Jump to content

Статия: Сините екрани (BSoDs)


Aquarius

Препоръчан пост

Да,запознат съм с мултиметъра,но нямам такъв.Ако трябва ще намеря ...

 

Edit: Взех мултиметъра,премерих си напрежението и си е норамално:Червено-черно 5.1V Жълто-черно 12.1V.

Редактиран от DaNGeR
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 159
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

може да ви се стори глупаво но немога да изтегля Debugging Tools for Windows как да го направя.Преди години и аз имах син екран но обаче опцията за автоматичния рестарт беше включена и стигаше до синия екран и се рестартираше несе включваше в този случаи какво се прави
Link to comment
Сподели другаде

Искам да попитам,ако си ъпдейта биоса дали би се променило нещо ?

Надали. Ако имаш възможност, отнеси компютъра на сервиз, за да бъде почистена и проверена системата. Вероятно проблемът се дължи на проблем със захранващия блок, дънната платка или евентуално видео картата, но ме съмнява да е последната.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
след сканиране с SUPERAntiSpyware Free 4.55.1000 ми се рестартира компютъра и ми излезе син екран и втори път ми излезе като сканирах с spybotsd162 и сега ми излезе трети път същия като втория до колкото разбрах искаше да ъпдейтвам драйвера за видео картата и го направих но не съм сигурен дали иска и да се ъпдейтва и биоса

post-22809-0-48846400-1328554818_thumb.jpg

post-22809-0-78693700-1328554862_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

тествах ги и няма грешки също така тествах и процесора но там работят двете ядра на 100% а другите две не се включват много видях ги от Task manager качвам ти снимка а за видео картата тествах с FurMark но неразбрах дали работи добре никаде не оишеше за грешки можели малко разеснение как да разбера дали работи добре,ако се сещаш и нещо друго да проверя казвай и благодаря ти за бързия отговор

post-22809-0-09953700-1328624155_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

В ръководството се препоръчва да се конфигурира създаването на Kernel Memory Dump. В англоезичният форум на 7-цата ми препоръчват друго - small memory dump. Чудя се, кое е вярното?

 

 

п.п

http://sourcedaddy.c...dump-files.html а в тази статия се споменава, че при възникване на stop грешка, windows винаги създава small memory dump, дори да сме задали kernel memory dump или complete memory dump.

Link to comment
Сподели другаде

В ръководството се препоръчва да се конфигурира създаването на Kernel Memory Dump. В англоезичният форум на 7-цата ми препоръчват друго - small memory dump. Чудя се, кое е вярното?

 

 

п.п

http://sourcedaddy.c...dump-files.html а в тази статия се споменава, че при възникване на stop грешка, windows винаги създава small memory dump, дори да сме задали kernel memory dump или complete memory dump.

 

Kernel (на ядрото при БГ-превод) е правилния избор, защото small-a e от 64 KB до 128 KB (32/64 битова опрационна сиситема) и е недостатъчен за добър анализ. Трябва на направиш множество от последните за да си сигурен на какво се дължат сините екрани. И наистина при Kernel memory Dump се създава и small memory dump, едновременно, които се намират отделно един от друг, но все така в папка C:\WINDOWS

post-16842-0-56664900-1328778021_thumb.png

 

Ако попитате защо не изберем Complete Memory Dump - ами защото е около 1 GB, което все пак заема доста място.

Link to comment
Сподели другаде

И аз така си мисля, но логиката ми казва друго. Не може в един от най-големите форуми в света да пишат празни приказки. Говорим за форум, който само в раздела Crashes and Debuging има 160 000+ мнения, разбираш ли за какво става въпрос? На час се постват между 5-10 нови теми, само в този раздел. И за да помогнат при BSOD, изискват small memory dump:

 

 

 

Go to Start, in the Search Box type: sysdm.cpl, press Enter.

* Under the Advanced tab, click on the Startup and Recovery Settings... button.

* Ensure that Automatically restart is unchecked.

* Under the Write Debugging Information header select Small memory dump (256 kB) in the dropdown box (the 256kb varies).

* Ensure that the Small Dump Directory is listed as %systemroot%\Minidump.

* OK your way out.

* Reboot if changes have been made.

 

п.п да задам въпроса по този начин - какво липсва като информация в kеrnel memory dump-a, че искат small memory dump.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...