Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте.Ползвам nero 7 essentials http://prikachi.com/files/1486778e.jpg и имам малък проблем.Някой може ли да ми обясни подробно как става записването на филм формат xvid на dvd диск, след което да може да се чете от dvd-плеър.Каквото и както и да се опитвам не се получава.След всеки мой опит да го направя е безуспешен.След като вкарам въпросният вече записан диск в dvd-устройството ми изписва disc error.Търсих тук в форума ръководство за работа с въпросното неро,но не намирам.Затова пускам тема с надеждата някой да помогне.Благодаря предварително на отзовалите се.
Link to comment
Сподели другаде

Първо битовият DVD-плейър трябва да поддържа DivX и XviD съответно. Филмите се записват по най-простия начин - като данни, както са си в папки със субтитрите при тях, с програмата Nero Express (избираш Make Data DVD). На един DVD-диск се събират няколко филма в споменатите формати.
Link to comment
Сподели другаде

Това е което се получава при мен.Не зависимо дали слагам филма както си е в папката или без нея.

http://prikachi.com/files/1487143t.jpg

Плеъра поддържа xvid

Я погледни тук и внимателно следвай ръководството.

Link to comment
Сподели другаде

Аз първо през тази тема минах.Там като за начало е използвана версия 6.6.0.14 .Аз съм с nero 7 essentials.Може и да няма голяма разлика но аз тази - http://prikachi.com/files/1487285W.png апликация като за начало не я намирам в моето неро.

В упътването "Записване на Avi филм върху DVD диск с Nero (за четене от домашен плеър)" автора е написал: "И така, на първо време ще обясня записването чрез стандартната версия на Nero. За целите на цялата статия съм използвал версия 6.6.0.14. След като стартирате програмата ще ви се покаже началния прозорец за избор на тип запис и различни настройки:"

Аз като заредя моето неро началният ми прозорец не е това а е това което съм дала по горе.Тоест не знам как да стигна до прозореца new compilation

Link to comment
Сподели другаде

Аз първо през тази тема минах.Там като за начало е използвана версия 6.6.0.14 .Аз съм с nero 7 essentials.Може и да няма голяма разлика но аз тази - http://prikachi.com/files/1487285W.png апликация като за начало не я намирам в моето неро.

В упътването "Записване на Avi филм върху DVD диск с Nero (за четене от домашен плеър)" автора е написал: "И така, на първо време ще обясня записването чрез стандартната версия на Nero. За целите на цялата статия съм използвал версия 6.6.0.14. След като стартирате програмата ще ви се покаже началния прозорец за избор на тип запис и различни настройки:"

Аз като заредя моето неро началният ми прозорец не е това а е това което съм дала по горе.Тоест не знам как да стигна до прозореца new compilation

Филмът и субтитрите тръгват ли на компютъра ?

Link to comment
Сподели другаде

Да.Но по принцип мен ми трябва само филмът без самите субтитри.

Копирай само филма на друго място и пробвай да го заредиш от там.

П.С. Ако натиснеш ОK или Annuler например какво става ?

Link to comment
Сподели другаде

Копирай само филма на друго място и пробвай да го заредиш от там.

П.С. Ако натиснеш ОK или Annuler например какво става ?

 

Копирах го от папката Mes vidéos на Mes documents където беше и взе че стана.Сега остана да го запиша на двд-диска и да видя дали плеъра ще го прочете.Значи следвам горепосоченият съвет да го запиша като диск с данни (Make Data DVD) после ще пиша за резултата.Дано се получи.:)

Link to comment
Сподели другаде

Копирах го от папката Mes vidéos на Mes documents където беше и взе че стана.Сега остана да го запиша на двд-диска и да видя дали плеъра ще го прочете.Значи следвам горепосоченият съвет да го запиша като диск с данни (Make Data DVD) после ще пиша за резултата.Дано се получи.:)

В смисъл какво стана - НЕРО-то вече не дава грешка и позволява да се запише филма ?

Link to comment
Сподели другаде

В смисъл какво стана - НЕРО-то вече не дава грешка и позволява да се запише филма ?

 

Да :)Записа го и се получи.Двд го чете.Сега ме интересува това:в сегашната ситуация записах филма на двд диск.Ще го чете ли ако го запиша по същият начин и на обикновено сд?Тоест Make Data CD

Другият ми въпрос е : какъв е пътят за записване този път на двд филм не ави формат?Защото предполагам че няма да е през Make Data DVD

Link to comment
Сподели другаде

Да :)Записа го и се получи.Двд го чете.Сега ме интересува това:в сегашната ситуация записах филма на двд диск.Ще го чете ли ако го запиша по същият начин и на обикновено сд?Тоест Make Data CD

Другият ми въпрос е : какъв е пътят за записване този път на двд филм не ави формат?Защото предполагам че няма да е през Make Data DVD

Ще чете и от CD. Пътят за запис на DVD филм е през DVD video/вж. ръководството от линка по-горе за подробности/.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...