Jump to content

Разширения и теми, които ползвате с FireFox


Препоръчан пост

Един от Add-on-ите, от които съм много доволен е Undo Closed Tabs Button.

 

Много полезно разширение, което добавя бутон във вашия Firefox с който можете да възстановите всички затворени табове. Можете да зададете до колко затворени табове да "помни" това разширение, като също така можете да изберете кой таб да възстановите от списъка, който то ви предоставя. Също така освен с таба се възстановява и неговата история, т.е. всички прозорци и екрани, през които сте преминали, за да стигнете до него.

 

Ето и линк - https://addons.mozilla.org/firefox/3082/

Link to comment
Сподели другаде

За тема ползвах Silver обаче тя не се поддържа в 2-ката, затова съм със Noia2.0 и двете са много яки!!!

Разширенията са:

1.FlashGot - Има ли някой който не знае за какво е това???

2.FasterFox - казват че ускорява отварянето на сайтове като копира всички линкове в кеша (може и да бъркам ама на мен така ми се струва)

3.Bulgarian Dictionary - проеверка на правописа в интернет - много полезно за хора, които не са много сигурни в знанията си в правописа :)

4.FEBE - прави копие на имсталираните разширения и теми.

5.FireFTP - вграден ФТП клиент удобно

6.ForecastFox - добро предсказване на времето!!!

7.FoxyTunes - много полезно когато си слушаш музика и си браузваш!!

8.PrintPreview - ако искаш първо да видиш какво ще разпечатваш от даден сайт

9.Translator - да си наясно дори когато посещаваш разноезични сайтове - много полезно

10.UpdateNotifier - май вече е излишно защото 2-ката си предупреждава когато има update!

11.Adblock Plus - за блокиране на нежелани неща от сайтовете - много яко!!!

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Днес видях, че от ImageShack най-накрая направиха toolbar-а си за Firefox. Ето картинка:

http://img48.imageshack.us/img48/6513/pic007fh0.png

 

Просто вече мога да работя изключително бързо когато качвам изображения, toolbar-а е перфектен :)

 

Ето и линк за изтегляне - http://toolbar.imageshack.us/ImageShackExt.xpi

 

А тук има анимирано представяне на възможностите на toolbar-а и някои основни настройки - http://toolbar.imageshack.us/

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

както си джваках китайското, попаднах на тази тема и реших да се разпиша, ама набързо преди да ми е изстинало китайското.

 

Колана с инструменти на моето лисиче съдържа следните неща:

 

AdBlock plus - полезна приставка за премахване да дразнещите реклами и банери. Сайтовете стават по-леки и се отварят по-бързо, тези които са на трафик, могат да го използват като начин да пестят трафик.

 

Adblock Plus Element hiding helper - допълнение за AdBlock Plus - позволява скриването на текстови реклами

 

BlockSite - Ако не желаете някой сайт да ви се отваря, или не желаете сайта който ползвате да извиква елементи от друг сайт, това ви е добре дошло. Примерно блокиране на трасиращи скриптове на google analytics и google syndication.

 

Customize Google - Всички знаем че Google обича да прекалява. С тази приставка, вие заставяте гугъл да работи така както вие искате, а не вие да работите така както гугъл иска.

 

DoD Configuration - тази приставка настройва сигурността на FireFox до ниво DoD - Departament of Defence.

 

DownThemALL! - пълноценен, безплатен, опенсорс, даунлоад клиент за лисичката. Пълна функционалност, на пълноценен клиент. Стабилен, много е лек, много е бърз и адски пъргав.

 

FasterFox - ПРиставката ускорява лисичето и то доста

 

FireFTP - пълноценен FTP клиент за лисичето, подобно на DownThemAll!.

 

ForeCast Fox Enhanced - подзбрена версия на Forecast Fox приставката за показване на времето

 

NoScript - принудително игнориране на скриптовете. Сайтовете не могат да правят разни магарии зад гърба ви.

 

PopUp Master - допълнителен контор над изкачащите прозорци. показва иконата за настойки в статус бара, независимо то опитите на сайтовете да правят каквото и да било.

 

TabMix Plus! - Пълен контрол над session managerr и над табовото браузване.

 

Active Stop Button - Стоп бутона е винаги активен и винаги работещ, независимо от каквото и да било. Сайтовете не могат да изключат бутона, и не могат да не се съобразят с него. Щом го натиснете сайта или скриптове принудително спират зареждането и изпълнението си, независимо как са написани и нагласени.

 

VideoDownloader - служи за да можете да сваляте клипчета в FLV формат на хард диска в от сайтове като YouTube, Google Video с други подобни. за да можете да плейвате клипчетата ви е нужен FLV кодек на системата.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Днеска докато обикалях из дебрите на сайта на mozilla.com се натъкнах на ей това чудо:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/4258

 

Викат му - Tab Effect. /Прави табовете да изглеждат Ифектно/

Версията на това разширение е 1.1.

Размер - само 39к. /на сайта пише че е 38к, ама нещо се бъркат/

Инсталация - традиционно за тези ширини е лесна и опрестена.

Възможност за настройка на самото разширение - никаква! :)

Официален сайт - абе нещо си - сорсфордж, ама е гол кат' пушка и няма нищо интересно!

 

Какво прави това разширениееее, че толкова много съм афектиран от него?

Ами като изключим това че при прехода/смяната между два таба - екрана се завърта, Tab Effect не прави нищо друго!

 

Друго незнам какво да спомена. Може би това, че Tab Effect силно напомня на линукските среди - Берил и Компис (туй май трябваше да го напиша на английски)

 

За по-нетърпеливите, качам една снимка!

http://www.softvisia.com/users/Slammer/pics/1.png

Link to comment
Сподели другаде

Днеска докато обикалях из дебрите на сайта на mozilla.com се натъкнах на ей това чудо:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/4258

Не знам дали това или някакво друго подобно разширение бях пробвал, но като започна да менкам 1-2-3-4-5- таб и това кат се върти и на мене свят ми се завива :crosseyes1: и ги махнах,но всичко е въпрос на предпочитания и навици :)

Link to comment
Сподели другаде

Цялата работа добре, но при мен възникна проблем. След инсталирането му Мозилата отказва да се стартира. Показва екрана за 0,5 сек и изчезва. Принуден съм да стартирам лисицата в Save Mode и да махна add-on-a.
Link to comment
Сподели другаде

Днеска докато обикалях из дебрите на сайта на mozilla.com се натъкнах на ей това чудо:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/4258

 

Викат му - Tab Effect. /Прави табовете да изглеждат Ифектно/

Версията на това разширение е 1.1.

Размер - само 39к. /на сайта пише че е 38к, ама нещо се бъркат/

Инсталация - традиционно за тези ширини е лесна и опрестена.

Възможност за настройка на самото разширение - никаква! :)

Официален сайт - абе нещо си - сорсфордж, ама е гол кат' пушка и няма нищо интересно!

 

Какво прави това разширениееее, че толкова много съм афектиран от него?

Ами като изключим това че при прехода/смяната между два таба - екрана се завърта, Tab Effect не прави нищо друго!

 

Друго незнам какво да спомена. Може би това, че Tab Effect силно напомня на линукските среди - Берил и Компис (туй май трябваше да го напиша на английски)

 

За по-нетърпеливите, качам една снимка!

Toва вече го качих на 3 пс-та и го препоръчах на всички приятели, много ми хареса :)

Има ли още подобни :D ?

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 years later...

ABV Notifier - май няма нужда да казвам това за какво е ...

Download StatusBar - изкарва ти едно тулбарче най-доло с проценти, скорост и най-важните данни за свалянето

Download VideoHelper - сваля всичко от всякаде (ако го настроите, както трябва)

Fire Gestures - управлявате лиско с движения на мишката

FireFTP - FTP клиент

Glasser - това е нещо като тема/кожа

Gmail Notifier - и това няма да кажа :haha:

Tab Mix Plus - изкарва ти кой таб колко време ще зареди в различни цветове

======================

WOT, Adblock Plus ,NoScript - за сигурността се грижат :P

======================

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...