Jump to content

проблем с Quick Launch Menu


Българче

Препоръчан пост

Та проблемът ми е следният.След рестартиране на компютъра ми лентичката за бързо стартиране на задача изчезна и не мога да я възтановя.Опитах да я изтегля(разширя след като съм махнал отметката за Lock the Taskbar),но уви ... не стана.Поразрових се из машината, и си намерих папката Quick Lunch.Всичките ми преки пътища са на лице,но не излизат в таск бара.

Защо е станало така? И защо не мога да възстановя иконите на таск бара си?

Благодаря предварително на отзовалите се!

Link to comment
Сподели другаде

На лентата за задачите, като дадеш десен бутон => Properties => Taskbar appearance. Последната отметка (Show Quick Launch) сложена ли е?

Май само това не бях погледнал.И не беше сложена отметката.Благодаря ти draco

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...
Здравейте,проблемът ми е същия,като на Моделчо.Просто от лентата с инструменти ми изчезна бързото стартиране(Quick Launch Menu).Прерових целия дял С за папка Quick Launch Menu,но не открих,а след поставяне на отметка (Show Quick Launch)в свойствата на лентата на задачите ми изписва,че не може да бъде създадена нова лента.
Link to comment
Сподели другаде

Quick Launch се намира в C:\Documents and Settings\потребителското име\Application Data\Microsoft\Internet Explorer. Ако не е там, може да я създадеш.За по-сигурно , след това Start->Run->ie4uinit.exe ->ОК. Сега вече се опитай да пуснеш Quick Launch лентата и ако дава пак грешка. Start->Run->regsvr32 /i shell32.dll->OK.След това Start->Run->regsvr32 /i browseui.dll->OK .

 

 

При неуспех последен опит -> http://www.raymond.cc/blog/archives/2007/07/30/fix-taskbar-quick-launch-and-notification-area-problems/.

 

Това е за XP :)

Link to comment
Сподели другаде

Quick Launch се намира в C:\Documents and Settings\потребителското име\Application Data\Microsoft\Internet Explorer. Ако не е там, може да я създадеш.За по-сигурно , след това Start->Run->ie4uinit.exe ->ОК. Сега вече се опитай да пуснеш Quick Launch лентата и ако дава пак грешка. Start->Run->regsvr32 /i shell32.dll->OK.След това Start->Run->regsvr32 /i browseui.dll->OK .

 

 

При неуспех последен опит -> http://www.raymond.cc/blog/archives/2007/07/30/fix-taskbar-quick-launch-and-notification-area-problems/.

 

Това е за XP :)

 

C:\Documents and Settings\потребителското име\Application Data\Microsoft\Internet Explorer тази папка я нямам (ИЕ).А иначе става въпрос за ХР.Другите команди ги пробвах,но нищо не се получава.Незнам,дали ако преинсталирам (ИЕ) няма да се оправят нещата,щом като папката на (ИЕ) не е в горе споменатата директория.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря много,получи се.Преинсталирах IE и след това изпълних тези стъпки,които darco ми каза (Start->Run->ie4uinit.exe ->ОК.Start->Run->regsvr32 /i shell32.dll->OK.Start->Run->regsvr32 /i browseui.dll->OK .).Още веднъж БЛАГОДАРЯ. :thumbsup: :yeah: :cap:
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...