Jump to content

Помощ - не мога да инсталирам FormatFactory-син екран


Препоръчан пост

Сега стигнах до извода, че само при опит за гледане/слушане на видео/аудио няма звук, иначе има - при извършване на някаква команда, когато ми изпише грешка, като изключвам компютъра и т.н. Използвам KMPlayer. Пробвах с MPC, също няма звук.

Направих и проверка на драйверите - без грешка.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 43
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Малко развитие.

Забелязах, че когато инсталирам KMPlayer (за кой ли път...), изчезва звука. Настройките за звука не могат да се изберат.

post-485-064075600 1294946852_thumb.jpg post-485-066598600 1294946865_thumb.jpg

 

Деинсталирах KMPlayer и инсталирах добрия, стар jetAudio. Изкара така известно време (1-2 часа) и отново изчезна звука (пак казвам, само на това, което просвирвам, иначе има звук). Идва ми да се застрелям. :bang:

Използвам последния драйвер A 4.06 на Realtek.

Link to comment
Сподели другаде

Днес попаднах на това.

post-485-035758400 1294991386_thumb.jpg

До сега там беше изписано Realtek.

 

post-485-072245400 1294991439_thumb.jpg

Да не би да има някакво биене? Да търся ли драйвери за nVIDIA MCP2-S Audio Codec Interface. Какво е това?

Link to comment
Сподели другаде

Когато звукът изчезне, провери дали услугата Windows Audio е активна. Ако не е, опитай да я стартираш.

Когато изчезне звука, услугата е изключена, въпреки че е настроена на Автоматично. Когато я стартирам всичко се оправя и отново има звук. Какво означава това?

 

И още нещо. Не знам на какво се дължи, но ми се променя таскбара с изглед на Windows Classic, като всички останали прозорци са с темата на XP.

post-485-094321000 1295014432_thumb.jpg

Явно ще сменям Windows-а.

Само искам да знам, дали трябва да търся вина в някои драйвер или нещо от хардуера издава багажа. Като казвам драйвер, дали да използвам тези драйвери идващи с компютъра или да инсталирам, както сега, последните версии (едно време инсталирах наи напред идващите с компютъра и после като излезнат нови ги актуализирах - сега си казах, че направо ще инсталирам последните версии и така и направих)?

 

 

П.П.Това с сменянето на изгледа го правеше и преди, но го оправях с xp_taskbar_desktop_fixall.vbs. И сега мога да го оправя, но ме дразни факта, че явно системата е нещо бъгава. Знам ли...

Link to comment
Сподели другаде

Кога точно ти сменя изгледа? По-същото време, когато спира звукът?

Мисля, че някои от Service Host процесите (svchost.exe) нещо се дънят и услугите, които те приютяват, спират. Смяната на изгледа подкрепя тезата, защото се контролира от услугата Themes. Възможно е в Event Viewer да има някаква грешка, която да ни упъти къде е проблемът, но за жалост ще трябва ти сам да провериш въпросните дневници, защото аз не знам чешки.

Подобни проблеми могат да се причинят от зловреден софтуер, но ти казваш, че системата е чиста. Поне така май беше.

 

Можеш да дадеш лог от Autoruns:

1) стартирай програмата;

2) избери Options -> Hide Microsoft and Windows Entries;

3) меню File -> Refresh;

4) меню File -> Save...;

5) запази файла някъде с желано от теб име, архивирай го с програма по желание и го прикачи към темата.

Link to comment
Сподели другаде

Кога точно ти сменя изгледа? По-същото време, когато спира звукът?

А де, не съм забелязал - сменянето на изгледа не е толкова често, както изчезването на звука, т.е. звука може да изчезне, но изгледа не се сменя всеки път.

 

Възможно е в Event Viewer да има някаква грешка, която да ни упъти къде е проблемът, но за жалост ще трябва ти сам да провериш въпросните дневници, защото аз не знам чешки.

Нищо не ми говорят, нищо че са на чешки. Пък и то грешки няма, само тук таме някакви удивителни.

 

AutoRuns.txt

 

П.П. Интересното е, че и днес обнових системата, но Event Viewer помни неща, които са се случили след преинсталирането на Windows-а - 03.01.2011. Т.е. колкото пъти обнова, толкова пъти си стои историята от 03.01., а следващата дата е актуалната за деня (например днес 14.01).

Link to comment
Сподели другаде

Странно наистина. Очаквах да имаш повече стартиращи обекти. Реално погледнато никой от тях не би трябвало да причинява такова поведение. Честно казано на този етап не ми идват конкретни идеи на ум.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте попаднах на тази тема и реших да помогна на тези който имат проблем със стартирането Format Factory 2.6.Аз също съм с XP със Service Pack 3 и като стартирам програмата ми даваше грешка.Разрових се из нета и намерих решение трябва да се инсталира net framework 3.5 и готово.Поне при мен се оправи.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...