Прехвърляне към съдържание

Снимка

Помощ за оптимизация

• Моля, влезте, за да отговорите
10 отговора по тази тема

#1 vasilvas

vasilvas

Потребител

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 112 мнения

Публикувано: 29 March 2010 - 11:51

Използвам версия 4 на скайп и погледнах днес Task Manager-а и видях ,че процеса товари около 50mb. Може ли линк за изтегляне на някоя друга версия,която да не товари толкова много процесора.
И може ли препоръка за някой друг бразузър,който да е г/д бърз,колкото Google Chrome ,но да не товари толкова системата.
Ето една снимка:
Прикрепен файл  дф.png   28.25К   25 Брой изтегляния
Подписът ми е бил видян (в пъти):
Публикувано изображение

#2 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23226 мнения

Публикувано: 29 March 2010 - 11:58

Ако ти трябва версия 3, можеш да хвърлиш око тук.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#3 vasilvas

vasilvas

Потребител

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 112 мнения

Публикувано: 29 March 2010 - 12:01

Малко промених темата,инъче мерси за скайпа.
Публикувано изображение

#4 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23226 мнения

Публикувано: 29 March 2010 - 12:23

Това е заеманата оперативна памет от процесите и няма нищо общо с натоварването на процесора. Тази заемана памет не зависи само от Skype, но и от операционната система. В общи линии Skype си заема сходно количество памет с това на картинката от доста време, така че няма смисъл да се мъчиш да го "оптимизираш".
Всъщност можеш да преинсталираш Skype, като НЕ инсталираш екстрите на програмата, което ще елиминира наличието на skypePM.exe след това. Така не само ще спестиш замена памет, но и разни скриптове за спам, които циркулират насам натам ще са безсилни и няма да могат да се разпращат от твоя компютър, ако ги стартираш.

#5 vasilvas

vasilvas

Потребител

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 112 мнения

Публикувано: 29 March 2010 - 12:51

Мерси...Пък и аз не съм много навътре с тези неща.
Публикувано изображение

#6 tubleron

tubleron

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 218 мнения

Публикувано: 29 March 2010 - 17:19

Това е заеманата оперативна памет от процесите и няма нищо общо с натоварването на процесора. Тази заемана памет не зависи само от Skype, но и от операционната система. В общи линии Skype си заема сходно количество памет с това на картинката от доста време, така че няма смисъл да се мъчиш да го "оптимизираш".
Всъщност можеш да преинсталираш Skype, като НЕ инсталираш екстрите на програмата, което ще елиминира наличието на skypePM.exe след това. Така не само ще спестиш замена памет, но и разни скриптове за спам, които циркулират насам натам ще са безсилни и няма да могат да се разпращат от твоя компютър, ако ги стартираш.

А може ли да се изтрият екстрите при вече инсталиран Скайп и ако може-как?

#7 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23226 мнения

Публикувано: 30 March 2010 - 06:21

Ами, можеш да изтриеш ръчно skypePM.exe от папката на програмата, но е препоръчително да направиш нещата както трябва и да направиш преинсталация. Не е нито сложно, нито бавно.

#8 Гост_cybertek_*

Гост_cybertek_*
  • Guests

Публикувано: 12 April 2010 - 16:11

Аз нямам инсталирани екстри,но ако някой мой абонат ги има инсталирани екстрите,и ако стартира разни скриптове за спам,ще ги разпрати на абонатите си т.е. и на мен,при положение че аз нямам инсталирани екстри ще ги получа ли или не,т.е. ще може ли някой да ме зарази с вирус по-Скайп като нямам инсталирани екстри.

#9 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23226 мнения

Публикувано: 12 April 2010 - 16:43

Зависи какво всъщност отваряш. Ако това, което ти е изпратено, е проектирано да използва въпросните екстри, за да си свърши работата, тогава, няма да се заразиш. В противен случай ще има зараза.

#10 Гост_cybertek_*

Гост_cybertek_*
  • Guests

Публикувано: 12 April 2010 - 16:47

А въпросният Win32 Chudo,от който пропищя сума ти и народ преди известно време,по-тези екстри ли се разпространяваше.

#11 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23226 мнения

Публикувано: 12 April 2010 - 17:59

Мисля, че ползва екстрите само за разпространение, а останалото (основното) си го прави сам.

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители