Jump to content

Статия: Сините екрани (BSoDs)


Aquarius

Препоръчан пост

  • Отговори 159
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Подозирам калпаво захранване. Подозрението се засилва от факта, че каза, че то е 500 вата, а всъщност наименованието на модела подсказва, че е 420 вата. Препоръчвам ти да замериш с мултиметър и дори следиш за кратко по време на бездействие и под товар 5-те и 12-те волта на захранването. Описание как става това има в първия коментар (към края) на текущата тема.
Link to comment
Сподели другаде

5-те волта си ги държи стабилно .. сега в момента е 5.02-01

така е когато не е натоварено пс

до сега го тествъх с 3dmark 1.0.1 vantage

и скачаше на 5.03-04 нагоре не е мърдало или надоло

следмалко ще засека и 12-те волта

 

12-те волта си ги държи 12.06-08 толкова са в ненатоварено състояние

сега го тествъх пак с 3dmark 1.0.1 vantage

и беше 12.03-05 най-малкото което падна

.......

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Внимателно прочетох статията, бих казал - отлична за мен, но никъде не видях да пише какво се прави като ти се появи син екран и въобще не можеш да заредиш нито чрез Safe Mode или да влезеш в с-та по друг начин.На всяко рестартиране се получава това -

http://store.picbg.net/pubpic/B4/B3/6b6599ef0162b4b3.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Грешката, която се вижда от приложената от Вас снимка, често се свързва с дефектирала RAM памет. В случая, тази идея може да бъде подкрепена от факта, че системата не може да се стартира в Safe Mode режим на работа.

 

Опитайте следното:

 

Изтеглете Memtest86+

  • Запаметете файла на друг компютър и го запишете на оптичен носител.
  • Задайте First Boot Device да бъде Вашето оптичното устройство. Въпросната настройка се задава в BIOS (Boot Menu).
  • Тествайте системата няколко часа.

но никъде не видях да пише какво се прави като ти се появи син екран и въобще не можеш да заредиш нито чрез Safe Mode или да влезеш в с-та по друг начин

 

В подобен вид ситуации, първо се преглежда кода на грешката, тъй като той може да насочи потребителя към причинителя на проблема. След това, в зависимост от вида на проблема, се прибягва към тестове на хардуерните компоненти, използване на Live CD или System Recovery Options (Windows Installation Disk).

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...

Здравейте бих искал да попитам тъй като и при мен се получи внезапно появяване на син екран!

Преди да стане това си бях пуснал да гледам един док. филм на GomPlayer-а(да отбележа само че нета беше изключен),след което се появи синия екран,след рестарта,когато влезнах отново в системата се появи едно прозорче на което беше изписано следното :

 

Problem signature:

Problem Event Name: BlueScreen

OS Version: 6.1.7601.2.1.0.256.48

Locale ID: 1026

 

Additional information about the problem:

BCCode: c2

BCP1: 00000007

BCP2: 0000109B

BCP3: 00060017

BCP4: 875EC860

OS Version: 6_1_7601

Service Pack: 1_0

Product: 256_1

 

Files that help describe the problem:

C:\Windows\Minidump\070712-21468-01.dmp

C:\Users\Моя Юзер Нейм\AppData\Local\Temp\WER-51718-0.sysdata.xml

 

Read our privacy statement online:

http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0409

 

If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:

C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt

 

Бих искал да разбера за какво става дума?

 

Другото което е,изтеглих BlueScreenView от Софтвизия(тоест оттук),инсталирах я програмката и ми показа .dmp файла,но не разбрах как да разреша проблема ето и картинка :

 

http://i.imgur.com/MdMHL.png

 

Някой може ли да ми помогне,като ми каже какъв е проблема и как мога да го разреша?

 

П.П.

Системата която ползвам е W7 Professional!

Link to comment
Сподели другаде

Ще може ли все пак да прикачите въпросния дъмп файл?

 

Искренно съжалявам,обаче сутринта като пуснах да почиствам компа с toolbox-а и дъмп файла беше изтрит,а и хич не се сетих да го запазя(моя грешка),мога да се опитам да възстановя изтрития дъмп файл,но не съм сигурен колко ще е "здрав"

Link to comment
Сподели другаде

Няма начин!

Всички файлове,които се опитах да възстановя изглеждат така :

 

http://i.imgur.com/eX6Vd.png

 

Извинявам се!

 

П.П.

Съжалявам и за спама!

Лека и спокойна вечер!

Link to comment
Сподели другаде

Къде се намират тези файлове?

 

С програмата която сканирах,Magic Partition Recovery,когато приключи сканирането,ми излезнаха няколко папки за възстановяване от конкретния дял - C: ,възстанових една от папките на дял D: и ми показа това което показах на картинката!

Да добавя само,че преди това сканирах и с Toolbox-а и той ми показа абсолютно същия резултат!

 

П.П.

Преди малко говорих със съпругата ми и тя ми спомена,че когато е седнала на компа е пуснала допълнително и East-Tec Eraser ,може би затова не успях да възстановя изтритите файлове от дял C: !

Link to comment
Сподели другаде

Ами, дори и без dump файла мога да кажа, че проблемът не се дължи на драйвера, който е споменат. Ще е добре като за начало да се увериш, че всички допълнителни драйвери (за видео карта, звукова карта, мрежова карта и т.н.) са актуални.
Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за съвета Night_Raven така и ще направя :gentlemen:

Иначе ползвам Secunia,която мисля че би следвало да ми покаже някои от драйверите,ако не са актуални,но знае ли човек...

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...