Прехвърляне към съдържание

Снимка
* * * * * 2 Гласа

Виваком Телевизия!

• Моля, влезте, за да отговорите
93 отговора по тази тема

#1 plamen74.72

plamen74.72

Triax TD-110 Dreambox DM500HD

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1052 мнения
  • Живущ в:Тетевен

Публикувано: 19 September 2010 - 12:14

Пускам тази тема понеже се интересувам от този трети DTH оператор в България!
Моля тези които са станали абонати да споделят впечатленията си!
Ако има и някой от новите абонати на Виваком ТВ да е малко повече технически запознат ме интересуват и възможностите на приемника т.е. може ли да работи с DiSEqC ключ и също дали има DiSEqC 1.2 за въртене на H-H мотор?!
Ако ги няма тези опции не мисля да им ставам абонат, но ако ги има защо не като се има в предвид ,че дават цялото оборудване и монтаж безплатно!

Ето и сайта на VIVACOM TV
Публикувано изображение

#2 c7aH4eB

c7aH4eB

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 5 мнения

Публикувано: 17 December 2010 - 15:45

Мои роднини си пуснаха телевизия от Виваком и така като гледах всичко е 6 качеството си е качество все пак цифрово. :)

#3 vesodimov

vesodimov

Русенец

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1579 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 17 December 2010 - 16:23

Услуга - постоянна.
Качество - перфектно.
Публикувано изображение

#4 plamen74.72

plamen74.72

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1052 мнения

Публикувано: 19 December 2010 - 14:12

Мои роднини си пуснаха телевизия от Виваком и така като гледах всичко е 6 качеството си е качество все пак цифрово. :)

Не само, че е цифрово - разликата между Виваком ТВ и Булсатком, ITV/Total (вече бивши и с ново име Сателайт БГ) е, че:
Виваком е DVB-S2 Mpeg-4 SD, а останалите са DVB-S Mpeg-2 SD! С две думи при Виваком SD сигнала е ъпскалнат почти в HD качество, макар и да не е HD!

#5 evda82

evda82

Invisible

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 82 мнения
  • Живущ в:Силистра
  • Интереси:Компютри, схеми и електроника

Публикувано: 21 December 2010 - 15:08

Аз отскоро съм абонат на Виваком ТВ трябва да споделя един факт с които се открояват от останалите оператори Булсат и ITV! Направи ми впечатление, че освен ИЗКЛЮЧИТЕЛНОТО качество на картината, при рязко влушаване на времето картината рядко, (да не кажа воапще, защото си е невъзможно) не помръдва - докато с булсаткома имахме известни проблеми, именно по тоя въпрос! Та, с две думи ВИВАКОМ ТВ е възможно най-доброто и споделям предното мнение на plamen74.72! Друг е въпроса за качеството на интернет услугата им, едното мисля е за сметка на другото! :giggle:

#6 vesodimov

vesodimov

Русенец

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1579 мнения

Публикувано: 21 December 2010 - 15:34

Информация от вчера: в момента се водят преговори за закупуване на лиценз / или както там се казва / за излъчване на още няколко канала, сред които Eurosport. Дано скоро се окаже факт.
Публикувано изображение

#7 plamen74.72

plamen74.72

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1052 мнения

Публикувано: 22 December 2010 - 14:55

Да факт е! И това го знам от доста време. А и не излъчват Евроспорт защото им беше наложено наказание за просрочено време на тестване, според което Виваком няма право да пусне канала преди края на тази година! Общо каналите на тази цена за пакет "Екстра" ще бъдат около 120бр. - инфото е от Виваком, но го няма в интернет пространството, защото още не е официално!

#8 divakastz81

divakastz81

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 17 мнения

Публикувано: 22 January 2011 - 15:04

здравейте кога сте го има евроспорт при виваком годината свърши вече трябва да го пуснат

#9 NezBoy

NezBoy

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 2 мнения

Публикувано: 12 February 2011 - 19:26

Здравейте - за телевизията, ок прочетох всичко.
Но ме вълнува интернета, живея в село Скалско - община Дряново, област Габрово. - Проблемът е че имаме достъп до един интернет доставчик, - Телнет от Велико Търново. За 30 лв на месец, никакъв обхват на виваком, а на м-тел нета е ужасен !!! Няма 3G А един приятел ми каза, че за новият интернет, се е използвала самата сателитна антена, а не усб антенка и не зависело от обхвата на вивател и щяло ида си вдига 10 мегабита, без проблеми. Ако е така казвайте, че съм на 4 мбпс за 30 лв и ми цепи яко нета!!! :)

#10 plamen74.72

plamen74.72

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1052 мнения

Публикувано: 15 February 2011 - 23:02

Интернета им не е лош, въпреки, че има и по-добър в повечето населени места. Интернета им е само и единствено жичен до всеки техен абонат, и от рутера (модема както го наричат от Виваком) може се излъчва по желание на абоната безжичен интернет! Но за да може да се ползва интернета е нужно централата на пощата във вашето населено място да е направена цифрова! Не е нужно да имате домашен телефон за да ползвате интернет от Виваком! Проверете дали централата на пощата във вашето населено място е цифрова и ще знаете със сигурност дали ще можете да ползвате интернет! За телевизия не е нужно да имате нито домашен телефон, нито каквато и да било друга услуга към Виваком!

п.с.Колкото до Евроспорт и останалите предвидени за стартиране програми се отлага за неопределен период поради технически проблеми - инфото е от Виваком! Най-големия им проблем за сега е, че не могат да засичат коя карта е активна и работи и коя не, за да знаят коя да спрат ако не е платено за нея, и коя да оставят да работи - за сега го отчитат това по плащанията, а не като при Булсатком и Сателайт БГ отчитането да става и по активност на декодиращата карта!

#11 vesodimov

vesodimov

Русенец

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1579 мнения

Публикувано: 15 February 2011 - 23:15

Не е нужно да имате домашен телефон за да ползвате интернет от Виваком!

Би ли дал повечко разяснения, защото аз съм със знанието, че нета им идва по кабела на домашния телефон. В розетката се включва рутера и от там лесно.
Публикувано изображение

#12 NezBoy

NezBoy

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 2 мнения

Публикувано: 15 February 2011 - 23:32

Значи да забравя за друг нет. :(
Нямаме цифрова централа, обхват на вивател и глобул почти няма ! А на м-тел при нас няма 3G, без 3Г е мноо кофти връзката. :(

#13 plamen74.72

plamen74.72

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1052 мнения

Публикувано: 16 February 2011 - 00:56

Аз го ползвам нета на Виваком, а нямам домашен телефон! Да по същия кабел идва, но без телефона! Просто в розетката се свързва само телефонния кабел идващ от Виваком, а кабела за нета се включва директно в розетката, без да се използва допълнителната междинна розетка деляща интернета от телефона, която принципно върви заедно в комплекта на рутера!

#14 DIMITAR_682

DIMITAR_682

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 176 мнения
  • Живущ в:Пловдив
  • Интереси:Музика,кино,футбол,компютри

Публикувано: 16 February 2011 - 09:51

Аз го ползвам нета на Виваком, а нямам домашен телефон! Да по същия кабел идва, но без телефона! Просто в розетката се свързва само телефонния кабел идващ от Виваком, а кабела за нета се включва директно в розетката, без да се използва допълнителната междинна розетка деляща интернета от телефона, която принципно върви заедно в комплекта на рутера!

Това за пръв път го чувам когато преди близо 3 години си прекарах интернета на Виваком ми казаха , че без домашен телефон не може .

#15 vesodimov

vesodimov

Русенец

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1579 мнения

Публикувано: 16 February 2011 - 10:34

plamen74.72, възможно ли е ти нещо да грешиш, защото аз също знам, че без стационарен телефон не може.
Освен това в общите им условия чета:

За да използва Услугата, Потребителят трябва да осигури посочените по -долу изисквания. От Потребителя зависи изпълнението на изискванията за срока на доставка на VIVACOM Net с оглед осигуряването на надеждно функциониране на Услугата.
Активна аналогова или дигитална телефонна централа с аналогов или дигитален (ISDN BRI) интерфейс;

Публикувано изображение

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители