Jump to content

Помощ - не мога да инсталирам FormatFactory-син екран


Препоръчан пост

  • Отговори 43
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

И това го прави само на инсталацията на Format Factory и само на едно и също място?

Да,точно така.

Нас едно и също място е-приключва инсталацията,и вече да дам Close обаче всичко е замръзнало за 1 сек. и дава син екра.няколко пъти пробвах-все там е.

XP SP2 MC+nVidia GeForce 8500GT+AMD Athlon64 4600+ 2GB RAM

Link to comment
Сподели другаде

Прилича ми на конфликт по време на регистрацията на DirectShow филтрите, но конфликт между кои точно елементи, е трудно да се каже. Вариантите, които ми хрумват в момента, са да се опиташ да деинсталираш наличните си кодеци/пакети с кодеци и да повториш инсталацията на Format Factory. Друго предложение е да изключиш защитни програми временно. Трето предложение е да опиташ да извършиш инсталацията под Safe Mode.
Link to comment
Сподели другаде

Прилича ми на конфликт по време на регистрацията на DirectShow филтрите, но конфликт между кои точно елементи, е трудно да се каже. Вариантите, които ми хрумват в момента, са да се опиташ да деинсталираш наличните си кодеци/пакети с кодеци и да повториш инсталацията на Format Factory. Друго предложение е да изключиш защитни програми временно. Трето предложение е да опиташ да извършиш инсталацията под Safe Mode.

Не става-махнах ко0дек пакетите(K-lite,XP Codec Pack) но пак е така.И под Safe Mode пак е така.Ето ви клип какво по-точно става(сори за ниската резолюция,но с GSM...)

http://dox.bg/files/dw?a=5e95aa79c6

Link to comment
Сподели другаде

  • 7 months later...

Аз пък имам проблем с деинсталацията на програмата. При опит да я деинсталирам ми дава син екран.

post-485-037882600 1293189095_thumb.jpg

 

Пробвах и под Safe Mode - същия син екран. Версията на програмата е 2.50. Реших да я денсталирам, защото ми даваше някаква грешка при опит да конвертирам нещо с нея (класическия прозорец "Извиняваме се.....програмата трябва да бъде затворена"). Имам я инсталирана може би половин година (ако не и повече) и до сега съм нямал проблеми.

 Сега се чудя дали да инсталирам най новата версия върху тази или да изчакам някой съвет.

 

П.П. Сканирано е за зловреден код - нямам нищо. 

Link to comment
Сподели другаде

Срещнах предложение програмата да се деинсталира с помощта на Revo Uninstaller, но доколко ще проработи не знам. Явно вграденият деинсталатор на FormatFactory е доста бъгав. Не че ме учудва особено. Ако Revo Uninstaller не помогне или не ти се пробва с нея, винаги можеш ръчно да изтриеш файловете, папките и редовете в регистратурата на FormatFactory.
Link to comment
Сподели другаде

Ами, не знам точно. Възможно е да има редове почти навсякъде. Трябва или да търсиш усилено, или при инсталация да следиш къде създава ключове и стойности в регистратурата, за да знаеш какво да премахнеш.
Link to comment
Сподели другаде

Почистих регистратурата, за сега новата версия върви както трябва, с едно изключение - първото нещо, което пробвах, беше едно клипче в формат *.mov. Пробвах го няколко пъти и все се получаваше файл с размер няколко КВ, при входящ 300 МВ. Следващия клип (mkv) го конвертира както трябва. Явно е бил нещо "развален" файла на първия клип. 
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Нова година, нов проблем. :)

Както вече някои знаят, преинсталирах Windows-а и днес реших да инсталирам програмата (v2.60). Инсталира се без видими проблеми, но при опит да я стартирам ми дава грешка - нищо конкретно, просто, че "....стартирането на тази програма не се получи, тъй като конфигурацията на програмата не е правилна/точна. Опитайте с преинсталиране на програмата.'" Преинсталирах я, нищо. Пробвах под Safe Mode, също без успех. Инсталирах v2.50, абсолютно същото.

 

Не знам дали е свързано с това, но ми дава грешка в Event Viewer - нещо свързано с SideBySide.

Error.txt

 

И още нещо, което искам да спомена е, че при опит за отваряне на MKV файл в MKVextractGUI ми дава, че не може да намери libiconv-2.dll. Свалих и копирах файла в C\Windows\system32 и след като опитах отново да отворя MKV файла в MKVextractGUI, ми дава, че липсва libintl-8.dll. После нещо друго, но не продължих да свалям липсващите dll. На какво може да се дължи това? Нарочно използвам програми, които не трябва да се инсталират, само и само да си поддържам системата чиста, а тя ме пита за липсващи неща. :(

Редактиран от stanilabg
Link to comment
Сподели другаде

Относно проблема с MKVextractGUI. Инсталирал ли си MKVtoolnix? MKVextractGUI в папката на MKVtoolnix ли е?

Ей, за това не се сетих. Преди като съм използвал MKVextractGUI, съм имал инсталиран MKVtoolnix, но не съм го свързвал с него. Значи трябва задължително?

 

Относно Format Factory - реших да обнова системата от image, който не съдържа актуализациите за Windows (след преинсталиране направих 3 образа - с nForce драйвера; без nForce драйвера; без без nForce драйвера, но с актуализациите за Windows (около 53 бр.)), защото все си мисля, че актуализациите правят някакви проблеми. Сега инсталирах отново Format Factory (чист Windows, първата инсталирана програма) на система без актуализации, но пак не се стартира. Съдържанието на папката на програмата изглежда наред, че съдържа всичко, инсталацията преминава без никакъв проблем.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...