Jump to content

Виваком Телевизия!


Препоръчан пост

@vesodimov това подчертаното в тъмно е за пощенската централа, а не за домашен/мобилен телефон!

Аз нямам домашен/мобилен телефон към Виваком, а ми свързаха интернета, който и до сега си ползвам!

 

Интернета без домашен/мобилен телефон се нарича Slim и няма нищо общо с ADSL-а при който има това изискване за домашен/мобилен телефон!

Slim интернета им не е ADSL, а е NDSL!

NDSL или така наречения от тях Slim интернет може да се комбинира с телевизията от Виваком, а общата услуга става Vivacom Duo-Net Slim + TV

Като и тук има три варианта:

1.Vivacom Duo - Net Slim + TV M (пакет Старт - 40бр. програми) ;

2.Vivacom Duo - Net Slim + TV S (пакет Стандарт - 60бр. програми) ;

3.Vivacom Duo - Net Slim + TV L (пакет Екстра - 75бр програми)!

 

Аз съм на този пакет Vivacom Duo - Net Slim + TV L (пакет Екстра - 75бр програми), като нямам абсолютно никакви други услуги към Виваком!

Като не съм подписвал направо за него, първо вкарах телевизията и след това интернета, а сега вече е общ пакета!

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 93
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

Аз също ги питах наскоро и един от консултантите отговори че може и без телефон.Обаче в сайта им пише че услугата се предлага само със телефон.По добре е да попитате на 123 и оттам ще разберете.

 

А бива ли качеството на телевизията им? Вчера по БТВ казаха за оплаквания.Насичала им картината.

Link to comment
Сподели другаде

plamen74.72, благодаря за разяснението. Имам пълен пакет ТВ. Каква е цената заедно с Net Slim, т.е. твоята конфигурация ?

 

rokoo, там, където аз гледам качеството е прекрасно. Няма никакво насичане. Прочети началото на темата.

Link to comment
Сподели другаде

@vesodimov 29,80лв е цетана на Vivacom Duo - Net Slim + TV L за един телевизор, и съответно плюс 4,80лв за всеки допълнителен (общо с основния 4бр.)!

 

@rokoo при мен качеството с операторското оборудване е в пъти по-добро от това на Булсатком и Сателит БГ (бившите ITV/Total), и то като се има в предвид, че за тях ползвам доста по-качествен приемник с Линукс ОС (вижда се на аватара ми)! Благодарение на адаша, който тук се е регистрирал като @bmvtooo научих доста неща за сателитните техники!

 

@divakastz81 за сега не се знае кога точно ще го стартират понеже имат наложено наказание за просрочено време на тест в самото начало, когато са стартирали сателитната услуга! Когато от Евроспорт свалят наказанието им ще го пуснат, а и не само него! Предвидено е пакет Екстра да бъде с 120бр програми, кога обаче ще го осъществят не знам! Знам само, че имат и проблеми с техниката понеже познавам един, на който според инфото в компютрите им си е върнал оборудването за сателитна телевизия, като е деактивирана изцяло тази услуга, но той нито го е връщал, нито пък е спрял да гледа, и то на три телевизора! За сега са стартирали T-Rock на позиция 84, но кои ще са новите програми не се знае още!

Link to comment
Сподели другаде

plamen74.72, какво ще стане, ако заменя техния приемник с друг. С черния Панасоник или средбирстия /не му помня името/ от бившите ITV Partner примерно ?
Link to comment
Сподели другаде

Няма да можеш да ги използваш защото модулите им работят само с кодировки Criptowork и Conax (Панасоника е само с Крипто, а другите три модела Technisat Digit S2 ; Strong и Espekta, работят и с крипто и конакс), а приемника на Виваком работи само с кодировка NDS, която под черупката си е в голяма степен Videogard, но и тук съща като при Булсатком, всяка карта си е оженена за съответния приемник, и не може да се ползва на друг операторски приемник!

За сега се правят тестове за използване на Линукс приемник, който да може да чете картата на Виваком с подходящ софтуер, или наречен още Cam.

Все още не откриват къде е проблема, защото при прочитане на картата с Cam -> OSCam се отварят всички, но само със звук, а картина няма!

В най-скоро време може да успеят техниците да открият проблема, и ще може да се гледа на неоператорски приемник с Линукс ОС (като на аватара ми например, но има и доста повече модели с Линукс)!

Link to comment
Сподели другаде

Няма да можеш да ги използваш защото модулите им работят само с кодировки Criptowork и Conax (Панасоника е само с Крипто, а другите три модела Technisat Digit S2 ; Strong и Espekta, работят и с крипто и конакс), а приемника на Виваком работи само с кодировка NDS, която под черупката си е в голяма степен Videogard, но и тук съща като при Булсатком, всяка карта си е оженена за съответния приемник, и не може да се ползва на друг операторски приемник!

За сега се правят тестове за използване на Линукс приемник, който да може да чете картата на Виваком с подходящ софтуер, или наречен още Cam.

Все още не откриват къде е проблема, защото при прочитане на картата с Cam -> OSCam се отварят всички, но само със звук, а картина няма!

В най-скоро време може да успеят техниците да открият проблема, и ще може да се гледа на неоператорски приемник с Линукс ОС (като на аватара ми например, но има и доста повече модели с Линукс)!

Благодаря. :hesthebest:

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

От Виваком мълчат и единственото което казват по въпроса, че ще бъде пуснат, но кога не искат да кажат!

Иначе вече има нова програма в пакета им Utilisima!

Link to comment
Сподели другаде

ти откаде черпиш тази информация

 

Ами първо съм им абонат от ноември месец! Второ се занимавам с сателитна техника след като бях научен от един приятел (и адаш), който тук се е регистрирал като @bmvtooo. И трето виж ми аватара и ще видиш нещо, което може би не знаеш какво е, но това е сателитен приемник с Линукс ОС и много опции, които ги няма в обикновените приемници (та дори и HD да са ако са без Линукс са си обикновени), а антената е Triax - марката е с най-доброто КПД (Коефицент на Полезно Действие)! И още нещо - посещавам доста често форумите за сателитна техника, а там инфо по тези въпроси колкото искаш! ;)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...