Прехвърляне към съдържание

Снимка
* * * * * 2 Гласа

Виваком Телевизия!

• Моля, влезте, за да отговорите
93 отговора по тази тема

#16 plamen74.72

plamen74.72

Triax TD-110 Dreambox DM500HD

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1052 мнения
  • Живущ в:Тетевен

Публикувано: 16 February 2011 - 13:38

@vesodimov това подчертаното в тъмно е за пощенската централа, а не за домашен/мобилен телефон!
Аз нямам домашен/мобилен телефон към Виваком, а ми свързаха интернета, който и до сега си ползвам!

Интернета без домашен/мобилен телефон се нарича Slim и няма нищо общо с ADSL-а при който има това изискване за домашен/мобилен телефон!
Slim интернета им не е ADSL, а е NDSL!
NDSL или така наречения от тях Slim интернет може да се комбинира с телевизията от Виваком, а общата услуга става Vivacom Duo-Net Slim + TV
Като и тук има три варианта:
1.Vivacom Duo - Net Slim + TV M (пакет Старт - 40бр. програми) ;
2.Vivacom Duo - Net Slim + TV S (пакет Стандарт - 60бр. програми) ;
3.Vivacom Duo - Net Slim + TV L (пакет Екстра - 75бр програми)!

Аз съм на този пакет Vivacom Duo - Net Slim + TV L (пакет Екстра - 75бр програми), като нямам абсолютно никакви други услуги към Виваком!
Като не съм подписвал направо за него, първо вкарах телевизията и след това интернета, а сега вече е общ пакета!

#17 rokoo

rokoo

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 210 мнения

Публикувано: 16 February 2011 - 20:38

Аз също ги питах наскоро и един от консултантите отговори че може и без телефон.Обаче в сайта им пише че услугата се предлага само със телефон.По добре е да попитате на 123 и оттам ще разберете.

А бива ли качеството на телевизията им? Вчера по БТВ казаха за оплаквания.Насичала им картината.

#18 vesodimov

vesodimov

Русенец

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1579 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 17 February 2011 - 11:30

plamen74.72, благодаря за разяснението. Имам пълен пакет ТВ. Каква е цената заедно с Net Slim, т.е. твоята конфигурация ?

rokoo, там, където аз гледам качеството е прекрасно. Няма никакво насичане. Прочети началото на темата.
Публикувано изображение

#19 divakastz81

divakastz81

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 17 мнения

Публикувано: 19 February 2011 - 16:11

евроспорта ще баде ли пуснат вав пакета на виваком или няма да го има

#20 plamen74.72

plamen74.72

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1052 мнения

Публикувано: 20 February 2011 - 01:07

@vesodimov 29,80лв е цетана на Vivacom Duo - Net Slim + TV L за един телевизор, и съответно плюс 4,80лв за всеки допълнителен (общо с основния 4бр.)!

@rokoo при мен качеството с операторското оборудване е в пъти по-добро от това на Булсатком и Сателит БГ (бившите ITV/Total), и то като се има в предвид, че за тях ползвам доста по-качествен приемник с Линукс ОС (вижда се на аватара ми)! Благодарение на адаша, който тук се е регистрирал като @bmvtooo научих доста неща за сателитните техники!

@divakastz81 за сега не се знае кога точно ще го стартират понеже имат наложено наказание за просрочено време на тест в самото начало, когато са стартирали сателитната услуга! Когато от Евроспорт свалят наказанието им ще го пуснат, а и не само него! Предвидено е пакет Екстра да бъде с 120бр програми, кога обаче ще го осъществят не знам! Знам само, че имат и проблеми с техниката понеже познавам един, на който според инфото в компютрите им си е върнал оборудването за сателитна телевизия, като е деактивирана изцяло тази услуга, но той нито го е връщал, нито пък е спрял да гледа, и то на три телевизора! За сега са стартирали T-Rock на позиция 84, но кои ще са новите програми не се знае още!

#21 divakastz81

divakastz81

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 17 мнения

Публикувано: 20 February 2011 - 21:08

мерси за инфото

#22 vesodimov

vesodimov

Русенец

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1579 мнения

Публикувано: 20 February 2011 - 22:09

plamen74.72, какво ще стане, ако заменя техния приемник с друг. С черния Панасоник или средбирстия /не му помня името/ от бившите ITV Partner примерно ?
Публикувано изображение

#23 plamen74.72

plamen74.72

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1052 мнения

Публикувано: 20 February 2011 - 22:54

Няма да можеш да ги използваш защото модулите им работят само с кодировки Criptowork и Conax (Панасоника е само с Крипто, а другите три модела Technisat Digit S2 ; Strong и Espekta, работят и с крипто и конакс), а приемника на Виваком работи само с кодировка NDS, която под черупката си е в голяма степен Videogard, но и тук съща като при Булсатком, всяка карта си е оженена за съответния приемник, и не може да се ползва на друг операторски приемник!
За сега се правят тестове за използване на Линукс приемник, който да може да чете картата на Виваком с подходящ софтуер, или наречен още Cam.
Все още не откриват къде е проблема, защото при прочитане на картата с Cam -> OSCam се отварят всички, но само със звук, а картина няма!
В най-скоро време може да успеят техниците да открият проблема, и ще може да се гледа на неоператорски приемник с Линукс ОС (като на аватара ми например, но има и доста повече модели с Линукс)!

#24 vesodimov

vesodimov

Русенец

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1579 мнения

Публикувано: 21 February 2011 - 09:08

Няма да можеш да ги използваш защото модулите им работят само с кодировки Criptowork и Conax (Панасоника е само с Крипто, а другите три модела Technisat Digit S2 ; Strong и Espekta, работят и с крипто и конакс), а приемника на Виваком работи само с кодировка NDS, която под черупката си е в голяма степен Videogard, но и тук съща като при Булсатком, всяка карта си е оженена за съответния приемник, и не може да се ползва на друг операторски приемник!
За сега се правят тестове за използване на Линукс приемник, който да може да чете картата на Виваком с подходящ софтуер, или наречен още Cam.
Все още не откриват къде е проблема, защото при прочитане на картата с Cam -> OSCam се отварят всички, но само със звук, а картина няма!
В най-скоро време може да успеят техниците да открият проблема, и ще може да се гледа на неоператорски приемник с Линукс ОС (като на аватара ми например, но има и доста повече модели с Линукс)!

Благодаря. :hesthebest:
Публикувано изображение

#25 divakastz81

divakastz81

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 17 мнения

Публикувано: 27 February 2011 - 14:57

ако има някакви новини за виваком кажете ги :bgflag:

#26 plamen74.72

plamen74.72

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1052 мнения

Публикувано: 27 February 2011 - 17:28

За сега освен новата програма T-Rock на позиция 84 няма нищо ново!

#27 divakastz81

divakastz81

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 17 мнения

Публикувано: 10 March 2011 - 16:04

някои ще кажели колко е забрана на EUROSPORT до края на годината някав срок имали

#28 plamen74.72

plamen74.72

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1052 мнения

Публикувано: 10 March 2011 - 19:14

От Виваком мълчат и единственото което казват по въпроса, че ще бъде пуснат, но кога не искат да кажат!
Иначе вече има нова програма в пакета им Utilisima!

#29 divakastz81

divakastz81

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 17 мнения

Публикувано: 10 March 2011 - 21:37

ти откаде черпиш тази информация

#30 plamen74.72

plamen74.72

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1052 мнения

Публикувано: 11 March 2011 - 22:04

ти откаде черпиш тази информация

Ами първо съм им абонат от ноември месец! Второ се занимавам с сателитна техника след като бях научен от един приятел (и адаш), който тук се е регистрирал като @bmvtooo. И трето виж ми аватара и ще видиш нещо, което може би не знаеш какво е, но това е сателитен приемник с Линукс ОС и много опции, които ги няма в обикновените приемници (та дори и HD да са ако са без Линукс са си обикновени), а антената е Triax - марката е с най-доброто КПД (Коефицент на Полезно Действие)! И още нещо - посещавам доста често форумите за сателитна техника, а там инфо по тези въпроси колкото искаш! ;)

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители