Jump to content

Препоръчан пост

Преинсталирах и отдавна забравих за проблема.

Както не един път съм подчертавал - гаранция за качество и 100% чиста система е преинстал + настройка = 20 минути.

Всякакви скенери-менери спай-май са пълен таш.к и загуба на време.

Гледам из разните теми тука карате хората - изтегли таз програма ,сканирай с туй ,сканирай с онуй дай лог , не тоя другия. Цял ден тъпотии.

Ми посочете им линк да прочетат как се преинсталира компютър.

Или пък който го мързи да се научи и има излишни парички да даде 25 лв да им оправят компа.

Аз например взимам толкова.

Преинстал + пълна настройка + всички екстри + гаранция.

- Доволен ли си ?

- Аха !

- Дай стин'ките тогава.

:hesthebest:

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 30
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Avira AntiVir Rescue System 20100129182642 - Спасителен "жив" диск в случаи на тежка зараза. Avira AntiVir Bootsektor-Repairtool 2.1.0.10 - Поправка още при старта на ОС - няма шанс за опасните вируси зареждащи се под DOS. www.download.bg/?cls=articles&mtd=open&id=494323 - Живи спасителни дискове – Част 1. Двете програми са ми помагали на два пъти/не на моя компютър-на познати/.Статията е полезна и добре написана-за съжаление само там намерих това,което ме интересуваше и ми помогна.Заради спорта си заслужава да се хвърли едно око и ако при подобен проблем тези програми плюс наличния антивирусен софтуер не помогнат съм напълно солидарен,че пълната преинсталация ще отнеме най-малко време и нерви.Преди като теглих AVIRA от официалния сайт при две от тегленията се оказа,че английската версия беше заразена докато немската нямаше проблеми.Казах си,че това не може да е вярно и си я инсталирах-ефекта беше подобен на споменатия.След около седмица и половина се наложи да преинсталирам наново.На чистата инсталация сложих немската версия и нямах никакви проблеми,в момента в който си оправиха английската версия я изтеглих и сложих английския вариант.Близо месец и половина перфектна работа,след което спря да си получава ъпдейт дефинициите и така около 8-10 дена.Писна ми и отидох , броих 35 лева за NORTON INTERNET SECURITY 2010 и до момента нямам проблеми,всичко си работи перфектно.Преди да си го купя минах през още 3 антивирусни и разбрах,че в общи линии всичко е въздухарска работа/междувременно минах и през www.virusbtn.com/vb100/rap-index.xml/.
Link to comment
Сподели другаде

А ако имаш важна информация , която не можеш да си позволиш да загубиш и която е много голяма като размер , не можеш да я прехвърлиш другаде.Ако имаш 40-50 програми инсталирани + 10-ина игри на детето , ми е много интересно как за 10 мин. ще ги инсталираш.Абе въобще закакво се занимават хората с антивирусни софтуери и т.н.Един преинстал и всичко е тип топ :).Това е много грешно мислене , поне според мен , най малкото защото когато търсиш решения за даден проблем , било то вирус , или нещо друго.Може много време да отнеме , повече отколкото с преинсталация наистина , но следващия път този проблем може да го решиш за минута нали :).Просто си нямаш на идея за какви глупости се преинсталирват ОС , от такива "разбирачи".Не казвам , че ти си от тях , не те познавам дотолкова.Просто познавам много такива.
Link to comment
Сподели другаде

Мисля,че последния коментар не е по темата за проблема с AVIRA и не смятам да си губя времето в ненужен спор.Човекът,който имаше проблем и заради спорта му беше интересно какво поражда ''подлудяването'' при евентуален следващ такъв проблем може да пробва да си помогне с някоя от споменатите програми и задължително сканиране на инсталационните EXE файлове с поне 2 съвместими софтуера за гадинки/антивирусна плюс да речем MBAM/.
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
Днес инсталирах аvira free 10. Обаче се появиха два нови процеса в task manager-a спрямо предната версия на Аvira (на шота съм ги отбелязал). Единия се вижда, че е на аvira, другия е системен, което е странното. Казвам странно, защото се появи СЛЕД инсталацията на 10-а версия на авира, а не е неин процес, а системен. За какво са тези процеси и защо conhost.exe се стартира?

post-8656-12695560866238_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

А от оригинален диск ли си инсталирвал това ХР?Може рилийзът да е бъкан с вирусчета и други гадинки които поразяват всички файлвое на харда и авира естествено пищи за всичките.Явно е някакъв rootkit.

Изтегли друг рилийз.Ако е някой мазен самоделен XP така ще е.

И според последните тестове NOD32 се справя умопмраичтелно(отвратително),така,че айде моял ви.И не билз асичал той краковете и кейгените...моите всичките гиз асече.И не си и слагай KIS-кашперски намира всякакви вируси,и нито един от намерените ен моеж ад изтрие.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Днес инсталирах аvira free 10. Обаче се появиха два нови процеса в task manager-a спрямо предната версия на Аvira (на шота съм ги отбелязал). Единия се вижда, че е на аvira, другия е системен, което е странното. Казвам странно, защото се появи СЛЕД инсталацията на 10-а версия на авира, а не е неин процес, а системен. За какво са тези процеси и защо conhost.exe се стартира?

Почети и ще разбереш.

И двата процеса не са вирус и нормално си работят, единият е специфичен при Windows7, а другият го има на всички компютри с 10-та версия на Avira.

Нека Google ти подскаже останалото.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Аvira free от 10-15 дена спря да се ъпдейтва автоматично под win7\32bit. Някой със същият антивирус да има подобен проблем? Не че е фатално, ъпдейтвам я всеки ден по веднъж ръчно, но ми е любопитно, как изведнъж реши да не се ъпдейтва?

 

jjjjjk , виж поста ми от кога е...и отговора ти.

п.п това, което ми даваш като отговор... aз на него съм си отговорил в самото ми питане ''Единия се вижда, че е на аvira, другия е системен''. Прочети ми по-внимателно поста. Въпроса е...ще го кажа по друг начин - защо системен процес се стартира след инсталацията на авира, а преди това е стоял в stand by?

Link to comment
Сподели другаде

Мисля,че проблема с ъпдейта на AVIRA е политика на софтуерните разработчици на тази наистина добра антивирусна програма.Този проблем го имах и аз,в продължение на цял месец не успях да я ъпдейтна и се принудих срещу 35 лева да си купя NORTON INTERNET SECURITY 2010-не е лоша,върши работа и не товари.За AVIRA-та не знам какво да си мисля-или сървърите са претоварени и дават приоритет на платените версии,или край с безплатния демо вариант-ако обичате минете на платена AVIRA.
Link to comment
Сподели другаде

Аvira free от 10-15 дена спря да се ъпдейтва автоматично под win7\32bit. Някой със същият антивирус да има подобен проблем? Не че е фатално, ъпдейтвам я всеки ден по веднъж ръчно, но ми е любопитно, как изведнъж реши да не се ъпдейтва?

 

Това, пробвано ли е: цък?

Link to comment
Сподели другаде

Това, пробвано ли е: цък?

Не съм, но ще мина на този вариант скоро. Благодаря :)

 

Мисля,че проблема с ъпдейта на AVIRA е политика на софтуерните разработчици на тази наистина добра антивирусна програма.Този проблем го имах и аз,в продължение на цял месец не успях да я ъпдейтна и се принудих срещу 35 лева да си купя NORTON INTERNET SECURITY 2010-не е лоша,върши работа и не товари.За AVIRA-та не знам какво да си мисля-или сървърите са претоварени и дават приоритет на платените версии,или край с безплатния демо вариант-ако обичате минете на платена AVIRA.

Възможно е. При мен и при изключен firewall...Ц, не иска да се ъпдейтва. Но няма да я сменям.

Link to comment
Сподели другаде

Преинсталацията винаги е налична като вариант,защото е най лесно,ама не е ли по добре да помислиш малко а?Хората са почнали да ти дават идеи как да ти помогнат,какво да направиш и ти накрая реши да го преинсталираш.Да беше видял какви идеи ти дават,да ги беше последвал и щеше да намериш друго решение на проблема.
Link to comment
Сподели другаде

Преинсталацията винаги е налична като вариант,защото е най лесно,ама не е ли по добре да помислиш малко а?

Преди да постваш какъвто и да е коментар, помисли малко и използвай бутона ''ЦИТИРАНЕ''\ ''МНОЖЕСТВЕНО ЦИТИРАНЕ''. Защото става каша понякога и в случая излиза, че отговаряш на последният писал в темата ( това съм аз). А аз не виждам, да съм писал за преинсталация на каквото и да било. Ако пък отговаряш на моето питане...явно взимаш въпросите от друг форум...кой знае.

Тъй че ПОМИСЛИ.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...