Jump to content

Виваком Телевизия!


Препоръчан пост

Пускам тази тема понеже се интересувам от този трети DTH оператор в България!

Моля тези които са станали абонати да споделят впечатленията си!

Ако има и някой от новите абонати на Виваком ТВ да е малко повече технически запознат ме интересуват и възможностите на приемника т.е. може ли да работи с DiSEqC ключ и също дали има DiSEqC 1.2 за въртене на H-H мотор?!

Ако ги няма тези опции не мисля да им ставам абонат, но ако ги има защо не като се има в предвид ,че дават цялото оборудване и монтаж безплатно!

 

Ето и сайта на VIVACOM TV

http://store.picbg.net/thumb/94/9E/3948e5467a80949e.jpg

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
  • Отговори 93
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

Мои роднини си пуснаха телевизия от Виваком и така като гледах всичко е 6 качеството си е качество все пак цифрово. :)

 

Не само, че е цифрово - разликата между Виваком ТВ и Булсатком, ITV/Total (вече бивши и с ново име Сателайт БГ) е, че:

Виваком е DVB-S2 Mpeg-4 SD, а останалите са DVB-S Mpeg-2 SD! С две думи при Виваком SD сигнала е ъпскалнат почти в HD качество, макар и да не е HD!

Link to comment
Сподели другаде

Аз отскоро съм абонат на Виваком ТВ трябва да споделя един факт с които се открояват от останалите оператори Булсат и ITV! Направи ми впечатление, че освен ИЗКЛЮЧИТЕЛНОТО качество на картината, при рязко влушаване на времето картината рядко, (да не кажа воапще, защото си е невъзможно) не помръдва - докато с булсаткома имахме известни проблеми, именно по тоя въпрос! Та, с две думи ВИВАКОМ ТВ е възможно най-доброто и споделям предното мнение на plamen74.72! Друг е въпроса за качеството на интернет услугата им, едното мисля е за сметка на другото! :giggle:
Link to comment
Сподели другаде

Информация от вчера: в момента се водят преговори за закупуване на лиценз / или както там се казва / за излъчване на още няколко канала, сред които Eurosport. Дано скоро се окаже факт.
Link to comment
Сподели другаде

Да факт е! И това го знам от доста време. А и не излъчват Евроспорт защото им беше наложено наказание за просрочено време на тестване, според което Виваком няма право да пусне канала преди края на тази година! Общо каналите на тази цена за пакет "Екстра" ще бъдат около 120бр. - инфото е от Виваком, но го няма в интернет пространството, защото още не е официално!
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Здравейте - за телевизията, ок прочетох всичко.

Но ме вълнува интернета, живея в село Скалско - община Дряново, област Габрово. - Проблемът е че имаме достъп до един интернет доставчик, - Телнет от Велико Търново. За 30 лв на месец, никакъв обхват на виваком, а на м-тел нета е ужасен !!! Няма 3G А един приятел ми каза, че за новият интернет, се е използвала самата сателитна антена, а не усб антенка и не зависело от обхвата на вивател и щяло ида си вдига 10 мегабита, без проблеми. Ако е така казвайте, че съм на 4 мбпс за 30 лв и ми цепи яко нета!!! :)

Link to comment
Сподели другаде

Интернета им не е лош, въпреки, че има и по-добър в повечето населени места. Интернета им е само и единствено жичен до всеки техен абонат, и от рутера (модема както го наричат от Виваком) може се излъчва по желание на абоната безжичен интернет! Но за да може да се ползва интернета е нужно централата на пощата във вашето населено място да е направена цифрова! Не е нужно да имате домашен телефон за да ползвате интернет от Виваком! Проверете дали централата на пощата във вашето населено място е цифрова и ще знаете със сигурност дали ще можете да ползвате интернет! За телевизия не е нужно да имате нито домашен телефон, нито каквато и да било друга услуга към Виваком!

 

п.с.Колкото до Евроспорт и останалите предвидени за стартиране програми се отлага за неопределен период поради технически проблеми - инфото е от Виваком! Най-големия им проблем за сега е, че не могат да засичат коя карта е активна и работи и коя не, за да знаят коя да спрат ако не е платено за нея, и коя да оставят да работи - за сега го отчитат това по плащанията, а не като при Булсатком и Сателайт БГ отчитането да става и по активност на декодиращата карта!

Link to comment
Сподели другаде

Не е нужно да имате домашен телефон за да ползвате интернет от Виваком!

Би ли дал повечко разяснения, защото аз съм със знанието, че нета им идва по кабела на домашния телефон. В розетката се включва рутера и от там лесно.

Link to comment
Сподели другаде

Значи да забравя за друг нет. :(

Нямаме цифрова централа, обхват на вивател и глобул почти няма ! А на м-тел при нас няма 3G, без 3Г е мноо кофти връзката. :(

Link to comment
Сподели другаде

Аз го ползвам нета на Виваком, а нямам домашен телефон! Да по същия кабел идва, но без телефона! Просто в розетката се свързва само телефонния кабел идващ от Виваком, а кабела за нета се включва директно в розетката, без да се използва допълнителната междинна розетка деляща интернета от телефона, която принципно върви заедно в комплекта на рутера!
Link to comment
Сподели другаде

Аз го ползвам нета на Виваком, а нямам домашен телефон! Да по същия кабел идва, но без телефона! Просто в розетката се свързва само телефонния кабел идващ от Виваком, а кабела за нета се включва директно в розетката, без да се използва допълнителната междинна розетка деляща интернета от телефона, която принципно върви заедно в комплекта на рутера!

 

Това за пръв път го чувам когато преди близо 3 години си прекарах интернета на Виваком ми казаха , че без домашен телефон не може .

Link to comment
Сподели другаде

plamen74.72, възможно ли е ти нещо да грешиш, защото аз също знам, че без стационарен телефон не може.

Освен това в общите им условия чета:

За да използва Услугата, Потребителят трябва да осигури посочените по -долу изисквания. От Потребителя зависи изпълнението на изискванията за срока на доставка на VIVACOM Net с оглед осигуряването на надеждно функциониране на Услугата.

Активна аналогова или дигитална телефонна централа с аналогов или дигитален (ISDN BRI) интерфейс;

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...