Jump to content

За актуализациите на Windows


niksan4eto

Препоръчан пост

Веднъж актуализирах Уиндоуса и картината на работния плот започна да изчезва след рестартиране и включване на компютъра, както и след изключване на игра. Имам някакво прозорче в долния десен ъгъл на монитора, в което пише "You may be a victim of software counterfeiting" "This copy of Windows did not pass genuine Windows validation" . Та, въпроса ми е: Как да го махна?
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 47
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Веднъж актуализирах Уиндоуса и картината на работния плот започна да изчезва след рестартиране и включване на компютъра, както и след изключване на игра. Имам някакво прозорче в долния десен ъгъл на монитора, в което пише "You may be a victim of software counterfeiting" "This copy of Windows did not pass genuine Windows validation" . Та, въпроса ми е: Как да го махна?

Имаш инсталирана програмата WGA - честито. Модераторите нека кажат дали е позволено да се дават линкове за отстраняване на проблема.Всъщност виж тук.

Link to comment
Сподели другаде

Изтегли това и следвай инструкциите http://www.softpedia.com/get/Tweak/Uninstallers/RemoveWGA.shtml

Crazyfrog, не би трябвало да е забранено даването на линк към програма, която е безплатна и легална. Потребителя е в правото си , да не иска при всеки старт на компа, някакъв ъпдейт да се свързва със сървърите на майкрософт.

Link to comment
Сподели другаде

Изтегли това и следвай инструкциите http://www.softpedia.com/get/Tweak/Uninstallers/RemoveWGA.shtml

Crazyfrog, не би трябвало да е забранено даването на линк към програма, която е безплатна и легална. Потребителя е в правото си , да не иска при всеки старт на компа, някакъв ъпдейт да се свързва със сървърите на майкрософт.

Абе и на мен първата идея ми беше точно този линк, ама де да зная да не би да го имат за крак някакъв.

Link to comment
Сподели другаде

Анти-пиратска (колко интересно звучи) политика, водена от Microsoft - има умисъл в това, но както се разбра вече има и решение срещу това. Радвайте се още малко, защото Windows XP вече е out of mainstream support, през Юли, 2010 се спира поддръжката (вкл. ъпдейтите) на SP2, а през 2014 изцяло поддръжката на Windows XP.

Дано до тогава останалите OS-и на M$ успеят да се наложат, защото сред всички останали Windows XP продължава да е най-използвана сред потребителите, по ред причини.

 

Аз ти препоръчвам ръчно да си теглиш само тези ъпдейти, които смяташ за необходими, мисля, че тук все още продължават да качват и последните, дори за XP (SP2, SP3): http://www.softwarepatch.com/windows/index.html

Link to comment
Сподели другаде

На практика поддръжката на XP приключва средата на 2014, което означава още поне 4 години време, което според мен е доста добре. Това, че не е "мейнстрийм", не значи много, особено в България. Най-важното нещо е да има обновления и кръпки за дупки в сигурността, а това в случая с XP ще е налично именно до 2014. Така че най-ценната част от поддръжката не приключва скоро. Не виждам особен проблем.
Link to comment
Сподели другаде

На практика поддръжката на XP приключва средата на 2014, което означава още поне 4 години време, което според мен е доста добре. Това, че не е "мейнстрийм", не значи много, особено в България. Най-важното нещо е да има обновления и кръпки за дупки в сигурността, а това в случая с XP ще е налично именно до 2014. Така че най-ценната част от поддръжката не приключва скоро. Не виждам особен проблем.

 

Ще има ъпдейти и кръпки за тези, които имат инсталиран SP3, склонен съм да мисля, че все още има хора, които не са го инсталирали. Като цяло имам наблюдение, че по-голяма част от хората, ползващи Windows XP (че и други ОС) рядко са чували за Windows update, или нещо подобно. :)

Link to comment
Сподели другаде

Да, има много хора, които все още са със Service Pack 2, но това е техен проблем, а не проблем на Microsoft. Дори по тракерите е тъпкано с версии на Windows с вграден Service Pack 3, Windows Media Player, Internet Explorer и обновления. Дори смотаните самоделки са със Service Pack 3. Човек трябва да е много незаинтересован и лекомислен да подминава всичката информация в интернет. Да не говорим, че има и някои хора, които остават със SP2 дори и след като са били посъветвани да си обновят системата.

Така че проблемът е изцяло на потребителя.

Link to comment
Сподели другаде

Да не говорим, че има и някои хора, които остават със SP2 дори и след като са били посъветвани да си обновят системата.

Така че проблемът е изцяло на потребителя.

И аз съм един от тях.  :blush: Причината да не съм сложил SP3 е, че не ми се преинсталира Windows-а, а до колкото знам не е добре да се обновява Service Pack-а след като имате инсталирани вече други програми, апропо добре е да се инсталира първо той (Service Pack-а, след инсталацията на Windows-а), а чак след това други неща. Ако греша, ме поправете.

Пък и се придържам към правилото "щом не е счупено, значи работи".  ;)

Link to comment
Сподели другаде

Можеш да си "подготвиш почвата", като вградиш SP3 в инсталацията на Windows XP SP2, който вече имаш, вместо всеки път като преинсталираш да го слагаш отделно - най малкото е досадно. Тук пише как става процедурата.
Link to comment
Сподели другаде

Можеш да си "подготвиш почвата", като вградиш SP3 в инсталацията на Windows XP SP2, който вече имаш, вместо всеки път като преинсталираш да го слагаш отделно - най малкото е досадно. Тук пише как става процедурата.

Това го знам, благодаря.  :)

Въпроса е, че за сега нямам проблем и съм доволен с SP2, така че не виждам смисъл да го обновявам (да чукна на дърво). 

 

П.П. Според казаното от теб се разбира, че наистина е по-добре SP да се слага веднага след инсталацията на Windows-а, което потвърждава моето мнение.  :)

С други думи "...хора, които остават със SP2 дори и след като са били посъветвани да си обновят системата...", може би са в моята ситуация.  ;) 

Link to comment
Сподели другаде

Това го знам, благодаря.  :)

Въпроса е, че за сега нямам проблем и съм доволен с SP2, така че не виждам смисъл да го обновявам (да чукна на дърво). 

 

П.П. Според казаното от теб се разбира, че наистина е по-добре SP да се слага веднага след инсталацията на Windows-а, което потвърждава моето мнение.  :)

С други думи "...хора, които остават със SP2 дори и след като са били посъветвани да си обновят системата...", може би са в моята ситуация.  ;) 

Да, Service Pack е по-добре да се инсталира на прясна инсталация на Windows. Това е вярно. Но също така е вярно, че не е проблем да се инсталира и по всяко време. Т.е. възможно е да възникне някакъв проблем, но шансовете са доста малки. Като цяло е далеч по-добре да се инсталира SP3 на вече позапълнена със софтуер система, отколкото да се стои със SP2.

С други думи инсталацията на Sерvice Pack е препоръчително да се извърши преди всички драйвери и програми, но не е задължително да е така.

Link to comment
Сподели другаде

Service Pack 3 съм го инсталирал на няколко компютъра много време след инсталацията на Windows XP Service Pack 2 и не е имало никакви проблеми. Изключение правят тези с версия на Windows XP, който изисква активация и е активиран незаконно. Тогава сервизният пакет проверява и показва, че не може да се инсталира. Продължава си старият.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...