Jump to content

Търся името на стара рок песен.


Препоръчан пост

Здравейте.

Не смятах да ви занимавам с това, но вие май ми останахте последната надежда. Та... Преди много години / 25 някъде / имаше много известна песен на AC/DC / почти съм сигурен, че е тяхна / . Абсолютно нищо не си спомням, само превода на български:

"Ще дойде време и слънцето гръб ще ни обърне...въздухът ще се превърне в каменна роса... ще дойде време и земята с прах ще се покрие, а ние нейните жители ще лазим по бездушната земна гръд като червеи - последните жители на планетата...".

Моля който се сети за името на песента да каже.

Благодаря предварително .

Link to comment
Сподели другаде

Може и да греша, но смятам,че това не е песен на AC/DC. Защото с тези думи не помня точно къде, Бон Скот е започнал един тяхен концерт,който явно е бил преди 1980 година/ защото тогава е починал от алкохолно натрявяне/ Веднага след като е казал, /а не изпял/ споменатият от теб цитат е започнал песента "If You Want Blood". Точно тази песен дава заглавието на тяхния албум, който включва изпълнения на живо от няколко концерта. За това смятам, че това не е отделна песен, а нещо като мото към този лайв албум.

Това е мое мнение и не съм 100% сигурна, но въпросните думи на Бон Скот,никога не съм ги чувала като песен...а аз слушам много музика :giggle:

Link to comment
Сподели другаде

Значи, става въпрос за концерта в Дюселдорф през 1978год.

И аз стигнах до там, но youtobe нищо не казва по въпроса ... Търсенето продължава. Още веднъж благодаря.

Link to comment
Сподели другаде

И аз стигнах до там, но youtobe нищо не казва по въпроса ... Търсенето продължава. Още веднъж благодаря.

Честно казано не знам, защо търсиш. На много места из нета неправилно за този цитат се твърди, че е част от песен на AC DC. Истината е, че няма такава песен. Питах мой близък, който е много на ясно с всичко свързано с музиката и неговата версия е следната:

Както вече и аз споменах, тези думи са казани от Бон Скот в началото на концерта в Дюселдорф. Сгрешила съм обаче в годината. Било е 76 или 77. Този цитат обаче не е негов, а на някакъв негов клиент. Преди години Бон Скот бил претърпял някаква много тежка катастрофа и изпаднал в кома за няколко дни. Така групата в която е бил се разпаднала, а той се принудил за известно време да работи като таксиметров шофьор. Та един ден, някакъв човек му казал това и певеца бил силно впечатлен. Решил да промени изцяло живота си, но явно е останал само с добрите си намерения. Години по късно ,когато вече е член на AC DC,той цитира тези думи на въпросния концерт в Германия. Но после добавил , че това съвсем не го интересува и запял If You Want Blood You've Got It/ако искаш кръв ще я получиш/

Бях я чула тази история отдавна, но просто не я помнех точно. Но съм почти сигурна, че това не е песен макар, че в Гугъл на няколко пъти намирам за този цитат да се твърди че е част от песен. Никъде обаче не споменават коя ;) Но попаднах и на една статия, в която също се споменава, това което и аз знам, макар и не точно същото. Прочети я.

http://muzika70.wordpress.com/2008/11/14/ludost_ac-dc/#more-83

Ако си фен на групата, няма да ти е приятно, че толкова злобно ги оплюват :(

Link to comment
Сподели другаде

antishoC, тази статия я четох, но не се впечатлих много имайки впредвид, че е писана през 1983 г. в списание Младеж. Както и да е...

Приемам, че тези думи са казани на концерта. Но защо не ги намирам ? Е, не е болка за умиране.

Благодаря за отделеното време и за вниманието.

Поздрави.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...

Здравейте.

Не смятах да ви занимавам с това, но вие май ми останахте последната надежда. Та... Преди много години / 25 някъде / имаше много известна песен на AC/DC / почти съм сигурен, че е тяхна / . Абсолютно нищо не си спомням, само превода на български:

 

Моля който се сети за името на песента да каже.

Благодаря предварително .

 

Tunatic-свали си тази програма,пусни я на компа през нея и тя ще ти каже кой пее,песента,изпълнител...!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...