Jump to content

Преинсталация на Windows XP


TONIKA

Препоръчан пост

ЗДРАВЕЙТЕ!НЕ РАЗБИРАМ МН ОТ КОМПЮТРИ И СЕ НАДЯВАМ ДА МИ ПОМОГНЕТЕ.УИНА МИ Е ХП И Е ОТ 4 ГОДИНИ.МН Е БАВЕН И Е ДА ПРЕИНСТАЛАЦИЯ.ЧЕТОХ ИЗ ФОРУМИТЕ РАЗНИ НЕЩА И СЕ ОПИТВАМ САМА ДА ГО НАПРАВЯ- ЗА ПЪРВИ ПЪТ ЩЕ ПРЕИНСТАЛИРАМ. :crosseyes1: ИЗТЕГЛИХ ИСО ОТ ЗАМУНДА,КАЧИХ ГО НА ДАЙМЪН ТУЛСА/ТАКА МИ КАЗА ПОЗНАТА/ И ГО ЗАПИСАХ НА ДИСК.ПРИ РЕСТАРТ НА КОМПА И ДИСКА ВЪТРЕ СЛЕДВА НЕ ПРОЗОРЦИТЕ ЗА ПРЕИНСТАЛАЦИЯ, А СТАРИЯ МИ УИН.МН МОЛЯ ДА МИ КАЖЕТЕ КАКВО ДА ПРАВЯ? :crosseyes1:
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 168
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Като за начало едноп качествено преинсталиране се прави само през BIOS Проети това ръководство :thumbsup:

 

П.П Ако искаш да експериментираш с преинсталаций или каквото и да е без страх, че нещо ще се прецака можеш да използваш виртуална машина

Link to comment
Сподели другаде

1. В края на темата, линк към която беше дадено по-горе, е описано как се настроива от BIOS първо да ти се извършва проверка на оптичното устройство за наличие на boot-ващ диск (такъв с Windows или коя да е операционна система). Направил ли си тези настройки?

2. Като рестартираш, появява ли ти се на черен екран надписа "Press any key to boot from CD..."? На този етап, трабва да натиснеш кой да е клавиш, за да boot-не машината от диска в оптичното устройство.

3. Като как си записал ISO-то с Windows-а на диск? В зависимост от това, коя програма за запис на дискове използваш, трябва да избереш от нея опция за запис на ISO Image на диск.

Link to comment
Сподели другаде

1.Записах WINDOWS XP Turbo3D SP3 2010 от Замунда в диск F и директно от там го качих на диска.Имам Неро,но не го използвах.Дали съм свалила това,което трябва?

2.Ръководството за преиндталиране от нета го четох внимателно и в BIOS-а пробвах какво ли не.Черният екран с надпис PRESS ANY.......въобще не ми излиза и като изляза с F10 си тръгва моя унн.Аз не съм с Виста.Какво бъркам и къде? :(

Link to comment
Сподели другаде

Само не знам защо се занимаваш със самоделки, а не си намериш чист Windows XP SP3 (по възможност MSDN)!

И също така има ръководство подробно написано и то с картинки тук във този форум!

Ето ти линк: Ръководство за инсталация на Windows XP че даже и картинки има от Night_Raven!

Чети внимателно и внимавай да не пропуснеш нещо (макар, че всичко си е написано)!

Link to comment
Сподели другаде

По въпроса за даването, виж правилата на форума. Стига да изпълниш инструкциите от ръководството + Windows който не е самоделка (естествено), ще можеш да се справиш. Ако счетеш, че можеш нещо да оплескаш, накарай някой твой приятел, който повече ги разбира и е преинсталирал и преди, да ти асистира. В началото на ръководството, мисля че е казано кои хора не бива да се захващат с това занятие, под риск от допълнителни неприятности и загуба на информация. Ти си преценяваш.
Link to comment
Сподели другаде

Аз имах предвид линк да ми даде някой- в нета има мн уинове,но не знам кое точно да изтегля.А мога ли да използвам кода от уин хоум медишън за 7 - той е бил ползван 3 дни и се е бъгнал/от един познат/ или версиите трябва да са еднакви?За първи път попадам във форума и е мн полезен за такива като мен.
Link to comment
Сподели другаде

Аз имах предвид линк да ми даде някой- в нета има мн уинове,но не знам кое точно да изтегля.А мога ли да използвам кода от уин хоум медишън за 7 - той е бил ползван 3 дни и се е бъгнал/от един познат/ или версиите трябва да са еднакви?За първи път попадам във форума и е мн полезен за такива като мен.

Общо взето - гледаш за това,което се търси най-много и/или има предимно положителни коментари. :) Относно кодовете - със седмицата не съм наясно,но там регистрацията е малко по-сложна - с някакви активатори. Според мен по-добре си остани с ХР,а от линукс ти препоръчвам PCLinux2009.2,PC/OS,Teenpup,нещо с Е17-графична среда...

Относно записа на диск - не разбрах за какво изобщо ти е "Демон туулс" - според мен не ти трябва(предполагам,че точно това е объркало нещата - дискът не е записан като буутващ). За записа ти препоръчвам Infrarecorder или ImgBurn - избираш опцията "запис на ИСО-файл на диск" и посочваш пътят до съответният файл.

Link to comment
Сподели другаде

А аз имам предвид, че единственият легален линк, който можем да ти дадем тук, е към сървърите на M$, или някой от нашенските дистрибутури, които с лекота можеш да намериш с помощта на Google и сама (примерно Office One Superstore).

 

А мога ли да използвам кода от уин хоум медишън за 7 - той е бил ползван 3 дни...

... по всяка вероятност, не...

Link to comment
Сподели другаде

Казаха ми ,че уин 7 е мн добър и по-лесен.Мн ми се иска да имам и линукс и лично ходих на една сбирка във факултета по математика и информатика към СУ преди няколко седмици и ми показаха как се инсталира убунтото.За Мандривата мн не знам,но ми дадоха Федора 13-тя тъкмо беше излязла.И инст на Линукс е къде по-лесно от Уина ми се струва..... :)
Link to comment
Сподели другаде

И инст на Линукс е къде по-лесно от Уина ми се струва..... :)

хахаха .. Това е много смешно. Няма лесно или трудно преинсталиране, ако знаеш как става ...

А дали да сложиш Уин или Линукс е изцяло твое решение, но да не забравяме и че трябва и да имаш добър комп (примерно за седмицата)

Link to comment
Сподели другаде

Линукса там го инсталираха за 10-15 мин, а за уин като гледам май няколко часа ще трябват.А аз може и 1-2 дена да го инст :haha: Мн благодаря на всички,които ми помогнахте! :hesthebest:
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...