Jump to content

търся програма за драйвери


Препоръчан пост

някой може ли да ми препоръча някакъв софт за търсене на драйвери , тъй като нямам инсталационно cd с такива нито за дъното, нито за видео ..абе за никакъв хардуеър.Идеята ми е след прясна преинсталациа на уиндоус да сложа тая програма и да ми намери драйверите,защото си е доста непосилна работа ръчното търсене.
Link to comment
Сподели другаде

да добавя двете конфигурации, за които ми трябва:

 

ПЪРВАТА:

Вид на компютъра ACPI Uniprocessor PC

Операционна система Microsoft Windows XP Professional

Пакет на обновление на ОС Service Pack 3

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

 

Тип централен процесор AMD Athlon XP, 1243 MHz (12.5 x 99)

Дънна платка Shuttle FN45 (1 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, LAN, IEEE-1394)

Чипсет на дънната платка nVIDIA nForce2 Ultra 400

DIMM2: SpecTek 512 MB PC2700 DDR SDRAM (2.5-3-3-7 @ 166 MHz) (2.0-2-2-5 @ 100 MHz)

Тип BIOS Phoenix - AwardBIOS v6.00PG

Видеокарта RAGE 128 PRO Ultra GL AGP (Microsoft Corporation) (32 MB)

3D-ускорител ATI Rage128 Pro AGP4X

Звуков адаптер nVIDIA MCP2 - Audio Processing Unit (Dolby Digital)

Звуков адаптер Realtek ALC650 @ nVIDIA MCP2 - Audio Codec Interface

IDE контролер NVIDIA® nForce IDE Controller

Контролер за памет A3SK3F2W IDE Controller

Дисково устройство SAMSUNG SP1604N SCSI Disk Device (160 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

Мрежова карта Bluetooth PAN Network Adapter - Packet Scheduler Miniport

Мрежова карта NVIDIA nForce MCP Networking Controller

Мрежова карта Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC

 

 

 

ВТОРАТА КОНФИГУРАЦИЯ:

 

Тип централен процесор Intel Pentium 4 530, 3000 MHz (15 x 200)

CPUID име Intel® Pentium® 4 CPU 3.00GHz

Псевдоним на процесора Prescott

Дънна платка Asus P5LP-LE (Leucite3) (3 PCI, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN, IEEE-1394)

Чипсет на дънната платка Intel Lakeport-G i945G

DIMM1: TakeMS TMS1GB264C082805AQ 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 333 MHz) (3-3-3-8 @ 200 MHz)

Тип BIOS Phoenix - AwardBIOS v6.00PG

Видеокарта Intel® 82945G Express Chipset Family (Microsoft Corporation - WDDM 1.0) (256 MB)

3D-ускорител Intel GMA 950

Звуков адаптер Realtek ALC888/1200 @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

Дисково устройство SAMSUNG HD080HJ (80 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Мрежова карта Hercules Wireless G PCI (192.168.1.102)

Мрежова карта Intel® PRO/100 VE Network Connection

 

Driver pack solution-ползвам я отдавна и съм доволен от нея.

А пробвал ли си я не само за ъпдейт на драйвери а за начална инсталация..

Link to comment
Сподели другаде

За първата система:

- за дънната платка (+ мрежова карта + евентуално звуковата карта): NVIDIA nForce UDP 5.10 (силно препоръчвам да НЕ се инсталира SW IDE драйвера на NVIDIA)

- за видео картата: ATI Rage Series Products

- за звуковата карта: можеш да ползваш специалния драйвер в пакета за дънната платка, а можеш и да ползваш Realtek AC'97

 

За другата система (приемам, че отново става въпрос за XP):

- за дънната платка: Intel Chipset Software Installation Utility

- за видео картата Intel Graphics Media Accelerator

- за звуковата карта: Realtek High-Definition Audio

- за мрежовата карта: Intel PROSet

- за безжичната мрежова карта: WiFi Station

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Здравейте,

Проблема който имам е, че ми изчезна звука на компютъра, иначе игрите и другите програми си вървят. Прочетох изчерпателния отговор който Night_Raven е дал на горния потребител. Инсталирах Realtek AC'97, но проблема си остана същия – т.е. без звук. Ще се опитам да кача конфигурацията на моя компютър, за което се надявам да успея. Много от проблемите които съм имала с компютъра до някъде съм успявала сама да реша благодарение на Вашите статии и изчерпателни въпроси, за което съм Ви много благодарна. Но да не прекалявам, мисълта ми е какво друго трябва да инсталирам за да се чуе звука. Благодаря на господ, че има такива хора като Вас, които помагат със своите знания на такива като нас – незнаещите и неможещите. Бъдете живи и здрави.

PS: Оргиналния диск с Realtek AC'97 и Intel... съм го изгубила.

post-9976-028388900 1283406228_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Програмите работят със звук или... просто работят? При звуковите настройки в контролния панел правилно ли се разпознава звуковата карта? Сигурна ли си, че звукът не е намален в Windows или от колоните?
Link to comment
Сподели другаде

Програмите работят със звук или... просто работят? При звуковите настройки в контролния панел правилно ли се разпознава звуковата карта? Сигурна ли си, че звукът не е намален в Windows или от колоните?

 

Здравей, Програмите си работят, игрите и те работя, но звук не се чува. От тонколоните само се чува пращене. Не можах да разбера от по-горните линкове които си сложил какво точно да сваля, защото си нямам и понятие, а не ми се правят по-големи бели,иначе по-белите нямам грешка и съм първа там. Нямам никакво понятие как се настройва после звука. Изобщо в тези неща съм една кръгла "нула". :giggle: :cooldude:

PS: Проблема е на личния компютър вкъщи, но нямам интернет в момента, пиша от работното място, за което отговарям със закъснение.

Link to comment
Сподели другаде

Горните линкове бяха за предишния потребител. Няма никаква гаранция, че драйверите за него ще са подходящи за теб. Кликни с десния бутон върху говорителчето до часовника -> Adjust Audio Properties. Направи снимка на прозореца и я пусни тук.
Link to comment
Сподели другаде

Да звуковата ти карта е Realtek но не е High Definition и за теб си трябват Realtek AC97 драйверите (които виждам от снимките ,че са ти инсталирани)!

 

Това е хубаво, че съм ги инсталирала, но лошото е, че звука се губи и го няма никъде :lookaround:. Който търси намира. :help:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...