Jump to content

Препоръчан пост

Имам този проблем от много, много време, но.. си трая. А ето всъщност за какво се кахъря. Когато се опитам да сваля даден торент, това което правя е, да кликна на торент файла, при което ми се отваря меню как да реагира Firefox - дали да пренасочи файла към Flashgot, дали да запази на диска, или да го отвори с дадена програма. А долу има и отметка, избора който бъде направен, да е по подразбиране, и да не се прави запитване за такъв тип файл отново. Е да, ама не. Хиляди пъти съм слагал отметката, нема и нема, всеки път ме пита какво да прави торент файла. Погледнах в настройките на Firefox, за дефаулт настройка за този тип файлове - няма. Как да оправя проблема?
Link to comment
Сподели другаде

даваш това тикче и като преди това си избрал със ФлашГет ли да се свали или с мениджара на Firefox или да тръгне с некоя програма

 

и след това ако искаш да смениш какво да прави с тея файлове отиваш тука ->

 

Tools -> Options -> Downloads -> Download Actions -> View & Edit Actions

 

( ако си му задал да се сваля автоматично с Флашгет, нема да го намериш в това меню )

 

при проблеми пише тука ....да открием къде може да е проблема.....

Link to comment
Сподели другаде

целта е след като кликна на торент файла (в някой тракер), автоматично да отвори файла с дефаулт програмата за това разширениеее Редактиран от emz
Link to comment
Сподели другаде

целта е след като кликна на торент файла (в някой тракер), автоматично да отвори файла с дефаулт програмата за това разширениеее

даваш Open With ,ако не Битцомет там даваш падащото меню там -> Other и намериш къде е .exe-то на Кометата -> като го намериш даваш OPEN -> сега слагаш тикчето на Do this automatically for files like this form now on. и всичко требва да както искаш ти ;)

Link to comment
Сподели другаде

Не!

целта е след като кликна на торент файла (в някой тракер), автоматично да отвори файла с дефаулт програмата за това разширениеее
- има си асоциирана програма за това разширение!

Искам просто Firefox , да не ме пита, какво иска да прави с файла, а автоматично да го прехвърля към uTorrent например, а не както в момента, да давам да се отвори с тази програма, чрез менюто излизащо след като се кликне на торент файла.

Link to comment
Сподели другаде

Не!

- има си асоциирана програма за това разширение!

Искам просто Firefox , да не ме пита, какво иска да прави с файла, а автоматично да го прехвърля към uTorrent например, а не както в момента, да давам да се отвори с тази програма, чрез менюто излизащо след като се кликне на торент файла.

еми настрой го един път да се отваря с uTorrent например ( както обесних в горния пост )

да видим дали нема да стане със следващия фаил ( без нищо да настройваш )

Link to comment
Сподели другаде

Усещам как май никой не разбра какъв е проблема. Той не е в асоциацията на даден клиент с .torrent файловете, а още "преди" това - при тегленето им.

Не ползвам почти никога Firefox, но сега го опитах и се оказа, че и при мен не става автоматично. Ще потърся решение и ще пиша пак.

Link to comment
Сподели другаде

При мен не е автоматично.Ако влезеш в настройки на фирефокс, и махнеш отметката, няма да те пита къде да го записва.Задаваш само отваряне на файла/торента/ и след издърпването само го отваряш и си тръгва в bitcomet или каквото ползваш.

Виж настройките на фирефокс.

Link to comment
Сподели другаде

Уви, оказва се, че това е бъг от версия 1.5 нагоре. Ако толкова е важно за теб, можеш да опиташ по-стара версия преди 1.5, където бъгчето би трябвало да отсъства. Да се надяваме, че ще го отстранят скоро.

Ето например Firefox 1.0.8 (4.7MB) ако се решиш.

Другият вариант е да опиташ все още експерименталната Firefox 2.0 alpha 3 (5.7MB) с кодово име Bon Echo.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Според мен,наличието на програми които могат да оперират с този вид файл,задължава Firefox да те пита какво и как да го прави.Деинсталирай си кометата,флаш гета и др. и няма да те пита.

Освен ако най накрая не се научи да познава някак, какво искаш да правиш с този файл.

Провери в сайта на Firefox,може да има плъгин за ясновидство.:)

Link to comment
Сподели другаде

  • 8 months later...

Значи имам малък проблем с ФФ , на някои сайтове ми сваля много .пхп-та а не искам да преинсталирам ФФ-то защото не ми се добавя всичко наново.Ето и снимка:

http://www.picsbg.com/uploads/0e58d043a6.gif

 

Ето и друг случай като натиска "Search" и вижте какво става!

http://www.picsbg.com/uploads/ee4fb31a5f.gif

Как да огранича да не се свалят тези .php-та ?

Редактиран от VIS
Link to comment
Сподели другаде

Ами, получило се е така, че браузърът ти не може да отваря .php файловете и тръгва директно да ги тегли. Нямам идея как е станало това... Може да пробваш да влезеш в Tools -> Options -> Content и където пише File Types натискаш Manage. Там потърси PHP, и ако има го изтрий. Друг вариант, за който се сещам е направо да преинсталираш Firefox-а.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...