Jump to content

Препоръчан пост

Здрабейте. Имам следният проблем. Изкам да си направя едно клипче с разните му там ефекти и реших да се запозная най- после с тази програма windows movie maker, но при всеки опит да отворя клип или снимка с нея ми изписва следното съобшение http://tumbala.snimka.bg/other/razni-snimchici.505705.0.big

Проверих в help-а с какъв формат файлове работи програмата и не е от това. Ще съм ви благодарен ако ми помогнете!

Link to comment
Сподели другаде

[quote name='tumbala' date='30 May 2010 - 12:10'

Проверих в help-а с какъв формат файлове работи програмата и не е от това..........

Тъй като имам известен опит с тази програма,мога със сигурност да ти кажа,че тя работи само с AVI формат ! Ако клипчето,което искаш да качиш в програмата не е AVI,ще трябва да го конвертираш,например с Format Factory.Eто тук има показано подробно ,как се работи с Movie Maker http://www.youtube.com/watch?v=JZXK68NS7gU.

Редактиран от Корда
Link to comment
Сподели другаде

ето я снимката

С друг пакет не съм пробвал. Щото честно казано съм малко индианец и трябва да се заиграя някой ден да видя как ще стане.

 

Ами пробвах и с ави формат, но също не се получи. Когато цъкна да ми добави клип ми се показва съобщението за грешка и след като му дам ок клипчето не се появява. След което затварям програмата отварям я наново, цъкам на колекции и клипа е там. На прозореца за възпроизвеждане тръгва, но не мога да правя нищо с него.Не мога да го добавя в storyboard единствено мога да направя снимка на даден кадър.

Link to comment
Сподели другаде

С друг пакет не съм пробвал. Щото честно казано съм малко индианец и трябва да се заиграя някой ден да видя как ще стане.

 

Ами пробвах и с ави формат, но също не се получи. Когато цъкна да ми добави клип ми се показва съобщението за грешка и след като му дам ок клипчето не се появява. След което затварям програмата отварям я наново, цъкам на колекции и клипа е там. На прозореца за възпроизвеждане тръгва, но не мога да правя нищо с него.Не мога да го добавя в storyboard единствено мога да направя снимка на даден кадър.

Явно не следваш правилните стъпки за работа с програмата.Ще ти изпратя няколко снимки,които да ти помогнат да се ориентираш в последователноста за обработка на клип с тази програма.Но най-добре е да разгледаш обстойно клипчето,за което ти дадох линк в YouTube !

post-15286-12753743792089_thumb.jpg

post-15286-12753743962509_thumb.jpg

post-15286-12753744122508_thumb.jpg

post-15286-12753744260674_thumb.jpg

post-15286-1275374437627_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Аз мисля, че ги следвам тези стъпки, но пак не се получава. Ето клипче на това което правя, ако не работя правилно моляте поправи ме. Иначе мерси за помощта.

http://vbox7.com/play:cb207292

Link to comment
Сподели другаде

Аз мисля, че ги следвам тези стъпки, но пак не се получава. Ето клипче на това което правя, ако не работя правилно моляте поправи ме. Иначе мерси за помощта.

http://vbox7.com/play:cb207292

От това което виждам на клипчето Файлът,който искаш да качиш,за да го обработваш с Мовие Макер не е АВИ!? Затова не става.Писах ти,че тази програма работи само с АВИ формат .Трябва да го конвертираш.Аз работя с Формат Фактори.От клипчето виждам,че на декстопа имаш икона на Формат Фактори.Значи знаеш как да конвертираш файла в АВИ.Конвертирай го и ще видиш,че ще стане ! :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Клипчето е ави. Аз заради твоя коментар го форматирах преди това. Спри клипчето на 18 сек и виж заглавието му, че е с разширение ави.

 

Ето и снимка с информация за клипчето

post-14395-12754162504228_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Клипчето е ави. Аз заради твоя коментар го форматирах преди това. Спри клипчето на 18 сек и виж заглавието му, че е с разширение ави.

 

Ето и снимка с информация за клипчето

Само това клипче ли имаш ?Пробвал ли си с друго ? С какво е заснето клипчето,защото на него пише BS ?Дай ми малко повече подробности !

Link to comment
Сподели другаде

Аз да си повторя съвета: премахване на текущия пакет с кодеци, рестарт и инсталация на същия или друг пакет, но без ffdshow, който е крайно бъгав кодек и е напълно възможно да обърква работата на Windows Movie Maker. Няма да му е въобще за пръв път.
Link to comment
Сподели другаде

Пробвал съм с много клипчета + снимки и нищо не става. Според мен проблема не е в това, че не работя правилно или в клипчето, а софтуерен.

И без това мисля скоро да преинсталирам уиндолса, пък се нядавам слд това да проработи :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...