Jump to content

Въпрос относно деинсталиране на програми


Препоръчан пост

Днес деинсталирах една програма -Nero 7 Essentials.Деинсталирах я през windows-кият деинсталатор а не през този на програмата(това ако има значение).Всичко протече нормално само че като вляза тук ---> http://prikachi.com/files/1496663V.jpg се вижда,че тя все пак си оставя някаква папка.При опита да я премахна получавам неприятно съобщение,че по някакъв начин(до колкото си го превеждам)вероятно ще навредя на системата.

Въпроса ми е защо се получава така,че при правилна деинсталация програмата си оставя папка?Това се получи и с още една програма,която пък си остави папка в program files и пак не дава да бъде премахната.

Link to comment
Сподели другаде

Имам наблюдения конкретно върху продуктите на Nero, че при инсталацията се стартирва един daemon (т.е. приложение, работещо в background режим и при нужда върши нещо) и не съм сигурен дали точно това не ти позволява (понякога, дори да не е в конкретния случай) да изтриеш дадената папка. Разгледай Task Manger-a! Дай screenshot на грешката, която ти излиза, но не вярвай много на такива подобни съобщения, хората занимаващи се с маркетинг в повечето софтуерни компании си знаят работата, PR-ите също. Сложна е политиката на подобни компании, определено. ;-)
Link to comment
Сподели другаде

http://prikachi.com/files/1496749K.jpg

 

Ето и въпросната грешка при опит да изтрия папката: http://prikachi.com/files/1496754n.jpg

А това е друга програма,която деинсталирах и си остави папка в program files : http://prikachi.com/files/1496760L.jpg

 

 

И да попитам draco_volans :)тъй като веднага след деинсталацията на неро7 инсталирах Nero Burning ROM 6.6.1.4 ако използвам програмата Nero General CleanTool тя ще навреди ли с нещо на това 2-рото неро?

Link to comment
Сподели другаде

Папката Raxco e остатък от някаква версия на PerfectDisk. За премахването на остатъците, пробвай да следваш протокола тук, нищо че е за Windows 7.

 

За Nero - като стартираш инструментчето, то би трябвало да засече какви продукти на Nero имаш инсталирани и да ги покаже в прозорчето. От там избираш кои да махнеш и кои да оставиш. Дали ще навреди, не мога да кажа със сигурност - това е Nero :) Програма, която много отдавнa е престанала да бъде това, което беше в старите версии.

Link to comment
Сподели другаде

didith, това, което изтриваш от меню Start, е просто папка с препратки, не и съответната програма. Програмите се деинсталират от съответния аплет за добавяне и премахване на програми от контролния панел.

 

Правилната последователност за преинсталация на Nero е следната:

1) деинсталираш Nero (която версия имаш в момента);

2) почистваш с Nero General CleanTool;

3) инсталираш желаната версия на Nero.

Link to comment
Сподели другаде

didith, това, което изтриваш от меню Start, е просто папка с препратки, не и съответната програма. Програмите се деинсталират от съответния аплет за добавяне и премахване на програми от контролния панел.

 

Правилната последователност за преинсталация на Nero е следната:

1) деинсталираш Nero (която версия имаш в момента);

2) почистваш с Nero General CleanTool;

3) инсталираш желаната версия на Nero.

 

 

Аз винаги така деинсталирам програми тоест от контрол панел-добавяне и премахване на програми.А папката си остана след това и естествено не съм я пипала.Сега ще последвам твоят съвет.Ще деинсталирам Nero Burning ROM 6.6.1.4 и после ще почистя с Nero General CleanTool след това ще си го инсталирам нерото наново и на чисто :) надявам се.Ще пиша след това дано няма проблеми.Аз не познавам друга програма (засега),която би ми вършила добра работа като Nero Burning ROM .Тази версия си я инсталирах вчера,защото видях ръководство за работа с нея тук в форума и ми хареса:))

Между другото само да вметна за последно,че форума ви е отличен :thumbsup: откакто го открих постоянно съм вътре и чета ли чета :) предимно ръководствата за програми и това как да се поддържа windows по-дълго време в изправност без да се налага преинсталация и прочие други полезни съвети.Поздравления за всички вас тук вършите прекрасна работа :thumbsup:

 

----------------------------------------------------------------------------------------

Такаа..деинсталирах Nero Burning ROM 6.6.1.4 после пуснах програмата Nero General CleanTool тя сканира,след което намери някакви остатъци от другото неро 7 и уж всичко изтри.Последва рестарт,след който ситуацията е същата.Папка в program files и на другото място дето съм дала по горе картинка.Знаех си че няма да се оправя. :'(

Пак пуснах програмата да сканира и резултата е това :http://prikachi.com/files/1498060y.jpg

Като отида в директория program files и задам папката-остатък на неро7 и дам ОК ми дава това :http://prikachi.com/files/1498096I.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Вариант, за който се сещам е... да инсталираш пак Nero 7 и след това да го деинсталираш използвайки директно деинсталатора му в папката от Start-менюто. После да направиш почистване с Nero General CleanTool. По принцип, Add/Remove Programs трябва да ползва същия деинсталатор, за който споменах, но знае ли човек...

 

Ако пак има парчетии може да пробваш да изтриеш ръчно остатъчните папки в Start-менюто? После премахни папката на Nero (ако е останала такава) от Program Files. След това: Start => Run и пишеш "%AppData%" (без кавичките) => ОK. В отворилата ти се папка намираш папката на Nero и също я изтриваш.

 

Алтернативни програми за запис, които можеш да ползваш:

ImgBurn (безплатна). Ръководство за работа с програмата има тук

BurnAware Free (безплатна)

Ashampoo Burning Studio 2010 - по принцип е платена, но от линка, който давам можеш да разбереш как да я инсталирш и ползваш легално, пълнофункционално и за без пари. Това предложение е за в случай, че ти трябва програма с много, много шарениики. Даже ми се струва, че е по-шарена и анимирана от Nero...

Link to comment
Сподели другаде

Пробвай да изтриеш папката с unlocker.

 

Инсталирах unlocker и се изтри папката в program files.Тази която е в >Старт-всички програми< си остана на място.Няма как да "отведа"(или поне не знам как се прави)unlocker до там за да я премахне.

 

draco_volans няма как да инсталирам на ново неро 7 тъй като нямам exe-то му.Друг човек ми го сложи още с преинсталирването на windows.Да трия ръчно малко ме е страх да не се превърне в последствие в каша всичко както е и ставало :)

А може и нищо да не стане разбира се.

С папката Raxco(PerfectDisk) се справих като инсталирах преди малко версия 10 на програмата,която ми и трябваше така или иначе :)

Link to comment
Сподели другаде

Еми, ползвайки unlocker, ти триеш именно ръчно :) Програмата има за цел да отключва заключени файлове (които Windows отказва да премахне), а това дава възможност въпросните да бъдат изтрити. Въпросните проблемни Nero-вски нещица в Start-менюто, пробва ли да ги махнеш просто с десен бутон върху тях и Delete?

 

Пробвай и това, което вече писах по-горе:

Start => Run и пишеш "%AppData%" (без кавичките) => ОK. В отворилата ти се папка намираш папката на Nero и също я изтриваш.
Link to comment
Сподели другаде

Еми, ползвайки unlocker, ти триеш именно ръчно :) Програмата има за цел да отключва заключени файлове (които Windows отказва да премахне), а това дава възможност въпросните да бъдат изтрити. Въпросните проблемни Nero-вски нещица в Start-менюто, пробва ли да ги махнеш просто с десен бутон върху тях и Delete?

 

Пробвай и това, което вече писах по-горе:

 

 

Ами готово.Изтрих папката неро 7 ръчно от Start-менюто да става каквото ще :)Иначе като изпълних операцията %AppData% се отваря прозорец с най-различни папки http://prikachi.com/files/1498883E.jpg като папка на неро не виждам и по-добре :)

Ох,само дано не сбозих Windows след всички тези инстали и деинстали плюс триене на папки. :crosseyes1:

Остана само да кажа благодаря на отзовалите се по темата .Много сте готини :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Да напомня, че изтриването на папката на Nero от Start менюто на практика не значи нищо, защото там има само препратки.

 

 

Да,да аз това го разбрах.Аз вече деинсталирах неро7 през <старт-контрол панел-добавяне и премахване на програми> работата е там че въпросната папка,която неро ми остави все пак след деинсталацията ме подразни така да се каже и затова е цялата работа.Иначе аз трия програмите коректно или поне така се надявам.А и ако изтриването на папката не значи нищо,защото е препратка то тогава защо windows не дава да се изтрие и ми праща предупредително съобщение?Просто питам дали има някакво обяснение на това.И какво би се случило ако както в случая я изтрих ръчно.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...