза надпис, че не мие вярно потребителското име или паролата.

Регистрирах се в hit.bg, качих файловете, обаче при опит за download на .rar файл, вместо да сваля, се опитва да ми го отвори - много жалко ..

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...