Jump to content

задачки-закачки


Препоръчан пост

На един бизнесмен му изчезнали важни документите. В офиса му работят чистачка, секретарка и една счетоводителка. Попитал ги дали знаят кой може да е взел документите и всяка обяснила:

 

Чистачката: Когато влязох в стаята документите бяха на масата.

Счетоводителката: Не съм виждала тези документи.

Секретарката: Оставих ги между 7 и 8 страница в една книга на масата, но не зная кой ги е взел от там.

Една от трите лъже!

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 66
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

 

Секретарката: Оставих ги между 7 и 8 страница в една книга

 

Няма начин,защото страниците 7 и 8 представляват двете страни на един и същи лист. Имаме:

1 лист-1 и 2 стр

2 лист-3 и 4 стр

5 лист-5 и 6 стр

6 лист-7 и 8 стр

и т.н.

Link to comment
Сподели другаде

Колкото и странно да звучи, след математическите задачи, най-трудни за мен са снимките.. Тази по-долу я зяпах почти 10мин, без да се усетя какво има на нея /като изключим подвеждещият еротичен елемент/ http://bezplatno.info/upload/images/rgh1282602783x.jpg

 

Понеже искам някой друг да дава задачки, нека това е извън темата, докато се пусне нова загадка.

Вижте снимката и кажете, вие за колко мин, ще разберете какво има на нея?

 

Преди време имаше една много по-подла картинка с едни делфинчета,която направо ме изтормози. Ако има др. интересни пускайте :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Загатката: Кога човек стои в стаята без глава?

Когато излиза от нея :crosseyes1:

 

Това за лампата и аз първия път като гледах, се взирах доста време, ама вече го знам и веднага ;д

Link to comment
Сподели другаде

Кога човек стои в стаята без глава?

 

 

Единственото което ми идва на ум е:

Когато е толкова поркан, че не може да си уцели главата,за да си сложи очилата или шапката :giggle:

Или, когато някой шотландски боец го е обезглавил и е отмъкнал тиквата, като трофей :haha:

 

 

Уууу, сега като си го прочетох, ми изглеждат супер тъпи отговорите които дадох :blush: То, ако е с отсечена глава, ще лежи, а няма да стои. А и в двата случая, това може да се случи и навън -примерно на улицата. Явно тук ключовата дума е "стои в стаята",а не къде да е другаде.

Я дай малко жокерче.Нещо и има на тази стая. 100% трябва да се съсредоточим в това! Има ли значение, как е обзаведена? Нещо там огледала, паравани и разни такива както в "Разбулените тайни на магията"

Редактиран от antishoC
Link to comment
Сподели другаде

Хайде сега да видим, до колко сте наясно с етикета и доброто поведение :yes: Ще разиграем три много познати ситуации, но ...уловката е в това, че освен верните отговори, трябва с по няколко думи да се обосновете, защо се постъпва точно по този начин. Отговори от рода на „Традицията повелява това” не се приемат :no:

И така:

Решавате да прекарате деня с вашата половинка:

 

1-Ресторанта

Похвалили са ви нов ресторант и вие решавате да обядвате там. Влизате вътре.

А-Напред върви първо дамата

В-Първи върви мъжът

С-Двамата се движите заедно.

 

2-Киното /театър, опера/

Превечер отивате на кино, но повечето посетители вече са по местата си

А-Минавате до вашите места с лице към вече настанилите се посетители

Б-Вървите с гръб към тях

С-Мъжът върви с лице, жената с гръб или обратно-жената с лице, мъжът с гръб

 

3- Виното

Приключвате вечерта с лека вечеря и предварително закупена бутилка марково вино.

А-Мъжът сипва виното първо в чашата на жената

В-Първо налива виното в своята чаша

С-Друг отговор

 

Забележка!

Придържайте се точно към описаните ситуации, защото всяка промяна, изисква промяна и в поведението.

Link to comment
Сподели другаде

1-Ресторанта

Похвалили са ви нов ресторант и вие решавате да обядвате там. Влизате вътре.

А-Напред върви първо дамата - заради хубавата гледка отзад :haha:

 

2-Киното /театър, опера/

Превечер отивате на кино, но повечето посетители вече са по местата си

А-Минавате до вашите места с лице към вече настанилите се посетители - ако е с гръб някак ще е не уважително

 

3- Виното

Приключвате вечерта с лека вечеря и предварително закупена бутилка марково вино.

С-Друг отговор - първо се сипва в малка/отделна чаша ако има остатъци от корковата тапа или нещо такова беше

 

Аз ще се престраша първи :blush:

Link to comment
Сподели другаде

С една единствена грешка на въпрос №1 :thumbsup: Наистина мъжът отваря вратата за да влезе първа дамата. Но въпросът беше:"Похвалили са ви нов ресторант и вие решавате да обядвате там. Влизате вътре". Но кой върви напред и защо?

 

Другите два отговора са напълно верни. Само за протокола да добавим:

2-Вървите с лице към останалите посетители в киното,защото наистина е нетактично да подхвърляте през рамо "благодаря" или "извинете" Все пак малко или много те си правят труда да станат, за да освободят място за преминавенето ви.

3-Няма марково вино с капачка на винт.Почти винаги е коркова. И да, The Nightmare правилно спомена, че при отваряне частица от нея може да попадне в бутилката. Може да има и някакви др. малки прашинки. За това първата глътка от виното мъжът сипва в своята чаша, после на дамата и след това, отново допълва своята чаша.

 

А, относно първият отговор е разрешено както подсказване, така и поправителен :) Но, ако междувременно имаш готово въпросче, направо го задавай!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...