Jump to content

Разрешаване на програма в ограничен акаунт


gibson58

Препоръчан пост

Много сложно ми идва да се разхождам там, щото не са ми ясни нещата.

Търсих просто ръководство ако имаше за "седмицата".

Искам всякакъв вид инсталационни файлове да бъдат блокирани от ОС и да не може нищо да се инсталира и да не ме пита...това имах предвид.

Примерно активирам някакъв кейджен, който невидимо инсталира и зловреден код в системата ми.Та искам просто ОС да не изпълнява такива файлове и да не ме пита, че еди коя си програми иска да инсталира нещо си.Просто ми се искаше да не ме притеснява това е.

 

Всъщност защо не направиш едно ръководство за ограничен акаун с Уиндоус 7, но да го изпипаш добре.

Link to comment
Сподели другаде

По принцип може да се прибегне до defauly-deny приложение, което да бъде настроено да позволява стартирано само определени приложения и нищо повече. Така потребителят няма да може да стартира абсолютно нищо (включително и вече инсталирани програми), което не е изрично разрешено.
Link to comment
Сподели другаде

Такова приложение за заключване на функции/приложения/папки е WinGuard. Вече не знам на теб колко ще ти свърши работа. Можеш да прегледаш програмата.
Link to comment
Сподели другаде

Всъщност във Windows 7 си има вградена функция за родителски контрол (Parent Control на английски), която върши страхотна работа. По подробна информация има тук - http://windows.microsoft.com/bg-BG/windows-vista/What-can-I-control-with-Parental-Controls.

За да се използват екстрите на Parent Corentrol е нужно да направите допълнителен профил, а на главния (администраторски), който ще ползвате Вие трябва да поставите парола. Night_Raven е обяснил как става това. :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...