Jump to content

Формула 1 - Сезон 2010


IVAN

Препоръчан пост

Така че без проява на мързел, моля! :svlove:

 

Ето го и моя коментар,

 

Състезанието в Корея беше едно от най-интересните в шампионата, не заради големи разбъркваниия в класиранията, колкото от проблемите, които лошото време направи.

Първо, отлагането на старта изнерви всички и много от водачите стартираха разконцентрирани.

Второ, водата накара всички да изтискат и последните си възможности на себе си и на колите, още повече, че заради ниските скорости двигателите им доста се натовариха.

Но отново търпението беше възнаградено, а нетърпението - наказано.

Да има си и нотка мързел, по-точно махане на ф1 темата като преоритет за праване на нещо, като се замести с нещо друго :svlove:

Но с последните няколко коментара ме карате да се замисля и като дойде новия сезон пак да правя тема ;)

 

За самото състезание, Ферари определено имат късмет, а Редбул никакъв :/

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
  • Отговори 84
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Определено в Бразилия беше интересно, дори още на квалификацията, но и състезанието си имаше своите интересно моменти.

Алонсо направи най-доброто, което можеше, но този път болидите на Ред Бул не се развалиха :D А Маса пак без късмет...

За съжаление последната писва в Абу Даби ще е отново с предимство за Ред Бул и ще стане интересно къде ще е като класиране Алонсо.

Какво става, ако единия е първи, а другия втори ... http://f1.f-e-n.net/index.php/url25286

Link to comment
Сподели другаде

Мисля че направиха добро състезание.Надявам се последното да е по интересно.

Предлагам да направим предвиждане кой ще е шампион

Аз залаган за Фетел

 

 

РР.Много лошо впечатление ми прави как двамата некадърни коментатори /по TV 7/дърдорят глупости за кой ли пореден път. :crazy: Бъркат дори състезателите.Позволяват си да дават акъл как Фетел трябвало да отстъпи на Уебер.Та нали и той също има шанс да спечели титлата.Ако нагласят състезанието и знаем кой ще спечели дали ще го гледа някой? Май свикнаха журналистите всичко да е нагласено като в България и то се вижда колко зрители ходят по стадионите.

Link to comment
Сподели другаде

Мисля че направиха добро състезание.Надявам се последното да е по интересно.

Предлагам да направим предвиждане кой ще е шампион

Аз залаган за Фетел

 

 

РР.Много лошо впечатление ми прави как двамата некадърни коментатори /по TV 7/дърдорят глупости за кой ли пореден път. :crazy: Бъркат дори състезателите.Позволяват си да дават акъл как Фетел трябвало да отстъпи на Уебер.Та нали и той също има шанс да спечели титлата.Ако нагласят състезанието и знаем кой ще спечели дали ще го гледа някой? Май свикнаха журналистите всичко да е нагласено като в България и то се вижда колко зрители ходят по стадионите.

Аз като фен на Ферари, няма как да не викам за Алонсо.

Коментаторите ми са ясно, ние с Ники много често им се хилим на простотии, поне е забавно.

Това за пилотите, да не ги познават, определено е недопустимо. Не че аз ги познавам по каските, но поне следя live timing-а и съм наясно г/д какво става. В Бразилия като излезна SC и с тея спирания въобще не знаех какво става, дори и timing-a ме объркваше.. при рестарта специално ми беше най-забавно :D

 

Но поне от F1 излъчвания се радват, че вкарват нови неща и като влезне някой в бокса, се знае на кое място излиза от него.

Link to comment
Сподели другаде

И една новина която показва че се очертава едно интересно състезание

 

Ред Бул: Оставяме решението за стратегията на пилотите :cap:

"Продължаваме да подкрепяме и двамата по еднакъв начин"

 

 

Босът на Ред Бул Кристиан Хорнер заяви, че отборът ще продължи да подкрепя еднакво двамата си пилоти както досега и в предстоящия финал на сезона в Абу Даби. Така той отговори на водача в класирането Фернандо Алонсо от Ферари, който призова да не се използват отборни тактики, с които да му отнемат титлата. Хорнер уточни, че всички решения ще бъдат вземани от двамата съотборници Себастиан Фетел и Марк Уебър.

 

"Оставяме решението за стратегията в Абу Даби на пилотите. Всичко ще бъде в ръцете на Фетел и Уебър. Те двамата се борят за отбора и трудът им се отблагодари със спечелването на световната титла при конструкторите", заяви Хорнер. "Никой от нас няма кристална топка, в която да види по какъв начин ще се развие надпреварата на финала. Ред Бул ще продължи да подкрепя и двамата по еднакъв начин. Сигурен съм, че те ще постъпят правилно, не се съмнявам в това", завърши той.

Link to comment
Сподели другаде

Резултатите от квалификацията в Абу Даби са доста интересни.Надявам се да позная новия шампион.Всъщност ще стискам палци за Фетел но нямам нищо против да бъде и Алонсо.Не ми се иска само да бъде Уебер защото мразя нагли хора.

http://prikachi.com/images/213/2663213i.jpg

http://prikachi.com/images/140/2663140h.jpg

 

ВЕРОЯТНОСТИ ПРЕДИ Абу Даби

 

АЛОНСО - 246 т.

При победа той е шампион.

При второ място става с 264 т.; пак той е шампион.

При трето място – с 261 т. Само Уебър може да го задмине и то само с победа (263 т.).

При четвърто – с 258 т. Пак само Уебър може да го надмине и то само с победа (263 т.).

При пето – с 256 т. Пак само Уебър може да го надмине и то само с победа (263 т.); при второ на Уебър се изравняват, но Алонсо е шампион с 5 срещу 4 победи. Ако спечели обаче Фетел, тримата стават с равен брой точки, но шампион става Фетел с 3 срещу 2 четвърти места.

При шесто – с 254 т. Уебър го надминава с първо (263) и второ (256), а Фетел с първо.

 

УЕБЪР – 238 т.

При победа – с 263 т. Алонсо трябва да е най-много на трето (262). Фетел не го настига.

При второ – с 256 т. Алонсо - най-много на шесто (254); Фетел да не победи.

При трето – с 253 т. Алонсо - най-много на седмо (252). Фетел да не победи.

При четвърто – с 250 т. Алонсо - най-много на девето (248). Фетел да не победи.

При пето – с 248 т. Алонсо - най-много на десето (247). Фетел – най-много трети (246).

При шесто – с 246 т. не е конкурент.

 

ФЕТЕЛ – 231 т.

При победа – с 256 т. Алонсо - най-много на пето (256), а Уебър - на второ (256).

При второ – с 249 т. Алонсо - най-много на девето (248); Уебър – на пето (248).

При трето – с 246 т. не е конкурент.

 

ХАМИЛТЪН – 222 т.

При победа – с 247 т. Алонсо – след десето, Уебър - на шесто, Фетел – на трето.

Link to comment
Сподели другаде

Аз чисто забравих, че има формула и не гледах, но като гледам Алонсо остава със своите шансове, а и Уебър е назад, така че се радвам :)))

Иначе това, което си копирал е от линка даден от мен в началото на тази страница.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...