Jump to content

Как се трие от записан диск?


Препоръчан пост

Само ако е презаписваем може! Какъв точно е диска за да знаем дали става и съответно да ти кажем с коя програма да го направиш (въпреки, че и Уиндоус може да го направи ,но ти не си казал с каква ОС си)!
Link to comment
Сподели другаде

1. От нормално записан диск не могат да се изтриват отделни файлове. Или се изтрива целия диск, или не се изтрива нищо.

2. Това важи само за презаписваемите дискове (RW). Стандартните -/+R дискове не могат да бъдат изтрити по никакъв начин.

3. Ако наистина имаш DVD-ROM устройство, то значи и то не може да записва/трие, а може само и единствено да чете.

Link to comment
Сподели другаде

Е да обаче има разликата между инфото от Device Manager и тази от Еверест!

Ето при мен ка е:

Device Manager

HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H58N

 

А това е от Еверест-а:

Оптично устройство HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H58N (DVD+R9:10x, DVD-R9:10x, DVD+RW:20x/8x, DVD-RW:20x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)

 

Тоест от Еверест инфото е по подробно!

Link to comment
Сподели другаде

Принципно го ползвам не само заради инфото което предоставя, но най-вече заради температурите!

Компютъра ми е старичък и трябва да ги следя за да знам кога да го отворя и почистя от прах!

Link to comment
Сподели другаде

Принципно го ползвам не само заради инфото което предоставя, но най-вече заради температурите!

Компютъра ми е старичък и трябва да ги следя за да знам кога да го отворя и почистя от прах!

Разбира се всеки може да ползва която програма пожелае, няма лошо. Мисълта ми беше, че няма нужда от инсталацията на такава програма, защото информацията може да се придобие много по-бързо и лесно.

Link to comment
Сподели другаде

Искам да попитам как мога да изтрия фаилове от записан диск.

Запишеш ли информация на DVD-R диск, тя си остава там за постоянно. Тоест, докато един ден не сложиш диска и не откриеш, че по никакъв начин не можеш да го прочетеш. Дисковете стават все по-евтини, а това не се отразява добре на живота им.

Ако целта е да унищожиш информацията от диска, просто го счупи.

Мисля, че при DVD-RAM дисковете имаше някакъв номер да се работи с тях като с харддиск - добавяне и триене на файлове, но се срещат рядко, скъпи са и при всички случаи една флашка е за предпочитане.

Link to comment
Сподели другаде

2. Това важи само за презаписваемите дискове (RW). Стандартните -/+R дискове не могат да бъдат изтрити по никакъв начин.

 

Ще се опитам да не се съглася.  ;)

Записвачките Lite-On, които поддържат функцията  SmartErase, могат да "изтрият" записан диск -/+R. Не съм пробвал до сега, защото не ми се инсталира огромния пакет на Неро, който върви заедно с записвачката (поне тук така ги продават). Написал съм изтриват в кавички, защото буквално не се изтрива диска, а на него се записва някаква информация (ненужна), като по този начин диска не може да се чете (това, което е имало преди това на диска).

 

post-485-022692600 1285155467_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Това е по-скоро унищожаване, отколкото изтриване. Аз под изтриване разбирам процес, който премахва дадена информация с цел да се освободи пространство за друга такава. Т.е. да направи носителя отново годен за запис. В случая със SmartErase няма такова нещо. Това просто съсипва информацията на носителя, за да не може никой да има достъп до нея. Същият ефект се постига с всяка микровълнова фурна или просто счупване на дисковете.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...