Jump to content

Преинсталация на Windows XP


TONIKA

Препоръчан пост

Така със биоса си се справила, но си изчакала доста време и за това ти се показва избор за старт на старото ХР в нормално или сервизно положение!

Още щом натиснеш ОК след F10 и компютъра се рестартира, и покаже първия екран с инициализирането на устройствата, веднага щом се скрие трябва да ти излезе надписа Press any key to boot from CD... който се показва за много кратко най отгоре в ляво на екрана! Трябва веднага да натиснеш някое копче от клавиатурата иначе пак ще стигнеш до страт на стария Уиндоус! Пробвай пак като този път внимаваш повече! :thumbsup:

 

п.с.Най-добре (щом искаш да се научиш) е да викнеш някой приятел който има лаптоп и от там да следиш стъпка по стъпка ръководството и това което става на твоя компютър до като трае преинсталацията!

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 168
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Опитах се пак и ето какво ми излиза

от БИОСА-а.А накрая като дам ОК или зарежза стария уин или ми излиза черния екран и след малко пак си тръгна стария ми уин.Какво да направя?

Постави ли диска с Windows XP в записвачката?

Link to comment
Сподели другаде

И диска беше сложен, и произволен бутон натиснах за тези 4 секунди,но.....проблема е ДРУГ!НЕ МОГА да направя боот записа с нерото.Чак сега се усещам за грешката :( И как ли не опитвах по обяснения по нета,но ми изписва че не може да намери пътя....това е :(

 

С Неро 7 съм и не може да намери имената из файловете-някъде мн бъркам.Иначе с нерото си работя без проблем,но такъв боот-запис нега се опитвам да направя за първи път.... :crosseyes1:

Link to comment
Сподели другаде

И диска беше сложен, и произволен бутон натиснах за тези 4 секунди,но.....проблема е ДРУГ!НЕ МОГА да направя боот записа с нерото.Чак сега се усещам за грешката :( И как ли не опитвах по обяснения по нета,но ми изписва че не може да намери пътя....това е :(

 

С Неро 7 съм и не може да намери имената из файловете-някъде мн бъркам.Иначе с нерото си работя без проблем,но такъв боот-запис нега се опитвам да направя за първи път.... :crosseyes1:

Просто дай десен бутон на ISO-то --> Отвори с Nero - и то знае какво да прави. Ще ти предложи запис на диск, поставяш диска и избираш скорост близка до максималната, записваш и готово.

Link to comment
Сподели другаде

За Линукс има доста дистрибуции ,но като за начало е добре да почнеш с Българската разработка на Убунту: УСУ или мини версията за лаптопи УСУМИ!

Линка към страницата е в подписа ми! Кликни на него и ще ти се отвори официалния сайт на УСУ!

Като се отвори в дясно ще видиш линк за изтегляне от който ще се отвори страница с двете версии за РС и лаптоп! Но пак казвам тествай ги линуксите във виртуална машина!

Link to comment
Сподели другаде

Не съм с лаптоп.Искам изцяло да мина на Линукс,а Уина ще го държа само защото все още мн се използва.Ще разглеждам Убинтото и Федората, но май Мандривата е най-разпространена.

Защо българи не направят програма като уина и линукса-нали сме потомци на Дж.Атанасов

:bgflag:

Link to comment
Сподели другаде

Българси Линуски има! Аватара ми е един от тях (Тиликс - Бългаска Операционна Система),но за жалост спряха да го разработват?!

Този УСУ е произлязъл от Убунту но има повече опции и програми. Особено за училищата!

Виж тази тема 23-ти и 25-ти постове: Windows Xp vs Ubuntu на компютрите в училищата

 

Обърни внимание на 23-тия пост в който съм приложил описанието на предметите които се изучават в училище и програмите към тях!

Link to comment
Сподели другаде

ЕЕЕ,сега научавам!Това е СТРАХОТНО!!! :yeah: Защо е спряла работата?

 

За сега до колкото знам е спряла поради липса на средства, но може да има други причини!

А и сайта им вече не работи, и форума им също?!

Макар, че доста е хубав Тиликса и е жалко, че са спрели да го доразработват!

 

Ето как изглежда във виртуалната ми машина:

 

http://store.picbg.net/thumb/0A/37/b1c7767d32b00a37.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!А каква е разликата между Убунто,Федора и Мандрива?

 

Искам да питам-вярно ли е,че при преинсталация инфото на C си остава-не било нужно да се качва на диск или флашка?

Link to comment
Сподели другаде

Има достатъчно писано във форума за преинсталациите на опер. с-ми, какви са ефектите от това според различните методи на инсталация и т.н., за да обясняваме пак отново и отново. Относно разликите между другите безплатни опер. с-ми - мисля, че темата тук не е за тях. Много малко хора ги ползват изобщо.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!А каква е разликата между Убунто,Федора и Мандрива?

Основната разлика е, че произлизат от различни първоначални дистрибуции и следват различна логика на развитие. На първо време ще ти направи впечатление, че инсталирането и деинсталирането на програми става по различен начин в отделните дистрибуции.

 

В последните няколко години има известен напредък по отношение на улесняването на работата на потребителя (особено при Ubuntu), но въпреки това, ако решиш да задълбочиш познанията си за работа с Linux, ще откриеш, че едно и също нещо при различните дистрибуции се постига по различни начини - не само по отношение на изгледа, но и като разлики в изпълнението на отделните процедури, работа с различните устройства и т. н. т.

 

Голямо значение има и достъпа до помощна информация, особено, ако е на български език - описание на менюта и команди, помощ при отстраняване на проблеми, форуми, пощенски списъци...

 

Съвета ми е да започнеш с нещо лесно (Ubuntu, например) и когато се почувстваш в "свои води" да продължиш с по-сложните неща.

 

Друг вариант (по мои наблюдения това се случва по-често) е да изпробваш няколко дистрибуции и на принципа "харесва ми/не ми харесва" да си избереш някоя, с която ще работиш и върху която ще се съсредоточиш. Просто опознаването "из основи" на няколко различни дистрибуции едновеременно изисква много време и усилия. Т. е., пред теб стои избора дали да получиш широки, но повърхностни познания ("разбирам от всичко, но по малко") за различните дистрибуции или да се съсредоточиш върху една основна дистрибуция, която да опознаеш по-задълбочено и чиято линия на развитие да следваш.

 

На тази картинка е изобразена времевата линия на развитие на дистрибуциите. Както можеш да видиш, Fedora и Mandriva са от едно "семейство" - произлизат от Red Hat и следват неговата логика на работа. Ubuntu произлиза от Debian и се различава по начина си на работа от предишните две.

 

Искам да питам-вярно ли е,че при преинсталация инфото на C си остава-не било нужно да се качва на диск или флашка?

С оглед на това, че тепърва ще инсталираш различни ОС и ще работиш с дялове, горещо ти препоръчвам да си архивираш важната информация като документи и снимки, например. Това е едно от най-важните правила при работа с важни документи (не само когато се използват компютри) и ако не го спазваш, рано или късно ще съжаляваш.

 

От друга страна, ако предварително си разделиш твърдия диск на дялове и внимаваш при инсталацията на различните ОС, вероятността да сгрешиш и да изтриеш "C:" (или всички дялове на диска) при поредната инсталация е минимална...

Link to comment
Сподели другаде

@TONIKA вече ти казах,че щом искаш да научиш как се работи с линукс тествай която искаш дистрибуция във виртуална среда! Има ръководства във форума и никак не е сложно да се работи с виртуална машина!

@panevdd ти е предложил да почнеш с Убунту с което съм напълно съгласен, но за още по-лесно можеш да почнеш с Убунту на Български предназначено за всички, и най-вече училищата! Учи Свободен Убунту: съкратено УСУ - това е Българската версия на Убунту! Има линк на снимката в подписа ми от където можеш да си го изтеглиш! Очаква се скоро излизането на новата версиа УСУ 5 в която много неща ще са променени!

Една от промените е визията на УСУ 5 т.е. ,че с един клик може да се избере визия на ХР ,7 или дори Mac OS, като това няма да е само тема понеже ще променя почти всичко, и работата ще се доближи максимално до оригиналните ОS-и! Другите промени ще се знаят подробно като излезе версията!

 

Не правя реклама,но за да се научиш да работиш с линукс, Учи Свободен Убунту е добър избор!

Link to comment
Сподели другаде

напълно подкрепям по горното мнение на колегата-за да се научиш да преинсталираш,без да си прецакаш реалния комп,трябва да се научиш да работиш с виртуална машина.аз смело мога да заявя,че съм се научил от ръководствата в сайта :svlove: и сега с това се занимавам(вече 3 години).ако трябва викни някой който е навътре с нещата да ти обясни с всички подробности,записвай си всяка стъпка по отделно,питай за което не ти е ясно и така ще се научиш.научил съм 2-3ма мои приятели,които изявиха желание за това,а един беше изявил желание,обаче не се научи,явно от мързела :crosseyes1: ,който е типична черта за някои хуманоиди :haha: :haha: :haha: :blink: .пожелавам ти успех и най вече постоянство за желанието ти!! :thumbsup:
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...