Прехвърляне към съдържание

Снимка

Спиртните напитки

• Моля, влезте, за да отговорите
32 отговора по тази тема

#31 The Nightmare

The Nightmare

SECURITY IS JUST A LIE.......

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 366 мнения
  • Живущ в:гр. Велико Търново

Публикувано: 11 January 2012 - 14:21

Мисля, че и аз има какво да допълня относно темата за уискито:
  • - Думата уиски означава "вода на живота / жива вода" от келтски - "Uisge Beatha"
  • - Създателите на това питие са Китайците, но е неизвестно как е дошло в Европа
  • - Уискито не се сервира охладено, а на стайна температура.
  • - Ако към уискито се прибавят няколко капки чиста изворна минерална вода, вкусът и ароматът на напитката само ще се подсилят.
  • - Ако го съчетаете с лед, вие някак заключвате вкусовете му, защото ледът убива рецепторите и не можете да го усетите както трябва.
  • - Стандартните чаши за сервиране на това питие са предназначени за смесване на уиски със сода. Но за да се усетите наистина хубавото уиски, според мен то трябва да се пие в чаши със стесняване към върха (във формата като лале).
  • - Възрастта му не се определя до момента на отварянето на бутилката, а от най-младата съставка, която участва в правенето му. Стареенето му спира след бутилирането. Т.е. ако си купите 20-годишно и го оставите на някой рафт в мазето си за 10 години, примерно. То си остава 20-годишно, а не 30
  • - За да се нарече това питие "уиски" трябва да отлежи минимум 3 години..
  • - Това, че едно уиски е по-старо, далеч не значи че е по-добро.
  • - След бутилирането му, то може да издържи повече от 100 години, но ако се отвори и не се допие, започва да губи свойствата си и разваля вкуса си.
  • - Има известни спорове относно правилното изписване на думата whisk(e)y т.е. със или без "е".
  • - Цената на една бутилка варира от няколко лева до няколко хиляди

#32 sunnyblind

sunnyblind

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 2 мнения

Публикувано: 24 April 2019 - 23:14

Как така уискито е измислено от китайците? От къде идва тази информация? Аз търсих доста и единственото което намирам е, че спорът е между Англия и Ирландия. Даже го изписват по различен начин.

%D1%89%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-730

#33 naskobk

naskobk

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 166 мнения

Публикувано: 01 May 2019 - 09:03

Арабското название „ал-кохл“ в превод означава „дух на виното“. Латинският превод на това название – „Spiritus vini“ се пренася в Европа презСредновековието и остава като синоним на етанола в медицината

Помощни програми за обработка на Данни в Ексел - http://infosoftbg.com Не слушай какво ти говорят, а гледай какво правят - По делата им ще ги познаете.

Win Free Bitcoins every 3 minutes! Claim it now

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители