Jump to content

Уязвимост в обвивката на Windows и препратките и защита срещу нея


Препоръчан пост

Изтеглих x86 актуализациятата KB2286198,обаче при опит за инсталиране ми излиза това:

 

http://i.imagehost.org/0420/111_10.png

 

С Windows 7 Ultimate x86 Service Pack Beta v1.78 (публичната бета от сайта на Майкрософт) съм.

Link to comment
Сподели другаде

Опитай с това обновление и кажи дали става. Ако е наред, ще го добавя в първия коментар. Странно, но от Microsoft не пуснаха линк към обновление за SP1 Beta за Windows 7.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 years later...

Лаптоп с ОС Windows 7 Ultimate x64 Service Pack 1, има проблем с този ъпдейт.

 

Изтеглих версията за windows7x64-SP1 Beta (Windows6.1-KB2286198-v4-x64-SP1Beta.msu). При опит за инсталация, след събирането на данни, излиза съобщение - The Update is not applicable to your computer и прозорецът се затваря.

 

Пробвах и версията от сайта на MS за W7x64 без SP1 (Windows6.1-KB2286198-x64.msu), излиза ми същото съобщение. Някакви идеи?

Link to comment
Сподели другаде

Ами, възможно е наистина да не може да се инсталира или да няма нужда. Моят съвет е да използваш Windows Update функцията в Windows 7 (в контролния панел) и да сканираш за актуализации от там.
Link to comment
Сподели другаде

Забравих да благодаря по-горе за информацията в статията.

 

Теглих през Windows Update преди да пиша тук. При чек показва, че няма нови подходящи ъпдейти, макар този да липсва. Интересуваше ме гореописания, защото не се беше появил автоматично и при другия ми PC с ХП, където го изтеглих и инсталирах ръчно без проблем.

 

От информацията, която давате разбирам, че този ъпдейт е критично важен за сигурността, затова търсих начини да го инсталирам и на тази машина. Не знам доколко актуални са проблемите с уязвимостта без ъпдейта към този момент.

Link to comment
Сподели другаде

Ако операционната система вече е актуализирана по този начин, то значи всичко е наред, защото трябва въпросната уязвимост да е поправена. Т.е. актуализациите в първия коментар не трябва да са за твоята версия така или иначе.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...