Jump to content

Програма за директно сваляне на драйвер


Препоръчан пост

Здравейте,може ли някой да ми каже програма с която да си намеря и инсталирам подходящите драйвери.Преди ги инсталирвах с driver genius 9.0.0.178,но сега не ми признава серйниа номер.Предварително благодаря.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,може ли някой да ми каже програма с която да си намеря и инсталирам подходящите драйвери.Преди ги инсталирвах с driver genius 9.0.0.178,но сега не ми признава серйниа номер.Предварително благодаря.

Driver Checker, Uniblue Driver Scanner...

Link to comment
Сподели другаде

DriverMax+малко ровичкане в Google, защото безплатната версия можеше да теглиш до 3 драйвъра на ден ли, на час ли, не помня...

Диск с драйвери с компютъра ти не получи ли?

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Аз пък ти препоръчвам да си свалиш драивърите от официалните сайтове на производителите /аудио,видео ect./

 

Ако е с такава стара щайга като моята едва ли ще успее да си свали драйверите от официалните им сайтове!

Пример: Моята саунд карта е C-Media CMI9738 @ SiS 7012 Audio Device

Единствените драйвери които открих са тук в сайта на Софтивизия! Макар,че и с тях има един проблем (в ефектите липсва Default и има ехо което не може да се спре), но това не е болка за умиране понеже с един от ефектите ехото почти не се чува!

Link to comment
Сподели другаде

Ако е с такава стара щайга като моята едва ли ще успее да си свали драйверите от официалните им сайтове!

Пример: Моята саунд карта е C-Media CMI9738 @ SiS 7012 Audio Device

Единствените драйвери които открих са тук в сайта на Софтивизия! Макар,че и с тях има един проблем (в ефектите липсва Default и има ехо което не може да се спре), но това не е болка за умиране понеже с един от ефектите ехото почти не се чува!

 

А диск с драйверите към дъното нямаш ли ? Според мен не ти трябва специални програма за целта...повечето само омазват нещата. Едва ли често сваляш драйвери...веднъж като си намериш подходящите такива ги запазваш на друг дял (различен от системния) или ги записваш на CD, флашка и т.н. и при нужда си ги инсталираш...

Link to comment
Сподели другаде

А диск с драйверите към дъното нямаш ли ? Според мен не ти трябва специални програма за целта...повечето само омазват нещата. Едва ли често сваляш драйвери...веднъж като си намериш подходящите такива ги запазваш на друг дял (различен от системния) или ги записваш на CD, флашка и т.н. и при нужда си ги инсталираш...

 

Ако имах щях ли да пиша всичко това?! Компютъра ми е от интернет зала т.е. втора употреба и нямам диск с драйвери! То тук в нашия град почти всички са си купили такива защото са по евтини! Даже знам някой хора от нашия град с абсолютно същата конфигурация без никакви разлики ,но и те като мен са ги купили от там където и аз! Проблема при мен е само с драйверите на сайунд картата понеже ползвам тия от Софтвизия и поне при мен липсва една опция която споменах в предния си пост (а я имаше приде преинсталацията)!

 

Ето за това става на въпрос (липсва Default):

 

http://store.picbg.net/thumb/9B/0C/3da40ff561f59b0c.jpg

Link to comment
Сподели другаде

  • 11 months later...

Моля някой да ми помогне спешно!! Днес преинсталирах компютъра на комшиите, но проблема е ,че немогат да си намерят дисковете с драйверите, и ще се наложи да ги изтегля от Интернет. Никога несам правил такова нещо до сега и ми е малко трудно, така че моля за помощ. Изтеглих Еverest да ми покаже конфигурацията на машината, обаче като дам на Download немога да намеря пак съответните драйвери. Ако може някой да ми даде линк направо за изтегляне, ще съм му много благодарен. Ето и хардуера:

Дънна платка: Foxconn 755A01/K8S755A Series (5PCI, 1 AGP, 3DDR, DIMM, Audio, LAN, IEE-1394)

Мултимедия: Realtek ALC655@ SiS 7012 Audio Device

Видеокарта: RADEON 9600 PRO Family (128 MB)

3-D Ускорител: ATI Radeon 9600 (RV350)

IDE контролер: SiS PCI IDE Controller

Мрежова карта: ADMtek AN983

Ако ви интересува още нещо, кажете да ви казвам..

Link to comment
Сподели другаде

 

Windows-ът e XP, а драйверите за звука, които си ми дал са за Vista и 7 и не стават. Имах и известни затруднения при инсталирането на драйверите за видеокартаата (изкара ми една, две грешки, като пишешпе нещо secondary, но въпреки това се инсталира). Клиповете тръгват, но като цъкна с десен бутон на мишката на десктопа и избера ATI Catalyt Control Center ми изкарва ето тази грешка: http://www.prikachi.com/images/371/3504371v.jpg, или пък ако го отворя от START-> ALL PROGRAM, Catalyt Control Center (CCC, CCC Advanced, CCC Wizard, Help или Restart Run Time) пак ми излиза същата грешка. Иначе да повторя клиповете и филмите тръгват.. Сега видях и, че като рестартирам като зареди на десктопа ми излиза това съобщение: http://www.prikachi.com/images/468/3504468m.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Windows-ът e XP, а драйверите за звука, които си ми дал са за Vista и 7 и не стават. Имах и известни затруднения при инсталирането на драйверите за видеокартаата (изкара ми една, две грешки, като пишешпе нещо secondary, но въпреки това се инсталира). Клиповете тръгват, но като цъкна с десен бутон на мишката на десктопа и избера ATI Catalyt Control Center ми изкарва ето тази грешка: http://www.prikachi.com/images/371/3504371v.jpg, или пък ако го отворя от START-> ALL PROGRAM, Catalyt Control Center (CCC, CCC Advanced, CCC Wizard, Help или Restart Run Time) пак ми излиза същата грешка. Иначе да повторя клиповете и филмите тръгват.. Сега видях и, че като рестартирам като зареди на десктопа ми излиза това съобщение: http://www.prikachi.com/images/468/3504468m.jpg

Смених линка.

Колкото до Catalyst Control Center, за него имаш нужда от Microsoft .NET Framework поне версия 2.0.

 

И стига дава излишно зор. Не е учтиво и не прави добро впечатление.

Link to comment
Сподели другаде

Смених линка.

Колкото до Catalyst Control Center, за него имаш нужда от Microsoft .NET Framework поне версия 2.0.

 

И стига дава излишно зор. Не е учтиво и не прави добро впечатление.

 

Благодаря много Night_Raven!!!!! А относно това, че съм давал зор, това е защото компютъра не мой, а обещах днес да го оправя. Извинявам се, ако съм бил много нахален!

Link to comment
Сподели другаде

Ето затова не се правят такива неща като не разбираш много много.И аз преди доста време така си изпатих след като казвах абе аз знам бе ще го оправя и после какво стана преинсталирах цял Windows защото не знаех какво се прави,а трябваше само да извадя RAM паметта и да я сложа на друг слот.Това е отделна тема,но моят съвет е да не взимаш компютъра на друг човек след като не разбираш много.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...