Прехвърляне към съдържание

Снимка

Проблем с дяловете при Win7

• Моля, влезте, за да отговорите
15 отговора по тази тема

#1 bojanad

bojanad

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 15 мнения

Публикувано: 18 October 2010 - 21:03

Имам проблем с дяловете-не искат да се отворят с двоен клик.Какво ли не изчетох и не направих нестава и нестава.Иска ми да инсталирам някаква програма с коята да ги отвори, изписва ми следното: "This file does not have program associated with it for performing this action.Please install a program or,if one is already instaled,create an association in the Default Programs control panel."
Моля,помогнете ми да се справя с този проблем без да преинсталирам Windows7.
Благодаря :help:

#2 vesodimov

vesodimov

Русенец

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1579 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 18 October 2010 - 22:12

Здрасти и добре дошла в нашия форум :svlove:
Според мен имаш проблем в самата версия на системата. Най - вероятно е некачествена и не съдържа всички необходими компоненти. Аз в момента съм с Win 7 и нямам този проблем.
Публикувано изображение

#3 bojanad

bojanad

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 15 мнения

Публикувано: 18 October 2010 - 22:19

Здравей!Аз също нямах такъв проблем появи се днес,след като антивирусната ми хвана някакъв вирус и го изтри.

От това което изчетох ,разбрах ,че може да е и от заразен ключ за програма или от червей.Почистих компютъра но пак не се отварят.

#4 panevdd

panevdd

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 2997 мнения
  • Живущ в:Сунгурларе
  • Интереси:Икономика, Информационни технологии, Пчеларство

Публикувано: 18 October 2010 - 22:31

Потърси в основните папки на дяловете файл autorun.inf; ако имаш такива - изтрий ги.
Публикувано изображение Публикувано изображение
Не съществува такова нещо като абсолютна обективност. Затова ползвам Google, Wikipedia, търсачката на форума, чета някои съвети и правилата на форума.

#5 vesodimov

vesodimov

Русенец

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1579 мнения

Публикувано: 18 October 2010 - 22:36

Виж дали ТОВА ще помогне.
Публикувано изображение

#6 bojanad

bojanad

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 15 мнения

Публикувано: 19 October 2010 - 07:52

Нямам Файлове autorun проверих дори и скритите папки.И това с връщанрто на системата до предишното и състояние не помага. :'(

#7 darco

darco

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 296 мнения

Публикувано: 19 October 2010 - 09:51

Ако си убедена , че системата ти е изчистена .Направи следното.Натисни windows бутона на клавиатурата + R.В отворилият се прозорец напиши следното
regsvr32 /i shell32.dll
и натисни ентер .
Я по-добре първо направи това :

1 .Отвори CMD и постави тези редове :
c:\> attrib -r -s -h autorun.inf
c:\> del autorun.inf
d:\> attrib -r -s -h autorun.inf
d:\> del autorun.inf
(Това ако имаш 2 дяла , и ако са C и D , ако имаш повече добави и другите дялове , ако са с други букви смени буквите )

2 .Enter

3 .Рестарт

След това правиш горе описаното .

#8 bojanad

bojanad

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 15 мнения

Публикувано: 19 October 2010 - 11:05

И това направих ,няма промяна след рестарта. Сега се опитвам да възстановя изтритите файлове и върна системата до предишното и състояние.Незная дали ще има резулт. Дава ми следната грешка: " The module"shell32.dll"was loaded but the callto DllInstall failed with error code 0x8002801c. For more information about this problem,search online using the error code as a searchterm."

#9 vesodimov

vesodimov

Русенец

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1579 мнения

Публикувано: 19 October 2010 - 11:59

ТОВА ?
Публикувано изображение

#10 bojanad

bojanad

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 15 мнения

Публикувано: 19 October 2010 - 12:25

Това е за 64 битова система моята е 32 битова.Искам да кажа и още нещо,когато отварям с десния бутон на мишката ,най отгоре ми се появи "explore",което преди го нямаше имаше "open" ,което сега е под "explore".Да не би да има връзка с "IE9 beta",който изтеглих вчера?

#11 B-boy/StyLe/

B-boy/StyLe/

FFreestyleRR

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1489 мнения
  • Живущ в:Electric City

Публикувано: 19 October 2010 - 18:05

Това е за 64 битова система моята е 32 битова.Искам да кажа и още нещо,когато отварям с десния бутон на мишката ,най отгоре ми се появи "explore",което преди го нямаше имаше "open" ,което сега е под "explore".Да не би да има връзка с "IE9 beta",който изтеглих вчера?

Я пробвай с това. Изтегли го на десктопа и го разархивирай. Стартирай файла drive_fix_w7.reg и за всеки случай рестартирай. Виж дали ще има подобрение.

#12 bojanad

bojanad

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 15 мнения

Публикувано: 19 October 2010 - 18:57

Нищо :no: , направо ще ме подлуди този проблем.Вече наистина не зная къде да търся.Май ще се наложи да преинсталирам. :'(

Ето това ми изписва:Прикрепен файл  19102010251.jpg   1.35МБ   13 Брой изтегляния и Прикрепен файл  19102010252.jpg   990.17К   12 Брой изтегляния как да го оправя? :crosseyes1:

#13 B-boy/StyLe/

B-boy/StyLe/

FFreestyleRR

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1489 мнения

Публикувано: 19 October 2010 - 19:09

Нищо :no: , направо ще ме подлуди този проблем.Вече наистина не зная къде да търся.Май ще се наложи да преинсталирам. :'(

Ето това ми изписва:Прикрепен файл  19102010251.jpg   1.35МБ   13 Брой изтегляния и Прикрепен файл  19102010252.jpg   990.17К   12 Брой изтегляния как да го оправя? :crosseyes1:

Я за всеки случай пробвай следните фиксове:
Folder
Directory

Удари и една проверка с MBAM.

#14 bojanad

bojanad

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 15 мнения

Публикувано: 19 October 2010 - 19:21

Оправи сеееее :bravo: Благодаря ти много наистина ,не можеш да си представиш колко ми помогна,явно проблемът е бил с директорията като стартирах "Directory" веднага се оправи.БЛАГОДАРЯ ТИ! :kiss1: :kiss1: :kiss:

#15 B-boy/StyLe/

B-boy/StyLe/

FFreestyleRR

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1489 мнения

Публикувано: 19 October 2010 - 19:25

Все пак наистина силно препоръчвам да направите проверката с Malwarebytes' Anti-Malware:

• Изтеглете Malwarebytes' Anti-Malware Free от тук
  • Кликнете два пъти върху mbam-setup.exe, за да инсталирате програмата.
  • Уверете се, че са поставени отметки на Update Malwarebytes' Anti-Malware и Launch Malwarebytes' Anti-Malware. След това кликнете на Finish.
  • Ако има намерени обновявания, тя ще ги изтегли и инсталира.
  • Стартирайте програмата и изберете "Perform Quick Scan", след това кликнете на Scan.
  • Сканирането ще отнеме малко време, затова моля да бъдете търпеливи.
  • Когато сканирането завърши, кликнете на OK, след това Show Results, за да видите резултата.
  • Уверете се, че на всички редове има отметки, и кликнете на Remove Selected.
  • Когато всичко бъде премахнато, в Notepad ще бъде отворен лог. Копирайте този лог и го публикувайте в следващия си коментар по темата.
Забележка: Ако MalwareBytes' Anti-Malware се затрудни в премахването на откритите вируси/заплахи, той ще поиска да рестартира компютъра Ви и по време на рестартирането да премахне проблемните вируси/заплахи. Ако бъдете попитани, потвърдете че желаете вашия компютър да бъде рестартиран.

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители