Jump to content

Търся програма за правене на screenshot от видео


Препоръчан пост

Търся програма да си правя снимки от клип. Примерно си пускам клип на Winamp харесвам си сцена и да си направя снимка. И да кажа че до сега съм пробвал няколко но без резолтат. Тоест правя я снимката но после да кажем екрана на Winamp е черен. Ако някой знае такава програма, изпробвана да работи моля да ми каже. :)
Link to comment
Сподели другаде

По принцип е напълно нормално да не можеш да си направиш screenshot от видео файл. Видео плеърите използват DirectDraw и реално изображението не минава през Windows и няма как да го запишеш с бутона Print Screen например.

 

Има начин да се заобиоли ако държиш да НЕ инсталираш отделни плеъри. Това е по-"селския" начин:

Мога да ти кажа обаче как да го направиш във Windows Media Player. Зареждаш си WMP, от меню Tools избираш Options, после страница Performance и в долната част трябва да видиш полето Video acceleration и един плъзгач. Местиш плъзгача максимално в ляво (до None), зареждаш си клипа/филма отново (ако не стане автоматично) и ще можеш да си правиш screenshot-чета. Тази настройка ще повлияе на качеството на видео изображението и - следвателно - на картинката.

За Winamp принципът е същия - трябва да изключиш Harware/Video acceleration. Къде се намира тази настройка - идея си нямам, защото аз ползвам Winamp изцяло само за аудио плеър и съм орязал абсолютно всичко свързано с визуализации, видео и енкодиране.

 

По принцип много плеъри имат опция да правят screenshot-и именно заради досега обясненото. По-"интелигентния" вариант включва инсталацията на подобен плеър. BSPlayer би трябвало да има подобна опция, но не мога да съм 100% сигурен, защото не мога да го понасям и не го ползвам.

Лично аз съм се спрял на Crystal Player и той си има подобна опция.

За да не ти губя време в случай, че решиш директно да го изпробваш, ще обясня още сега как става номера.

Теглиш Crystal Player Free - 1.7MB. След "инсталацията" натискаш SHIFT+F за да си настроиш в коя папка да слага картинките (това става и от менюто с лупичката -> Capture -> Select folder). Оттам насетне с бутона "C" на клавиатурата си правиш шотчетата, а ако искаш само да ги копира в клипборда на Windows (за да ги paste-неш във Photoshop например) използваш CTRL+C. Това е.

Link to comment
Сподели другаде

Търся програма да си правя снимки от клип. Примерно си пускам клип на Winamp харесвам си сцена и да си направя снимка. И да кажа че до сега съм пробвал няколко но без резолтат. Тоест правя я снимката но после да кажем екрана на Winamp е черен. Ако някой знае такава програма, изпробвана да работи моля да ми каже. :)

Здравей!

Вчера излезе ръководство за тази програма. Не съм я пробвала, но по описанието и се вижда, че е точно за тази цел.

http://www.softvisia.com/forums/index.php?showtopic=1030

Link to comment
Сподели другаде

Изпробвах няколко програми но тази FRAPS е много добра. Специално на мен ми допадна много и я препоръчвам горещо да я изпробвате. Благодаря на всички които ми помогнаха. :)
Link to comment
Сподели другаде

Здравей!

Вчера излезе ръководство за тази програма. Не съм я пробвала, но по описанието и се вижда, че е точно за тази цел.

http://www.softvisia.com/forums/index.php?showtopic=1030

както каза danina с тая програма става

пускаш да гледаш клипа през тая програма

и като стигне до желания момент ( който искаш да запаметиш )

натискаш този бутон -> http://img104.imagevenue.com/loc24/th_7cd0f_4_this_screen_button.jpg

късмет ;)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...