Jump to content

Обновяване на драйвери за видео-карта


slavi

Препоръчан пост

Здравейте

 

Налага ми се да си подновя драйвърите на видео картата как да го направя ? Каква информация е нужно да предоставя за да се каже ?

 

Марката и модела на картата, както и операционната ти система.

Link to comment
Сподели другаде

Значи стигнах до там където е време да добавя новите драйвъри всичко съм спазил по темата която ми дадохте.Но като започна да задавам пътя към новия пакет с драйвъри не ми излиза файла.Само папките излизат без значение къде е файла.Къде бъркам ?

 

П.С : А нужно ли е да махна старите драйвъри преди да сложа новите, малко глупав въпрос но да питам да не объркам нещо ?

Link to comment
Сподели другаде

Значи стигнах до там където е време да добавя новите драйвъри всичко съм спазил по темата която ми дадохте.Но като започна да задавам пътя към новия пакет с драйвъри не ми излиза файла.Само папките излизат без значение къде е файла.Къде бъркам ?

Въобще не го схванах. Ще може ли отново?

 

П.С : А нужно ли е да махна старите драйвъри преди да сложа новите, малко глупав въпрос но да питам да не объркам нещо ?

Ако въпросния драйвер има деинсталация в Add or remove programs или се поддържа от програмите за почистване на драйвери, то е препоръчително да се премахне и почисти стария драйвер, преди да се инсталира новия.

Link to comment
Сподели другаде

В Add or remove programs има драйвър и ще го дейстална преди да сложа новия.Но като дам да се remove ми излизат 2 неща единия драйвър е RADEON 9250 - AGP (primary), другия е RADEON 9250 - Secondary - PCI (secondary).И двата ли да ги махам, а като ги махна да не се прецака нещо с екрана нали пак ще мога да си работя докато ги няма и сложа новия ?
Link to comment
Сподели другаде

В Add or remove programs има драйвър и ще го дейстална преди да сложа новия.Но като дам да се remove ми излизат 2 неща единия драйвър е RADEON 9250 - AGP (primary), другия е RADEON 9250 - Secondary - PCI (secondary).И двата ли да ги махам, а като ги махна да не се прецака нещо с екрана нали пак ще мога да си работя докато ги няма и сложа новия ?

 

Махай ги и 2-та. Нищо няма да се прецака, давай смело, а ако случайно нещо се прецака, рестартираш и пробваш пак... ако не - пробваш със Safe mode :)

Link to comment
Сподели другаде

Инсталация/обновяване на драйвери за устройства, които вече са разпознати:

- кликaте с десния бутон върху My Computer -> Properties -> Hardware -> Device Manager; - намерете устройството, на което искате да инсталирате/обновите драйвера и кликнете два пъти върху него;

- кликнете горе върху страница Driver и после върху бутона Update Driver...;

- ако бъдете попитани дали искате Windows да провери онлайн базата си от данни за драйвери, изберете Yes, this time only и кликнете Next >; в нашия случай обаче приемаме, че се инсталира драйвер от твърдия диск, затова избирате No, not this time и кликнете Next >;

- изберете Install from a list or specific location (Advanced) и кликнете Next >;

- оставете отметка само на Include this location in the search, кликнете Browse и укажете пътя до драйвера;

- при кликане на Next > Windows ще претърси папката и ще инсталира драйверите.

Разпознава устройството няма проблеми и изчистих с програмата Driver Cleaner за по сигурно, че всичко се е махнало.И започнах както е в условието минах през горните неща остана само да укажа пътя до драйвъра.Цъкнах на Browse и започнах да го търся но не излиза, появяват се само папки.Не мога и да добавя папка за да я претърси каквото и да се опитам да добавя не излиза бутона Ok.За да продължа нататък, някакви идеи.

 

В Safe mode е същата ситуация пробвах и там.

Link to comment
Сподели другаде

Да пробвах и стана, сега е съвсем различно леко и както трябва да бъде. :svlove: Да се надяваме, че проблеми няма да възникнат и драйвърите ще са сносни.Благодаря на всички отзовали се.
Link to comment
Сподели другаде

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...