Jump to content

Разделяне на хард диск под Windows 7?


Препоръчан пост

Търся програма с която мога да отделя проимерно 20GB от единия дял на хард диск и да ги сложа на другия дял на същия хард диск при положение че там е инсталиран Windows 7, но също така и да не ми се загуби информацията.
Link to comment
Сподели другаде

ми аз търсех но неможах да се натъкна на такава тема, но ще се поровя отново.

 

edit: в коя тема е по-точно Night_Raven че нещо немога да открия, пък и нямам много време да търся, да не е в темата "Ръководство за инсталация на Windows 7" ? Ако е там ще я изчета цялата и ще намеря отговор на въпроса си.

Link to comment
Сподели другаде

Да речем виж този коментар. За различна програма е и може да има като цяло леки разминавания, но в общи линии трябва да е достатъчно, за да те ориентира, защото програмите са достатъчно сходни.
Link to comment
Сподели другаде

То самия Windows нямаше ли такава опция?

Да, има по вереме на преинсталацията можеш да си делнеш дисковете и да си създадеш нови с каквито стойности искаш :D

Link to comment
Сподели другаде

  • 8 months later...

Здравейте и Честит Празник на Всички студенти!!

 

Разделям хард диска на един лаптоп с Windows 7. Partition Magic-а не ми тръгна нещо и си сложих Paragon Partition Manager™ 11. Не знам какво съм направила - уж му зададох и размер и всичко, а сега след го разделих не виждам новият дял :( Всичко изглежда по следният начин:

 

http://i60.photobucket.com/albums/h2/surf_lady/paragon.png

 

Моля ви помогнете и Благодаря на отзовалите се предварително.

Link to comment
Сподели другаде

Сложи му буква D (на unallocated) и дай "формат" (или направо форматирай, той ще си сложи буквата). Windows 7 си има Disk Manager, та може и с него.

Благодаря ти! Супер!! :) Аз се бях сетила за същото, само че с тази програма нещо не мога да намеря от къде да го преименувам след като вече е създаден... Дори като отворя My Computer не се вижда там, за да направя нещо от там.

Ще опитам с Disk Manager да видим дали и какво ще стане. Има ли някакъв риск да объркам пак нещо??

Мерси МНОГО още веднъж предварително :)

Link to comment
Сподели другаде

То всъщност трябва да създадеш нов дял, понеже това пространство е "неопределено" (unallocated) и тогава да го форматираш (ще ти бъде поискан формат, за да може да работи компютъра с него). Ще се оправиш, надявам се.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...