Прехвърляне към съдържание

Снимка

Филми & сериали

• Моля, влезте, за да отговорите
24 отговора по тази тема

#1 m0rgan

m0rgan

Баба Вуна

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 142 мнения

Публикувано: 29 April 2010 - 21:32

Май няма такава тема, та идеята ми е тук всеки да препоръчва филми и сериали, които е гледал.Малко инфо за филма, няколко думи за филма (лични впечетления) и едно резюменце би било достатъчно.... Започвам с два филма
п.п. ако модераторите/админите решат че е уместно, нека ковнат темичката най-отгоре :)

1.

Публикувано изображение
Мисия Лондон ( Mission London )
Филма няма да го намерите по торент тракерите ! Едно доста забавно филмче, смях се от сърце, при това
е Бг продукция.... препоръчвам ви го.
Release Date: 16 April 2010 (Bulgaria
Mission London in IMBd
Director: Dimitar Mitovski
Official page

Когато властната съпруга на българския президент Деворина Селянска (Ернестина Шинова) решава да даде високопоставен прием в Лондон, новоназначеният с протекциите й посланик Варадин Димитров (Юлиан Вергов) получава една-единствена задача – да уреди присъствието на Нейно Величество Елизабет II.

В Лондон Варадин се оказва обграден от безумна плеяда колоритни персонажи, между които готвачът на посолството Коста Баничаров (Любомир Нейков), актьорът-далавераджия Чаво Толоманов (Георги Стайков), огненият дизайнер (Коцето Калки), руски мафиоти, красиви жени – наемни убийци, детективи от Скотланд Ярд и не на последно място – красивата студентка-стриптизьорка Катя (Ана Пападопулу), която чисти кабинета на посланика, но всъщност работи като принцеса.

Докато се опитва да обуздае пълната анархия, царяща в посолството, Варадин вижда уникален шанс да изпълни поставената му невъзможна мисия, когато на изискан прием получава от лорд Дийн Карвър (Дейвид Колингс) визитка на агенция с контакти сред най-елитните кръгове на британското общество. Това, което посланикът не знае е, че “агенцията” всъщност предоставя услугите на двойници, които изпълняват фантазии от по-интимно естество и че зад чаровния и обаятелен образ на нейния собственик Робърт Зиблинг (Алън Форд) се крие изпечен комбинатор.

С наближаването на знаменития прием, Варадин започва да открива, че в абсурдния свят, в който се намира, колкото повече нещо се оплесква, толкова повече си идва на мястото. Принуден да играе опасна игра, посланикът се впуска в невероятно приключение, което кулминира в безумно смешен химн на човешката глупост и суета.

Във филма участват още Орлин Горанов (президентът), Томас Арана (Томас Мънроу), Славчо Пеев (консул Мавродиев), Розмари Лийч (мис Кънингам), Джонатан Райланд (Дейл Ръдърфорд), Ралф Браун (детектив Колауей). Режисьор е Димитър Митовски. Филмът е по сценарий на Алек Попов, Деляна Манева и Димитър Митовски. Продуценти са Димитър Митовски и Иван Дойков.

МИСИЯ ЛОНДОН е продукция на СИА в копродукция с UJ Budapest Film Studio, Dream Factory Macedonia Ltd., Repub Film AB и Fidelity Films, със съдействието на Изпълнителна агенция „Национален филмов център”, Eurimages и програма MEDIA. Официални партньори са Загорка АД и bTV, с подкрепата на Bulgaria Air и KFC.

Премиерата на филма в България е насрочена за 16 април 2010 г.
Разпространител е А Плюс Филмс.

2

House M.D. ( Др Хаус )
Следя го с голям интерес, казват че бил драма, но мен лично много ме забавлява..... общо взето коментарите са излишни
В момента тече 6ти сезон (има го по торент тракерите разбира се )
http://www.youtube.com/watch?v=PRQPrsqsIlI

Публикувано изображение

House M.D. в IMBd
House M.D. official page

## Резюме : Според "Уошингтън Поуст" "Хаус" е най-успешната медицинска драма след дебюта на "Спешно отделение". Злодеят в този сериал е Болестта, а героят - доктор Грегъри Хаус, нестандартна личност и гениален лекар, оглавил екип от млади диагностици в университетската болница "Принстън Плейнсбъро" в Ню Джързи. Хаус ежедневно се бори със собствената си физическа болка и не се разделя с бастуна си, който подчертава язвителното му, почти недружелюбно отношение към пациентите. Въпреки антисоциалното си поведение, той е гениален лекар, чието неконвенционално мислене и безпогрешен инстинкт са му спечелили всеобщо уважение на човек, който приема най-тежките предизвикателства в битката за човешкия живот.

Публикувано изображение

#2 m0rgan

m0rgan

Баба Вуна

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 142 мнения

Публикувано: 29 April 2010 - 22:56

Малко инфо за Мисия Лондон на която попаднах....

"Мисия Лондон" продължава да чупи рекорди. Приходите от билети от
втория уикенд на лентата са с 20% по-високи от тези през премиерния
уикенд на филма, което е абсолютен прецедент за родната ни
кинематография. Досега от продажба на билети са събрани малко повече от 1
050 000 лева. Вложените в проекта пари са 1 500 000 евро. За 10 дни
филмът на Димитър Митовски е бил гледан от 142 833, резултат по-добър
дори и от този, постигат за същия период от време от "Аватар" на Джеймс
Камерън. За втора поредна седмица "Мисия Лондон" е най-гледаният филм у
нас. Филмът е създаден по едноименния роман на Алек Попов.
“Мисия Лондон” отива на “пазара в Кан” , за да бъде показана пред
световни разпространители и продуценти.
Публикувано изображение

#3 liver

liver

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 840 мнения
  • Живущ в:Бургас

Публикувано: 30 April 2010 - 14:41

http://www.imdb.com/title/tt0469494/ . Изключителен Даниъл Дей-Луис

G1.Sniper Z87 | i7-4771 | R9 290 TRI-X | Barracuda 1tb | EVO 120gb | 2x8GB Evo Potenza 1866 CL9 | M12II 750W EVO Edition | Hyper 212 EVO | CM 690 III | XL2411T | R1600T

#4 Tragedy

Tragedy

Mouse driver (мишка шофьор)

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4054 мнения
  • Живущ в:Вече София
  • Интереси:Няма нищо по-интересно от самите хора.

Публикувано: 04 May 2010 - 10:17

http://www.imdb.com/title/tt0469494/ . Изключителен Даниъл Дей-Луис

liver, мнението ти е крайно непълно и излишно, защото целта на темата е да споделим филми и сериали с останалите потребители и да им разкажеш какво ни е харесало в тях, какво е интересното и защо ги препоръчваме.

In The Darkness We All Shall Rise!

----------------------------------------
Господи, дари ме със спокойствието да приема нещата, които не мога да променя,
със смелостта да променя нещата, които мога,
и с мъдростта винаги да правя разлика между двете.

#5 liver

liver

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 840 мнения

Публикувано: 05 May 2010 - 23:59

liver, мнението ти е крайно непълно и излишно, защото целта на темата е да споделим филми и сериали с останалите потребители и да им разкажеш какво ни е харесало в тях, какво е интересното и защо ги препоръчваме.

Сметнах, че темата е за препоръчване на филми, които сме харесали. Дал съм линк към имдб, както и мнението си за играта на Дей-Луис. Мисля предостатъчно. И тъй като темата е за това ще препоръчам на феновете и Cidade dos Homens (City of Men) http://www.imdb.com/title/tt0870090/ .

G1.Sniper Z87 | i7-4771 | R9 290 TRI-X | Barracuda 1tb | EVO 120gb | 2x8GB Evo Potenza 1866 CL9 | M12II 750W EVO Edition | Hyper 212 EVO | CM 690 III | XL2411T | R1600T

#6 m0rgan

m0rgan

Баба Вуна

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 142 мнения

Публикувано: 06 May 2010 - 19:37

Препоръчвам ви "Taken" (филма е от 2008ма г, но все още го преглеждам от време на време) - един от най-добрите филми на Люк Бесон с участието на Лиъм Нийсън.
Филма е доста динамичен, и определено ще ви допадне.
## Резюме: Какво би могло да бъде по-ужасно за един баща, който стои безпомощно на единия край на телефонната слушалка и слуша как отвличат дъщеря му?!

Това е кошмарът, който се превръща в реалност за бившия специален агент Браян. Той разполага само с няколко часа, за да си върне Ким от страшната групировка, специализирала се в продажба на млади момичета. Първия проблем, който Браян трябва да разреши е разстоянието – той се намира в Лос Анджелис, а дъщеря му Ким е в Париж.
Taken в IMBd
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#7 liver

liver

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 840 мнения

Публикувано: 06 May 2010 - 22:34

Задължтелен филм за всеки киноманиак Tropa de Elite\Elite Squad http://www.imdb.com/title/tt0861739/ . Описанието...в линка към imdb

#8 ivapenkova

ivapenkova

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 5 мнения

Публикувано: 04 January 2011 - 22:04

Супер сериал за мен е Вампирски дневници. Много ми харесва.Всеки филм с вампири ми харесва независило дали е скучноват или не понеже още от малка съм вманиачена на тема вампири. Най-готиния сериал за вампири правен някога е този.Иначе харесвам и Доктор Хаус, Изгубени, Шепот от отвъдното и други.

#9 Sten

Sten

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1032 мнения

Публикувано: 05 January 2011 - 20:28

Относно сериалите - аз харесвам фантастика(донякъде научна :)) - "Стар Трек"(особено с Патрик Стюарт), "Андромеда","Фарскейп"...стари,но златни. :) Между другото днес докато си проверявах пощата прочетох една новина относно класация на най-идиотските "научнофантастични" филми. Няма да ги споменавам,за да не им правя реклама...и защото един от тях дори съм го купил. :)

PC1: Asrock FM2A88X+; 2x4 GB DDR3 1600 A-Data; A10 6700 HD8670D; CM Silent Pro M520; Intel SSD 120 GB; Enermax Fulmo ST; Dell U2713hm

PC2: Asrock Alive NF7G HD720p; 2x1 GB DDR2 667; Athlon LE-1620; FSP Hexa 400 W; 500 GB Hitachi; CM Elite 360; LG L1932 P + Philips 26"

#10 marina22

marina22

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 7 мнения

Публикувано: 26 October 2012 - 14:14

Аз съм фенка на доктор Хаус. Уникален сериал :)

#11 plamena_ivanova

plamena_ivanova

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 5 мнения

Публикувано: 07 November 2012 - 17:35

Гледам филма Отмъщението (Revenge) много е заинтригуващ , другия с който разпускам е Дневниците на Вампира.
Скоро не съм попадана ла хубав игрален филм, последно гледах Огън в Огън.

#12 Вання

Вання

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 182 мнения
  • Живущ в:Пловдив

Публикувано: 08 November 2012 - 01:04

Аз съм луда фенка на сериала Game of Thrones :cap: За почитателите на ужасите точно сега "вървят" The Walking Dead 3 и American Horror Story-2. Всеки път си казвам "господи, кой ме накара да гледам този филм", но продължавам да чакам поредната серийка с нетърпение. Гледам, че доста хора тук си падат по фантасмагорийките... Май в този динамичен век няма време за нещо по-сериозно. Направо съм удивена и от собствената си амбиция да изгледам всеки третокласен хорър, който ми се мерне из торентите...деградирам бавно сигурно и славно :haha: А се чудя, как хората се заплесват по Фатма Гюл и Реза не знам си кой...

#13 joro8

joro8

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 7 мнения

Публикувано: 08 November 2012 - 15:50

Скоро ще излизат "Джак Ричър" и "Хобит: Неочаквано пътешествие", като вторият ще бъде гледан 100% на кино.
ИНФО и трейлър - http://cinebum.eu/?p=16976 - 3D + 48 кадъра в секунда. ЛОЛ

#14 joro8

joro8

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 7 мнения

Публикувано: 30 March 2013 - 14:42

3D филми 2014 - http://cinebum.eu/?p=40552

#15 abracadabra

abracadabra

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 818 мнения

Публикувано: 30 March 2013 - 22:03

Silver Linings Playbook / Наръчник на оптимиста (2012)

-Забавна комедия.Животът невинаги върви по план. Пат Солитано /Брадли Купър/ е изгубил всичко – къща, работа, съпруга. Оказва се, че отново трябва да заживее с майка си /Джаки Уийвър/ и баща си /Робърт Де Ниро/, след като е прекарал осем месеца в психиатрична клиника след съдебно дело. Пат е решен да изгради наново живота си, да остане позитивно настроен и да се събере със съпугата си, въпреки усложняващите обстоятелства покрай раздялата им.

Родителите на Пат искат от него единствено да си стъпи на краката и да сподели семейната страст към футболния отбор “Орлите на Филаделфия“. Пат среща Тифани /Дженифър Лорънс/, загадъчно момиче със свои проблеми, и ситуацията се усложнява. Тифани предлага да помогне на Пат да се събере с жена си, но само ако той направи нещо много важно за нея в замяна.

Докато осъществяват сделката си, помежду им неочаквано започва да се създава силна връзка и зад облаците, надвиснали над живота им, се появява светлина.За повече инфо, проверете.

УСПЕХ!!!  "Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!" 

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители