Jump to content

Волейбол - Световна Лига 2010


IVAN

Препоръчан пост

При загуба с 2:3 днес, отпадаме, защото именно победите се гледат след точките! Ние ще имаме 8 победи, 4 загуби, а Сърбия - 9 победи и 3 загуби. Пък и какво ще правим на финалите след 4 загуби от Бразилия, ще сме обречени! Моето мнение днес е, че ще бием. Дано да съм прав. Вярвам в нашите! :bgflag: :bgflag:
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 160
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

При загуба с 2:3 днес, отпадаме, защото именно победите се гледат след точките! Ние ще имаме 8 победи, 4 загуби, а Сърбия - 9 победи и 3 загуби. Пък и какво ще правим на финалите след 4 загуби от Бразилия, ще сме обречени! Моето мнение днес е, че ще бием. Дано да съм прав. Вярвам в нашите! :bgflag: :bgflag:

Точно така.. гледат се победите и след това точковия коефицент

то го пише и в сайта го пише:

In case of tie, the teams will be classified according to the following criteria: number of matches won, points ratio and sets ratio

 

Снощи явно съм си мислил, че и при загуба с 3:2 ще направим нещо, ама пак съм спал :/ Така е като оправям темата посред нощите.

 

Иначе аз винаги вярвам в момчета, днеска трябва да смачкаме вече.

 

П.п. Радвам се, че на толкова хора им харесва темата.

Link to comment
Сподели другаде

Да изразя и моето мнение.

Нашият отбор че игра стреснато, напрегнато и пренавито, това е факт.

Че бразилците играят съвсем друг волейбол, в сравнение с всички отбори - и това е факт.

Не може да им се отрече, че с такава лекота атакуват, спасяват и сервират (да не пропускаме и невъобразимите им разпределители!) че не знам кой може да им се противопостави.

Нашите момчета бяха повече от стреснати, с изключение на малкото моменти, когато успявахме да им покажем нашият стил.

За съжаление Матей беше извън кондиция, а Владо не може да носи целият отбор.

Показателно беше, че имаше по 3 атаки в едно разиграване през него! Андрей като че нямаше какво друго да направи, освен да търси капитана си....

Плюс детински грешки, каквито не бях виждал отдавна в отбора ни, да се разминават с топката, да не може да я натиснат, да ги хващат на единична блокада - кошмарно.

Бразилците използват всички позволени и непозволени методи, за да командват играта и темпото и успяваха. Те си играеха тяхната игра, ние се опитхваме да им се противопоставим, а не обратното.

На някой колеги коментарите направо ме дразнят, трябва поне да се чете Р2 и Р3 и да не изразяваме мисли като на махленски мач.

Ще ме прощавате, но Владо подобаващо като капитан има 20 точки, Тошко Алексиев има 7 блокади (2-о място в отбора след Ники Николов) от които само 2 грешки, Алексиев е и на 3 място при атаките със 17 атаки и 9 успешни преодолявания и това за 2 гейма! Алексиев има една грешка то сервиз, колкото и Ники Николов. Тошко е непосредствено след Матей в посрещането БЕЗ НИТО ЕДНА ГРЕШКА. Хайде да бъдем обективни, а да не говорим по симпатии. Имаме на разположение статистика, да правим коректни анализи, а не футболни изказвания.

Владо пък има 5 грешки от сервиз (Данте и Лукса имат и те по 6 и по 5), обаче за мен това бе отчаянието да затрудним 100%-то посрещане на бразилците, защото те вадеха невероятни топки, а разпределителите им не повториха атака 1 и 2 гейм !

 

 

За мен крайната оценка е надиграване от бразилците и малко неуверена игра на нашия отбор.

За Пранди не ми се коментира, защото като не съм му на нивото, не смятам че е редно да го коментирам.

От трибуните е лесно с ако-ако и щеше-да-е. На скамейката е доста различно.

Link to comment
Сподели другаде

Момчета разберете,че играта не е статистика!При посрещането на бразилците топката "заспива" в ръцете на

разпределителя и той има всякакви възможности за избор на атака.А при поемането на Тодор и Матей/вчера/

топката обикновено е от третия метър назад.Това предопределя атака от зони 2 и 4,центърът е изключен

и блокадата е строена срещу крайните нападатели.Недопустимо е да грешиш сервис,който е изпълнен без отскок,от място,защото в случая

това е просто подаване в полето на противника,което обикновено се посреща с лицево подаване.Освен това

статистиката не отчита психологическите качества на играчите,които са решаващи в тази игра,когато на полето е напечено

и залогът е голям.

 

topper,тъй като нашият спор е принципен,предлагам ти да проверим практическите си умения в играта.Аз съм на 60 години,

предлагам да изиграем/в зала или на плаж/ 2 от 3 гейма,ек-ек,съдия ще бъде модератор мечорат пухашвили.

 

http://sport.dir.bg/2010/07/09/news6695734.html

Прочети това,щом смяташ ,че моите анализи са некомпетентни!

Link to comment
Сподели другаде

Момчета разберете,че играта не е статистика!При посрещането на бразилците топката "заспива" в ръцете на

разпределителя и той има всякакви възможности за избор на атака.А при поемането на Тодор и Матей/вчера/

топката обикновено е от третия метър назад.Това предопределя атака от зони 2 и 4,центърът е изключен

и блокадата е строена срещу крайните нападатели.Недопустимо е да грешиш сервис,който е изпълнен без отскок,от място,защото в случая

това е просто подаване в полето на противника,което обикновено се посреща с лицево подаване.Освен това

статистиката не отчита психологическите качества на играчите,които са решаващи в тази игра,когато на полето е напечено

и залогът е голям.

 

topper,тъй като нашият спор е принципен,предлагам ти да проверим практическите си умения в играта.Аз съм на 60 години,

предлагам да изиграем/в зала или на плаж/ 2 от 3 гейма,ек-ек,съдия ще бъде модератор мечорат пухашвили.

 

http://sport.dir.bg/...ews6695734.html

Прочети това,щом смяташ ,че моите анализи са некомпетентни!

 

 

Първо, аз си изказвам мнението. Ако не понасяш различни мнения - по-зле за теб.

Второ, аз като играч съм и реалист. Толкова можем, толкова играем, но да се плюваме, че не сме станали световни е най-малкото алогично.

Камо ли да хвърляме вината върху един или друг играч в един от най-екипните спортове.

 

Пък накрая, продъжлавам да се учудвам - ек-ек как се играе волейбол, да не бъркаш с тенис?

Аз съм на 37 и ?

Коменетара на Жиба хубаво, аз нима казах нещо друго? Бразилците ни надиграха. Категорично.

 

ПП: Николета Лозанова също прави коментари след всеки мач от световното по футбол, но нито са нейни, нито са смислени, нито казват нещо ;)

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Разочарован съм! Ама много!

И то не толкова от играта на момчетата. Каквото можаха - направиха.

Разочарован съм от съдийските решения! И вчера, и особено днес! Не беше нужно да подаряват геймове на бразилците. Те си имат класата и сами да си ги вземат.

Най съм разочарован, обаче от шибаната ни публика!!! Сякаш бяха отишли на театър! А точно в такъв мач момчетата най-много имаха нужда от силна и мощна подкрепа! Даже и тоя палячо с мегафона беше смешен, в желанието си да повдига настроението в залата! Варна НЕ заслужава домакинството на срещи с такъв заряд!!!

Дано по скоро се изградят нови зали в градове, заслужаващи домакинство на такива форуми!

Link to comment
Сподели другаде

Очевидно волейболният ти стаж е твърде малък,щом задаваш такъв въпрос.

Приеми облога и ще ти го обясня.

 

Ха ха, срази ме направо. Прав си, аз не знам какво е волейбол...

 

М/у другото, какъв беше облога ;)

Link to comment
Сподели другаде

Ще повторя думите ми от миналата Световна Лига:

Може да падаме, може да не се класираме, но ще се подкрепяме докрай! БЪЛГАРИ ЮНАЦИ!

 

Ех започнахте да си мерите пишките ми се струва...

 

За публиката, още миналата година като бях там я усетих.. падаме и млъква и не става няколко човека от публиката да я взривят отново...

 

А за мача днес ме е яд, пак се бихме сами.

Link to comment
Сподели другаде

Разочарован съм! Ама много!

И то не толкова от играта на момчетата. Каквото можаха - направиха.

Разочарован съм от съдийските решения! И вчера, и особено днес! Не беше нужно да подаряват геймове на бразилците. Те си имат класата и сами да си ги вземат.

Най съм разочарован, обаче от шибаната ни публика!!! Сякаш бяха отишли на театър! А точно в такъв мач момчетата най-много имаха нужда от силна и мощна подкрепа! Даже и тоя палячо с мегафона беше смешен, в желанието си да повдига настроението в залата! Варна НЕ заслужава домакинството на срещи с такъв заряд!!!

Дано по скоро се изградят нови зали в градове, заслужаващи домакинство на такива форуми!

 

Съдията си е фактор, но не бива да се оправдаме само с тях.

Не може в тай да имаш 5 геймбола и да направиш 4 грешки от сервиз! Недопустимо е.

Прегоряха момчетата, но не го очаквах, не са за първи път на такъв форум все пак.

Грешките не бях една и две, Матей бил зле, добре че Алексиев и Соколов се включиха успешно.

Половината грешат дори при флот сервиз... не ми се гледа статистиката дори.

Жал ми е за Андрей, раздаде се както и Теди, но това е отборна игра.

Не мога да разбера какво е това вцепеняване - от противника ли, от залога ли, но бяха като грипави.

Очаквах мач като България Куба 1994 в първото ни участие в Лигата (когато завършихме 4-и), но уви.

Стреснати играчи, куп индивидуални грешки, страхлива игра, под възможностите ни.

И бразилците ме учудват с агресивното си поведение - за тях винаги съм смятал, че се забавляват на игрището, а сега се проявяха като хулигани...

Губи се красотава на играта от такива мачове, единия се мъчи да играе, другия се мъчи да накъсва играта.

 

Но да отдадем дължимото на отбора, представиха се добре, макар не според очакванията.

Успех за Световното, дано до тогава да израстнат спортно и психически.

Link to comment
Сподели другаде

Много съм разочарован от нашите и мога да кажа, че съдиите не са виновни... Нашите се осраха напълно (с извинение) и след всичките тези приказки, просто не намирам обяснение как можаха да направят тази огромна глупост. Най ме е яд за тази прекрасна публика, която не спря да вика до края, имах възможността да присъствам на мача и просто накрая заслужаваха точно освиркване, защото се подиграха с всички. Никакво желание за победа, чакахме бразилците сами да се бият, е те излязоха с резерви, какво повече искаме? Не стига, че ни дадоха толкова подаръци, те все едно направиха жест към публиката. Но днес нашият отбор го нямаше - нямаше ги тези изчистени хубави атаки, които имаха преди, посрещането бе трагично, а май че само резервите ни играха с хъс... Остава си това, че нямаме манталитет на победители, няма го във важните моменти Пранди - да им се скара и да ги стресне. Аз лично съм много разочарован, защото явно имах огромна вяра, че днес ще спечелим и можехме - не бяхме слаби, просто не играхме играта си... Но винаги когато правим сметки, патим от това. Пример: Световното 2006 (Бразилия 3:1 България (играхме с резервите), след което паднахме от Полша на полуфинала 3:1 ; Евро 2009 - паднахме от Русия 3:0 в групите и след това пак Полша ни отнесе... Явно си губим ритъма винаги, вчера и днес се получи същото. Ще приключа дотук, защото в момента съм много разочарован и разсъждавам емоционално. Това обаче е голям провал!
Link to comment
Сподели другаде

Снощи след късния мач м/у САЩ и Русия стана ясно, ще 6-та отбора класиращи се за финалите са: Бразилия, Италия, Русия, Куба, Аржентина(домакин) и Сърбия(най-добър втори).

Разпределени са в следните групи.

Група E

Аржентина

Сърбия

Бразилия

 

// Тука е ясно, че Сърбия и Бразилия се класират напред, просто Аржентина няма шанс.

 

Група F

Италия

Русия

Куба

 

// Тука определено ще са интересни мачовете и не се знае кой ще отиде напред.

 

П.п. Независимо, че предполагам кой мач, кой ден ще, ще изчакам информацията да бъде нанесена в официалния сайт и тогава ще я нанеса.

Link to comment
Сподели другаде

Тъй като тея в официалната страница се бавят, аз бавно ще си оправям темата... сложих класирането на турнира за момента, като България е на СЕДМО място.. веднага се класирала се шестица за финала.

За това черпя информация най-вече от тука: http://en.wikipedia.org/wiki/FIVB_World_League_2010#Final_round ... скоро ще добавя поне и датите на мачовете за финалите, часовете ще ги чакаме .. но и като ги няма нашите, няма голям смисъл да ги гледаме :D

Link to comment
Сподели другаде

Нанесоха я информацията в офиц. сайт( http://www.fivb.org/EN/volleyball/competitions/WorldLeague/2010/FinalRound.asp?Tourn=WL2010 ) и аз я сложих и в темата. Там часовете са в GMT и го конвертирах за нашата зона... едните мачове не са много удобни за гледане.

 

П.п. Очаквах след като отпаднем да се изгуби интереса за първенството.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...