Jump to content

Чистене на клавиатура


Препоръчан пост

Пробвай да осмучеш праха с прахосмукачката (естествено, преди това махаш накрайника за килим). Мисля даже, че новити прахосмукачки имаха един такъв тесен накрайник, който може да свърш работа... Може и обратната процедура да приложиш - духане :P
Link to comment
Сподели другаде

Как мога да си изчистя прахоляка между копчетата на клавиатурата на лаптопа.

Разглоби клавиатурата и я почисти като хората. Особено ако я ползваш от доста време.

Link to comment
Сподели другаде

Разглоби клавиатурата и я почисти като хората. Особено ако я ползваш от доста време.

 

На лаптоп, който е и потенциално гаранционен? Не мисля, че това е добра идея...

Link to comment
Сподели другаде

Мисля си,че някой ми беше казал,че в Office One се продавали някакви специални продухватели (под формата на шишенце за спрей с тънка тръбичка) за почистване на клавиатури.(а може да е било и някой друг магазин не си спомням :giggle: )
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Мисля си,че някой ми беше казал,че в Office One се продавали някакви специални продухватели (под формата на шишенце за спрей с тънка тръбичка) за почистване на клавиатури.(а може да е било и някой друг магазин не си спомням :giggle: )

Това е добър вариант. Аз така си чиста клавиатурата, че даже и компа :giggle: колкото до прахосмукачката и тя горе-долу става но с нея неможеш да почистиш компа си.

Link to comment
Сподели другаде

Аз и на компютъра си ги вадя едно по едно :thumbsup: и си ги нареждам на страни да ми е по лесно при сглобяването :peace: .

А на лаптопа,той се праши по-малко само големите копчета вадя,а другите със накрайника да прахосмукачката. :cooldude: ;)

Link to comment
Сподели другаде

  • 5 months later...

И аз пробвах с тези спрейове, добре издухват боклуците от клавиатурата, но искам да си почистя самите клавиши.

Пробвах да махна един клавиш, но след леко напъване не поддаде и го оставих, достраша ме да не го счупя.

Има ли клавиатури, на които не се махат клавишите?

Link to comment
Сподели другаде

По-горе беше предложено добро решение с USB прахосмукачката!

Това е евтин вариант и въши работа на всякъде!

http://store.picbg.net/thumb/BB/6F/f8204c88e771bb6f.jpg http://store.picbg.net/thumb/E5/D0/46a7763e11b5e5d0.jpg

Link to comment
Сподели другаде

И аз пробвах с тези спрейове, добре издухват боклуците от клавиатурата, но искам да си почистя самите клавиши.

Нищо по-лесно от това. Взимаш нова изтривалка за маса, натриваш я леко с хубав сапун, но така че да не тече. След това внимателно забърсваш клавишите отгоре. После изплакваш хубаво и минаваш отново за да убереш сапуна. Това се повтаря няколко пъти. Аналогичен резултат може да се постигне с памуче и спирт, но е много по бавно. Ключов момент е да натискаш съвсем леко и самия парцал да е съвсем леко напоен с течност, така че никога да не се разтича между клавишите.

 

Пробвах да махна един клавиш, но след леко напъване не поддаде и го оставих, достраша ме да не го счупя.

Има ли клавиатури, на които не се махат клавишите?

Аз не те съветвам да ги махаш. Много е вероятно да счупиш клавиатурата или да ги изръбиш. Ако беше от старите, отделна от компютъра, рискът може би е оправдан, но по принцип няма смисъл.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...