Jump to content

За актуализациите на Windows


niksan4eto

Препоръчан пост

Разбира се. Преинсталирах пакета, като не избрах АС3 филтъра и след това го инсталирах отделно. Без промяна.

Не може да е от плеъра (всички плеъри се държат така), тъй като веднъж има звук и след това изчезва. Рестартирам, има известно време и после изчезва.

Може би наистина проблема се състои в горе посоченият процес, но защо той изчезва (процеса), не знам. 

Eми остава звуковия драйвер, с каква саунд карта си ?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 47
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Eми остава звуковия драйвер, с каква саунд карта си ?

 

Realtek AC'97.  :) Но все си мисля, че е заради Service Pack-a. Ще изчакам още мнения и утре ще си върна старата версия.

Редактиран от stanilabg
Link to comment
Сподели другаде

Няма логика проблемът да се дължи на кодек или драйвер.

stanilabg, когато ти се "изгуби" звука, отвори управлението на услугите (щракваш с десен бутон на мишката върху My Computer -> Manage -> Services and Applications -> Services) и рестартирай услугата Windows Management Instrumentation.

Link to comment
Сподели другаде

Изчезнало ми е едно мнение след това на panevdd, а мога да си чакам на отговор. :( 

Писано днес сутринта около 9-10 часа. Бях цитирал panevdd и draco_volans. Дори проверих (обичай) дали е заредено между "Новите мнения" и наистина беше там.

Само да отбележа, че нещо доста бавно ми зареждаше сайта. Да не би да е правено нещо по него?

Link to comment
Сподели другаде

Ще го напиша още веднъж.

 

Можеш да си "подготвиш почвата", като вградиш SP3 в инсталацията на Windows XP SP2, който вече имаш, вместо всеки път като преинсталираш да го слагаш отделно - най малкото е досадно. Тук пише как става процедурата.

 

Реших да си подготвя Windows с вграден SP3, но нещо не се получава. Пробвах с 3 Windows-а и все ми дава следната грешка:

 

post-485-12713106428663_thumb.jpg

Добавям, премахвам разширението ".exe", защото не бях сигурен дали там не греша, но въпреки това не се получава.  :(

 

Няма логика проблемът да се дължи на кодек или драйвер.

stanilabg, когато ти се "изгуби" звука, отвори управлението на услугите (щракваш с десен бутон на мишката върху My Computer -> Manage -> Services and Applications -> Services) и рестартирай услугата Windows Management Instrumentation.

 

Без резултат. Продължава да няма звук след рестарт на услугата.

 

Вчера бях писал, че сутринта си върнах SP2 (върна се само, след деинсталацията на SP3) и чакам дали ще се появи проблема. И когато вечерта реших да напиша, че цял ден компютъра работи без проблем (до сега) поста ми липсваше. Важното е, че се управи. Явно аз съм единствения на когото не провървя след обновление на Service Pack-a при вече работещ дълго време компютър. 

Link to comment
Сподели другаде

Ще го напиша още веднъж.

 

 

 

Реших да си подготвя Windows с вграден SP3, но нещо не се получава. Пробвах с 3 Windows-а и все ми дава следната грешка:

 

post-485-12713106428663_thumb.jpg

Добавям, премахвам разширението ".exe", защото не бях сигурен дали там не греша, но въпреки това не се получава.  :(

 

 

 

Без резултат. Продължава да няма звук след рестарт на услугата.

 

Вчера бях писал, че сутринта си върнах SP2 (върна се само, след деинсталацията на SP3) и чакам дали ще се появи проблема. И когато вечерта реших да напиша, че цял ден компютъра работи без проблем (до сега) поста ми липсваше. Важното е, че се управи. Явно аз съм единствения на когото не провървя след обновление на Service Pack-a при вече работещ дълго време компютър. 

Ми така е то като се ползват пиратски/самоделни Windows - и.Купи си го и няма да имаш проблеми.

Link to comment
Сподели другаде

Как разбра, че са пиратски?

Ами едва ли от Майкрософт разрешават да се интегрират SPack - ове и да се пекат наново дискове с Windows- и. Или си инсталирай SP1,2,3 след инсталацията на Windows-a, или си купи с вграден SP3, ето това имам предвид.Пък и Windows с интегриран SPack от теб си е самоделка.

Link to comment
Сподели другаде

Реших да си подготвя Windows с вграден SP3, но нещо не се получава. Пробвах с 3 Windows-а и все ми дава следната грешка:

Явно наистина ти бъркаш някъде. Методът работи.

 

Ами едва ли от Майкрософт разрешават да се интегрират SPack - ове и да се пекат наново дискове с Windows- и. Или си инсталирай SP1,2,3 след инсталацията на Windows-a, или си купи с вграден SP3, ето това имам предвид.Пък и Windows с интегриран SPack от теб си е самоделка.

Можем да изходим, че от Microsoft разрешават да се вграждат сервизни пакети, след като самите те (пакетите) си имат команда за вграждане, което прави този метод официално създаден от Microsoft.

Да, технически погледнато Windows с вграден SP също е самоделка, но то тогава дори да се направи едно копие 1:1 на даден диск, пак може да се каже, че е самоделка, защото "сам си си го направил". Така че спокойно можем да си издребняваме, ако искаш.

Иначе аз копия на чисти инсталации и такива с вградени SP не ги броя за самоделки. При копията нищо не се променя, следователно няма проблеми. Вграждането на SP към Windows XP става по официален начин, а щом Microsoft са го направили да може, значи не е вредно.

Инсталации на Windows с вградени Windows Media Player, Internet Explorer и обновления наричам полу-самоделки. Тези продукти са все на Microsoft и вграждането им не е толкова пагубно и тъпо като идея като вграждането на драйвери, програми, теми и други глупости. И все пак въпросните продукти нямат официален метод за вграждане, та затова ги водя за полу-самоделки.

За същински самоделки водя всички инсталации, които променят чистата инсталация по-драстично:

- орязват я с цел "оптимизация";

- добавят всякакви глупости като драйвери, програми, теми и прочее;

- същевременно режат уж ненужни компоненти и добавят свои (т.е. правят едновременно и двете неща, които споменах на предните два реда).

 

Разбира се не задължавам никого да ползва моята "терминология", но това е моето виждане за нещата.

Link to comment
Сподели другаде

Навярно не посочваш правилно папката, в която е копирана инсталацията, в която искаш да вградиш Service Pack. Или нямаш достатъчно място на твърдия диск.
Link to comment
Сподели другаде

Навярно не посочваш правилно папката, в която е копирана инсталацията, в която искаш да вградиш Service Pack. Или нямаш достатъчно място на твърдия диск.

 

Пробвах сума ти комбинации с указване на пътя. Не става. Копирам текста, който си дал, като заменям имената на папките и пакета. Премахвам/добавям разширението след SP3. Копирах инсталацията и пакета на С:\, да не би да е проблем с друг дял. Не става.  Да не би да трябва предварително да има SP2 и след това да се интегрира SP3? Инсталацията е с SP1.

 

Имам 80 GB място.

 

П.П. Не става и с SP2.

П.П.П. Получи се. :) Проблема бил в това, че съм преименувал папките с инсталацията неподходящо, например: XP SP1 EN a, а като оставих само XP се получи. Явно не може да има интервал в името. 

Как става интеграцията на езиковия интерфейс?

Редактиран от stanilabg
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...